ATP Marseille (Krytý tvrdý povrch)
2:0
7:5
6:4
Utkání sledoval i Belgičan David Goffin. Ten nastoupí zhruba od 19:30 proti Jiřímu Lehečkovi. I tento duel vám zprostředkujeme.
2:1
3:6
7:5
6:2
Ve druhém kole se Lehečka utká ve čtvrtek s domácím Arthurem Rinderknechem (94.).
WTA Abú Zabí (Tvrdý povrch)
2:1
6:3
3:6
6:3
Linda Nosková (31.) vypadla na podniku WTA 500 v Abú Zabí hned v prvním kole hlavní soutěže. Prohrála v něm 3:6, 6:3 a 3:6 s lucky loserkou Sarou Sorribesovou Tormovou (54.), jež v nedělním kvalifikačním finále uhrála pouhých pět gemů s Američankou Peraovou. Pro sedmadvacetiletou Španělku jde o vůbec první letošní výhru v hlavní soutěži. O tu další bude v osmifinále bojovat proti další Češce – čtvrté nejvýše nasazené Barboře Krejčíkové.
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
7:66
Karolína Plíšková (78.) vstupuje do turnaje v Kluži vítězně, když splnila úlohu favoritky proti rakouské kvalifikantce Sinje Krausové (188.) V celém zápase sázela Češka hlavně na tradiční tvrdé podání, její soupeřka střídala skvělé výměny s nevynucenými chybami a i když si v první sadě dokázala vzít zpět ztracené podání, na další brejk už reagovat nestihla.
V oboustranně kvalitnější druhé sadě se Plíšková zapotila podstatně více, hned na úvod jí soupeřka prolomila podání, a nakonec uspěla až po obratu z 0:3 poměrem 8:6 v tie-breaku.
Další soupeřkou rodačky z Loun bude Kolumbijka Camila Osoriová (101.). Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, hezký večer!
Challenger Čennaj (Tvrdý povrch)
2:1
6:3
3:6
7:65
Máme za sebou maratonský zápas, ve kterém jsme sledovali velmi vyrovnanou bitvu. Oba hráči předvedli slušný tenis, viděli jsme hodně pěkných výměn. Forejtek odvrátil čtyři mečboly za stavu 3:5 na příjmu, další dva na svém podání v následujícím gemu a ještě dva za stavu 5:6. O vítězi musel rozhodnout až tiebreak, který zvládl lépe Blanchet, který proměnil v součtu až jedenáctý mečbol. V dalším kole ho čeká lepší z dvojice Basilašvili (Gruzie) – Tseng (Tchaj-wan). Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne.
1:2
3:6
6:2
2:6
Dalibor Svrčina (186.) zvládl vstup do challengeru v indické Čennaji a vybojoval postup do osmifinále. Na vítězství nad Bogdanem Bobrovem (390.) se ale hodně nadřel a porazil ho až po dvou hodinách a 16 minutách 6:3, 2:6, 6:2. Štěstím Svrčiny bylo, že Bobrovovi, jenž se dostal do hlavní soutěže skrz kvalifikaci, ve třetím setu odešel servis. Bobrov si jej totiž ani jednou neudržel a oba získané gemy vybojoval na returnu. Svrčina v celém utkání přišel pětkrát o podání, ale na druhou stranu zaznamenal sedm úspěšných brejků.
Challenger Nottingham (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:3
7:64
Zdeněk Kolář (192.) na challengeru v Nottinghamu vybojoval postup do osmifinále a živí naději, že se dokáže udržet ve druhé stovce světa před odečtem výraznějšího počtu bodů. V úvodním kole porazil švýcarského kvalifikanta Remyho Bertolu (405.) 6:3, 7:6(4).

Zatímco první set rozhodl jediný brejk českého tenisty, ve druhé sadě Kolář neudržel vedení 3:1 a ztratil čtyři gemy v řadě. Soupeře však k setbolu nepustil, povedlo se mu skóre dorovnat dalším brejkem a následně dovedl set až do tiebreaku, v němž zvítězil 7:4.
2:0
7:5
6:3
Jiří Veselý (283.) nezaznamenal premiérovou letošní výhru ani na čtvrtý pokus. V úvodním kole halového challengeru v britském Nottinghamu prohrál za hodinu a 21 minut 5:7 a 3:6 s domácím kvalifikantem Hamishem Stewartem, až 572. tenistou žebříčku ATP. Český favorit vstoupil do zápasu brejkem, nedokázal ho ale potvrdit. Za stavu 5:6 pak selhal na podání podruhé. O výsledku druhého setu rozhodl jediný brejk že šestého gemu. Čtyřiadvacetiletý Stewart si k postupu pomohl i 19 esy.