WTA Linz (Krytý tvrdý povrch)
0:2
6:73
2:6
Linda Nosková (50.) vypadla na halovém podniku v rakouském Linci už v úvodním kole. V tom osmnáctiletá Češka podlehla z pozice papírové favoritky o deset let starší Alison Van Uytvanckové (76.) po setech 6:7(3) a 2:6. V první sadě prohrávala Nosková o dva brejky 2:5. Poté srovnala na 5:5, aby vzápětí servis znovu ztratila. Van Uytvancková ale dějství ani na třetí pokus nedopodávala, a tak musel rozhodnout až tiebreak, v němž byla Belgičanka přeci jen úspěšnější hráčkou. Zkraje druhého setu se Nosková rychle ujala vedení 2:0, jenže poté prohrála šest gemů v řadě, čímž pro ni turnaj skončil.
2:0
6:3
6:3
Markéta Vondroušová (89.) vstoupila do halového podniku WTA 250 v rakouském Linci správnou nohou. Třiadvacetiletá Češka porazila v utkání úvodního kola za hodinu a čtvrt dvakrát 6:3 Viktoriji Tomovovou (101.). S bulharskou kvalifikantkou neztratila sadu ani ve třetím vzájemném střetnutí. V prvním setu vzala Vondroušová soupeřce dvakrát servis. Druhý set, ačkoliv skončil stejným poměrem, byl podstatně vyrovnanější. Vondroušová v něm po brejku prohrávala 1:2 a 15:40, přesto dokázala otočit na 4:2. Vzápětí ztratila vlastní servis podruhé, od stavu 4:3 ale získala závěrečné dvě hry pro sebe. V osmifinále narazí buď na Španělku Masárovou, nebo Rusku Alexandrovovou.
WTA Abú Zabí (Tvrdý povrch)
2:1
4:6
6:3
6:0
Marie Bouzková prohrává s Beatriz Haddad Maiovou i druhé vzájemné utkání a to opět ve třech setech. Do dnešního zápasu vstoupila velmi slušně, ale ve druhém gamu promarnila vedení 40:0. Jako první přišla o podání, ale úvodní set dokázala otočit. Uzavřela jej na returnu po fatální chybě své soupeřky z forhendu. Nicméně od té doby uhrála pouhé tři gamy a s podnikem v Abú Zabí se loučí.
2:0
6:1
6:3
Karolína Plíšková deklasovala Ysaline Bonaventureovou za 47 minut 6:1, 6:3. V zápase naprosto dominovala, perfektně podávala. Belgičanka nepředvedla na returnu vůbec nic. Ostatně neměla jediný brejkbol a celkem získala na příjmu jen šest fiftýnů. Jednou si prohrála servis ze 40:0. Nevyužila tak toho, že do hlavní soutěže postoupila jako šťastná poražená z kvalifikace poté, co se odhlásila Španělka Muguruzaová.

Plíšková se v osmifinále střetne s Jelenou Rybakinovou, šampionkou loňského Wimbledonu a finalistkou letošního Australian Open.
2:0
6:1
6:4
Barbora Krejčíková (30.) potvrdila v Abú Zabí předpoklady a celkem hladce poráží rumunskou kvalifikantku Elenu-Gabrielu Ruseovou (148.)
Česká tenistka si sice na úvod prohrála podání, ale ve zbytku průběhu prvního setu soupeřku úplně drtila a Rumunka nezahrála ani jeden vítězný míč. Ve druhé sadě se zpočátku historie opakovala, poté se ale Ruseová chytla na podání, vyrovnanou hru držela až do stavu 4:4, kdy nezvládla koncovku a Krejčíková již poté zápas dopodávala. Češka odehrála dobrý zápas na podání, hrála tvrdě a především až na pár výpadků přesněji.
Ve druhém kole se česká tenistka utká s těžší soupeřkou, osmou nasazenou Ljudmilou Samsonovovou (19.) z Ruska.
Challenger Tenerife (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
1:6
Italský tenista Francesco Maestrelli se tak může radovat z postupu do další fáze turnaje a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Lukáš Rosol udělal více chyb, které ho stály zápas.
2:1
1:6
6:0
6:3
Oscar Jose Gutierrez v tomto zápase vítězi 2:1 na sety a jako lucky looser postupuje do dalšího kola. Marek Gengel měl sice zápas skvěle rozjetý, nicméně od druhé sady se potýkal s obrovským počtem nevynucených chyb. Postup brazilského tenisty je tak nakonec zasloužený.
Challenger Vilnius (Krytý tvrdý povrch)
2:0
7:63
6:4
Ode mě je to dnes vše. Hezký zbytek dne!
0:2
4:6
2:6
Vít Kopřiva (179.) neuspěl ani ve svém druhém letošním utkání. Na halovém challengeru v litevském Vilniusu se musel člen české daviscupové reprezentace vypořádat s nelehkým přechodem z antuky. V souboji s Evanem Furnessem (220.) se sice zmocnil prvního brejku a vedl v úvodním dějství 4:2, nakonec ale s francouzským favoritem prohrál za hodinu a 13 minut i podruhé v kariéře – tentokrát po setech 4:6 a 2:6.