0:3
4:6
4:6
6:75
Tomáš Macháč se postaral o prvotřídní překvapení, když porazil sedmnáctého nasazeného hráče Francese Tiafoeho. Poprvé v kariéře tak po fantastickém výkonu, ozdobeném 56 winnery, postoupil do třetího kola Australian Open.
První dva sety měly podobný průběh, když český tenista přišel o získaný brejk, ale za stavu 4:4 soupeřovo podání vždy prolomil znovu a oba sety dopodával. Ve třetí sadě naopak musel Macháč otáčet z 3:5, dovedl ji do tie-breaku a ten urval poměrem 7:5 na svou stranu
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
2:6
Barbora Krejčíková (11.) prolétla v Melbourne do 3. kola Australian Open. Nasazená devítka si na svůj duel musela vinou deště oproti původnímu plánu tři hodiny počkat, rozhodit se tím ale nenechala. Stejně starou Tamaru Korpatschovou (80.) z Německa smetla osmadvacetiletá Češka za hodinu a 25 minut poměrem dvakrát 6:2. Krejčíková získala v obou sadách po dvou brejcích. Vlastní podání za celé utkání ani jednou neztratila. Dvěma brejkbolům čelila pouze za stavu 2:1 ve druhém setu, blýskla se ale obratem ze stavu 15:40. K vítězství si šampionka Roland Garros z roku 2021 dopomohla rovnou třiceti winnery. Její příští soupeřka vzejde ze souboje mezi další Němkou Laurou Siegemundovou (78.) a domácí Australankou Storm Hunterovou (180.).
0:2
3:6
2:6
Pouť Brendy Fruhvirtové (107.) úvodním grandslamem sezony skončila v druhém kole hlavní soutěže. V něm podlehla šestnáctiletá kvalifikantka po statečném výkonu 3:6 a 2:6 obhájkyni titulu Aryně Sabalenkové (2.). S běloruskou favoritkou držela talentovaná Češka krok do stavu 3:3. Ranařka z Minsku získala skrze dlouhý osmý gem na příjmu druhý a rozhodující brejk. Svou bodovou šňůru následně prodloužila i ve druhém setu, v němž se dostala do trháku 4:0. Fruhvirtová v závěru dvěma uhranými servisy skóre už jen korigovala. Turnajová dvojka nasbírala v duelu, který uzavřela po 67 minutách hry prasátkem, rovných třicet vítězných úderů. Ve 3. kole narazí Sabalenková buď na Ukrajinku Curenkovou (33.), nebo Španělku Masárovou (91.).