ATP Adelaide (Tvrdý povrch)
2:0
6:1
6:3
Jiří Lehečka (32.) vstoupil do turnaje ATP 250 v australském Adelaide jednoznačným vítězstvím nad domácím kvalifikantem Adamem Waltonem (176.). Australana, jenž si ve 24 letech odbyl premiéru v hlavní soutěži elitního okruhu a poprvé měřil síly s protivníkem z elitní padesátky, porazil za 68 minut hladce 6:1 a 6:3. Nasazená sedmička si vybrala v utkání jedinou slabší pasáž, v pátém gemu druhé sady pustil Lehečka Waltona při servisu do vedení 0:40, postupně ale všechny čtyři brejkboly odvrátil, a prošel tak zápasem bez ztraceného servisu. V osmifinále vyzve rodák z Mladé Boleslavi Dušana Lajoviče (52.) ze Srbska.
WTA Adelaide (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:1
Kateřina Siniaková tak postupuje do druhého kola, kde se utká s Pavljučenkovovou.
0:0
zrušené
Utkání mezi Markétou Vondroušovou a Aljaksandrou Sasnovičovou se v Adelaide neuskuteční! Úřadující wimbledonská šampionka se z turnaje vinou zraněné pravé kyčle na poslední chvíli odhlásila, a představí se tak až příští týden na Australian Open. Její místo v pavouku zaujala americká náhradnice Taylor Townsendová, jež se tak stala novou soupeřkou Sasnovičové.
Australian Open - muži (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
2:6
Zdeněk Kolář podal v prvním kole kvalifikace Australian Open mimořádně slabý výkon, do zápasu sice vstoupil nadějnou sérií čtyř přímých bodů, ale o následující podání přišel, hned v dalším gemu nevyužil své jediné dva brejkboly a od té doby už další šanci nedostal. 22. nasazený Zizou Bergs mu v každém setu prolomil dvakrát podání a dokráčel k naprosto hladké výhře. Kolář hodně kazil a pouhé tři winnery v celém zápase proti devatenácti soupeřovým jsou výmluvným svědectvím o poměru sil.
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
1:6
Sára Bejlek v prvním kole kvalifikace na Australian Open suverénně přešla přes Himeno Sakacumeovou výsledkem 6:3 a 6:1, když svůj servis ztratila jen v prvním setu za takřka rozhodnutého stavu 5:1, naopak své soupeřce jej dokázala vzít hned pětkrát a po celý zápas byla na kurtu jasně lepší hráčkou.

V druhém kole se Sára Bejlek střetne s vítězkou indicko-španělského souboje Ankity Rainové s Jessicou Bouzas Maneirovou, Tam je stav 1:1 na sety, ve třetím Jessica Bouzas Maneirová vede 1:0 s brejkem.
2:0
6:4
6:4
Brenda Fruhvirtová (110.) splnila v úvodním kole kvalifikace Australian Open roli velké papírové favoritky. Domácí držitelku divoké karty Petru Huleovou (398.) porazila za hodinu a čtvrt poměrem dvakrát 6:4. Čtyřiadvacetiletá Australanka vstoupila do zápasu aktivní hrou a zvládla držet do stavu 3:3 krok, poté už se ale blýskla šestnáctiletá Češka brejkem čistou hrou, čímž zlomila sadu na svou stranu. O osm let starší Huleová začala postupně střádat nevynucené chyby a Fruhvirtová se ve druhém setu velmi rychle dostala do náskoku 5:1. Poté si favoritka vybrala slabší chvilku, když za stavu 5:2 neproměnila dva mečboly a nechala soupeřku dotáhnout se na rozdíl jediné hry. Závěrečný gem už ale odservírovala vítězka patnácti titulů z okruhu ITF čistým způsobem. Ve druhém kole čeká Fruhvirtovou lepší z dvojice Gibsonová (AUS) – Mituová (ROU).
WTA Hobart (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:4
Ihned z kraje první sady Bouzková odvrátila tři brejkboly, od kterých se odrazila a ovládla celou sadu poměrně jasně. Ve druhém dějství Golubicová začala ukazovat svoje kvality a velmi brzy se ujala vedení. I přes špatný start se Bouzková zmátořila a svojí trpělivou hrou dokázala skóre otočit. Rodačka z Prahy si tak připisuje třetí vítězství v letošní sezóně. O postup do čtvrtfinále se Marie Bouzková utká s kazašskou reprezentantkou Putincevovou.
Challenger Oeiras 2 (Krytý tvrdý povrch)
2:1
6:4
2:6
7:5
Michael Vrbenský (301.) na challengeru v Oeiras znovu končí v úvodním kole. A stejně jako před týdnem se mu stal osudným zápas s Italem Lorenzem Giustinem (288.). S tímto soupeřem prohrál Vrbenský před týdnem po tříhodinové bitvě a také v úterý svedli oba hráči tříhodinové klání, v němž Vrbenský vedl ve třetím setu 5:4 s výhodou brejku, ale nepovedlo se mu dopodávat a nakonec padl 4:6, 6:2, 5:7.