2:6
6:3
6:77
2:6
Ben Shelton objížděl až do loňska pouze na domácí turnaje. Nicméně v pátek si zahraje o grandslamové finále. V souboji s Novakem Djokovićem bude určitě velkým papírovým outsiderem. Shelton tak překonal svůj počin z Austrailan Open, kde došel do čtvrtfinále. Dnes od úvodu výborně servíroval a set a půl byl lepším hráčem, pak ale poprvé přišel o podání. Navíc jej Tiafoe brejknul hned na startu třetího setu a zdálo se, že Sheltonovi prostě nemohla vydržet vysoká úroveň hry po celé utkání. Nicméně následným rebrejkem započal přehlídku ztracených servisů z obou stran. Nakonec i přes stav 3:4 mínus brejk si dokázal vynutit tiebreak. V něm vedl 6:4 a měl dva setboly na 2:1. Při prvním vyhodil return a pak vyrobil dvě dvojchyby za sebou. Vypadalo to, že na něj dolehla tíha okamžiku, jenže setboll soupeře odvrátil vítězným returnem a odstartoval obrat na 9:7.

V rozhodujícím setu už pak dominoval při vlastním podání, kdy prohrál pouhé čtyři výměny. Tiafoe se na příjmu absolutně nechytal a Shelton si relativně bez problémů zajistil postup mezi čtyři nejlepší. To Tiafoe neobhájí loňské semifinále a kdo ví, jestli to pro něj nebude znamenat konec v první desítce žebříčku ATP.
3:0
6:4
6:3
6:4
Daniil Medveděv v souboji s velkým kamarádem a krajanem Andrejem Rubljovem tahal za pomyslný delší konec provazu, v parádním souboji zvítězil a postoupil do čtvrtfinále po výsledku 6:4, 6:3 a 6:4.

Jako první získal výhodu brejku mladší z Rusů, ovšem výhodu neudržel, za stavu 4:4 přišel o servis podruhé a favorit posléze při vlastním podání proměnil druhý ze tří vybojovaných setbolů. Také ve druhém dějství Rubljov získal vedení 3:1, jenže zase mu to nebylo nic platné, protože zbylých pět her prohrál. Poslední a třetí set byl nejdramatičtější. I v něm měl Rubljov výhodu brejku, a to dokonce dvakrát, Daniil Medveděv pak udržel podání na 5:4 a v závěrečném desátém gemu ve čtvrthodinové bitvě uspěl na returnu, nakonec proměnil pátý mečbol.

V semifinále se Daniil Medveděv utká s vítězem zápasu Carlos Alcaraz – Alexander Zverev.
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
0:6
3:6
Karolína Muchová si potřetí v kariéře zahraje semifinále grandslamu a bude útočit na své druhé grandslamové finále v letošní sezoně. V noci ze středy na čtvrtek si to rozdá s domácí Gauffovou, se kterou prohrála ve finále v Cincinnati. Zároveň Muchová udělala důležitý krok v Turnaji mistryň.

V dnešním čtvrtfinále deklasovala Soranu Cirsteaovou 6:0, 6:3. Výborně vstoupila do utkání a rychle vedla 3:0. Pak vyhrála skoro dvacetiminutový game při vlastním podání, kdy odvrátila devět brejkbolů a tím zlomila odpor soupeřky v prvním setu.

Následně ji paradoxně moc nepomohlo, že odběhla před druhým setem. Ten totiž začal tím, že dva těsné gamy šly za Rumunkou. Každopádně bylo důležité, že rozjetá Cîrsteaová nepotvrdila brejk. Ve zbytku duelu už byla Muchová znovu lepší hráčkou. Trestala hlavně nepovedené náběhy Cirsteaové na síť a závěrečný game otočila na returnu z 0:40 pěti fiftýny za sebou.

Muchová se tak stala první českou semifinalistkou US Open od roku 2016. Naposledy se mezi čtyřmi nejlepšími představila Karolína Plíšková, která tehdy porazila Serenu Williamsovou 6:2, 7:6 a ve finále podlehla Němce Kerberové ve třech setech.
0:2
1:6
4:6
Aryna Sabalenková (2.) opět potvrdila roli největší favoritky US Open a postoupila v New Yorku bez ztráty setu už do semifinále, které si na závěrečném grandslamu sezony zahraje třetím rokem po sobě. Tentokrát nedala budoucí světová jednička šanci Čchin-wen Čeng (23.) z Číny, největší čtvrtfinále dosavadní kariéry jí znepříjemnila triumfem 6:1 a 6:4. Běloruská ranařka nečelila v duelu, který trval hodinu a 13 minut, ani jednomu brejkbolu. Sama pak na příjmu uspěla ve třech případech. Klíčový byl zejména sedmý gem druhé sady. V příštím kole může Sabalenková narazit na Markétu Vondroušovou, případně Američanku Keysovou.
Challenger Cassis (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:4
Tomáš Macháč (121.) porazil na challengeru ve francouzském Cassis dvakrát 6:4 Nicoláse Mejíu (315.) z Kolumbie a vydřel postup do čtvrtfinále. Český favorit se proti soupeři ze čtvrté stovky žebříčku na kurtu trápil. Postup slavil až po 2 hodinách a 18 minutách. V úvodním dějství musel Macháč otáčet skóre 1:3. V tom druhém pak vybojoval za stavu 2:2 skrze maratonský devatenáctiminutový gem brejk, aby vzápětí odevzdal servis čistou hrou. Přesto měl rodák z Berouna poslední slovo. V devátém gemu uspěl znovu na příjmu a vzápětí zápas bez ztráty fiftýnu dopodával. Příští soupeř Macháče vzejde z dvojice Moro Caňas (ESP, 285.) – Gaio (ITA, 215.).
Challenger Tulln (Antuka)
1:2
6:2
4:6
2:6
Dalibor Svrčina končí na challengeru v rakouském Tullnu ve druhém kole, když nestačil na Dimitara Kuzmanova. Souboj s bulharskou trojkou měl skvěle rozehraný. Zvládl desetiminutový úvodní game a rychle se ujal vedení o dva brejky. Nakonec platil stav 6:2, 4:4 a v devátém gamu měl Svrčina brejkboly, které kdyby proměnil, tak šel podávat na postup. Nestalo se. V další hře udělal dvojchybu na setbol, vzal si medical timeout, Kuzmanov byl následně v rozhodujícím setu jasně lepší.