WTA Berlín (Tráva)
0:2
6:70
5:7
Markéta Vondroušová zvládla o den odložené utkání prvního kola travnatého turnaje v Berlíně, Biancu Andreescuovou porazila po setech 7:6 a 7:5.

První set nenabídl jediný brejkbol, takže se muselo rozhodovat ve zkrácené hře, v níž dominovala Češka, soupeřce nepovolila jediný bod. Druhá sada se dlouho vyvíjela ve prospěch Kanaďanky, která získala vedení 4:1 s výhodou dvou brejků, jenže následné čtyři gemy prohrála. Andreescuová přesto utkání nezabalila, odvrátila tři mečboly v řadě a srovnala na 5:5, ale zbylé dvě hry patřily Markétě Vondroušové, jež na příjmu využila první ze dvou dalších dostupných mečbolů.

V osmifinále se Markéta Vondroušová utká s německou kvalifikantkou Jule Niemeierovou.
0:2
1:6
1:6
Petra Kvitová (9.) má za sebou parádní vystoupení na turnaji WTA v Berlíně. Na své oblíbené trávě doslova přejela argentinskou antukářku Nadiu Podoroskou (86.), kterou porazila za pouhých 49 minut dvakrát 6:1, a může se těšit na páteční čtvrtfinále.

Na stadionu Steffi Grafové to byla fantastická jízda do čtvrtfinále od české tenistky. Přestože proti Podoroské byla favoritkou, až tak hladké vítězství ani sama nečekala, což poznamenala i při pozápasovém rozhovoru. O to víc ale byla spokojená, protože po utkání prvního kola s Karolínou Plíškovou se cítila rozbolavěná.

„Jsem spokojená s tím, jak jsem servírovala a jak jsem se hýbala. Snažím se soustředit na každý míček, což je v tenisu důležité. Každý jednotlivý míček může změnit tempo a obrázek zápasu,“ řekla Kvitová během rozhovoru přímo na dvorci. „Teď si dám hlavně masáž, dobře zregeneruju a dám si dobré jídlo,“ smála se Češka.

V utkání s Podoroskou začala skvěle a velmi rychle se ujala vedení 3:0. Pak sice povolila Argentince podržet si jednou podání, ale hned vzápětí zaznamenala šňůru sedmi gemů v řadě! Až za stavu 6:1 a 4:0 znovu nechala soupeřku si jedno podání uhájit.

V dalších dvou gemech už ale Kvitová neponechala nic náhodě. Duel zakončila na returnu hned při svém prvním mečbolu.

Ve čtvrtfinále čeká na Kvitovou souboj s Francouzkou Caroline Garcíaovou, která na turnaji plní roli nasazené trojky. Té se v osmifinále povedlo porazit ve dvou setech Jaimee Fourlisovou z Austrálie. Kvitová má s Garcíaovou bohatou historii, když ji porazila v pěti z devíti odehraných zápasů. Na trávě si však spolu zahrají poprvé.
WTA Birmingham (Tráva)
2:0
6:3
6:3
Barbora Krejčíková zvládla svou premiéru na trávě v letošní sezoně a porazila Cristinu Bucsaovou dvakrát 6:3. Nasazená jednička měla průběh zápas pod kontrolou. Ani na sekundu v něm neprohrávala. Slabší chvilku si vybrala možná ve druhém setu, kdy si v šesté hře nepodržela servis ku nule a udělala rychle za sebou čtyři nevynucené chyby. Nicméně na ztrátu podání odpověděla rebrejkem a nakonec relativně bez potíží postoupila do druhého kola, kde se utká s Bulharkou Tomovou, nebo krajankou Martincovou.
2:0
6:1
6:3
Do utkání naskočila Tereza Martincová naprosto dominantně a po zásluze odskočila do vedení 4:0. Po celý zápas si vedla skvěle především na podání soupeřky, a i když neodvrátila ani jeden ze dvou brejkbolů při svém podání, Viktoriji Tomovovou obrala hned šestkrát. Postupuje tak do dalšího kola, kde ji čeká český duel s Barborou Krejčíkovou.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou!
2:0
6:1
7:63
Linda Fruhvirtová (57.) neztratila na travnatém podniku WTA 250 v Birminghamu sadu ani při svém druhém letošním vystoupení. Po skalpu Ukrajinky Svitolinové vyzrála osmnáctiletá Češka na další papírovou favoritku. Tentokrát porazila za hodinu a 20 minut 6:1 a 7:6(3) Bernardu Peraovou (27.) ze Spojených států. Po suverénním výkonu v prvním dějství vstoupila Fruhvirtová do toho druhého brejkem, zakrátko ale po dvou ztracených podáních prohrávala 1:4 a čelila brejkbolu. Do třetího setu se přesto nešlo. Fruhvirtová manko postupně smazala a nakonec o deset let starší protivnici udolala skrze zkrácenou hru. Ve čtvrtfinále narazí na jednu z krajanek, zahraje si s vítězkou osmifinále mezi Barborou Krejčíkovou (12.) a Terezou Martincovou (122.).
0:2
4:6
1:6
Utkání je u konce a z postupu mezi nejlepší osmu se raduje český tenista. První set byl dlouho vyrovnaný, obě strany byly dominantní na servisu a vše směřovalo k případnému tiebreaku. Jenže za stavu 5:4 pro Kováře se Taberner nechal rozhodit diskusemi s rozhodčím a set zakončil dvojchybou. Ve druhé sadě to už bylo víceméně na jednu branku, za stavu 2:1 získal Kolář brejk, hned přidal i druhý a zápas v naprostém klidu dopodával. Utkání zakončil esem a vyhrál i druhý vzájemný zápas, dnes po výsledku 6:4, 6:1. Ve čtvrtfinále mu bude soupeřem Facundo Diaz Acosta z Argentiny.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.