2:1
6:1
6:74
6:3
Markéta Vondroušová (89.) své takřka čtyřleté čekání na postup do finále na okruhu WTA neukončila a v rakouském Linci se loučí v semifinále. V sobotním utkání byla nad její síly Ruska Anastasija Potapovová (44.), se kterou prohrála po dvou hodinách a 15 minutách 1:6, 7:6(4), 3:6. Vondroušová rozhodně nebyla v utkání bez šancí a rychle se dokázala oklepat po nepovedeném prvním setu. V sadě druhé sice přišla o vedení 4:2, ale v koncovce byla úspěšnější, když na svou stranu strhla tiebreak. V rozhodující sadě naopak sama prohrávala 1:4, ale povedlo se jí ztrátu brejku dohnat a snížit na 3:4, přičemž na svém servisu vedla 30:0. Od té chvíle ale začala znovu chybovat, podání ztratila, prohrála osm z posledních devíti fiftýnů a obrat nedotáhla. Vondroušová, která se naposledy ve finále představila v červnu 2019 na Roland Garros, neuspěla už ve svém sedmém semifinále v řadě.
Challenger Vilnius (Krytý tvrdý povrch)
0:2
2:6
3:6
Zdeněk Kolář si na challengeru v litevském Vilniusu zahraje finále. V semifinále se nezalekl role mírného outsidera, Cema Ilkela zdolal suverénně ve dvou setech 6:2 a 6:3.

Šestadvacetiletý rodák z Bystřice nad Perštejnem si krátce po začátku utkání vypracoval výhodu dvou brejků. O jeden servis sice přišel, ale hned vzápětí potřetí uspěl na příjmu, načež při vlastním podání ukončil set čistou hrou. Druhou sadu Kolář odstartoval stejně jako tu první, tedy bleskovým brejkem. Ztráta této výhody hrozila v osmém gemu, ovšem český hráč odvrátil oba brejkboly a sám proměnil první gembol, aby vzápětí uzavřel střetnutí na returnu bez ztráty fiftýnu.

Ve finále se Zdeněk Kolář utká s vítězem zápasu Damir Džumhur – Liam Broady.