1:2
1:6
7:5
6:73
Lukáš Rosol (227.) nedosáhl na premiérovou výhru v sezoně ani na třetí letošní pokus. Na challengeru v Tenerife k ní měl blízko, když v souboji s francouzským kvalifikantem Valentinem Royerem (321.) podával v rozhodujícím setu na vítězství, po promarněném náskoku 5:2 ale nakonec prohrál sedmatřicetiletý Čech 1:6, 7:5 a 6:7(3) skrze závěrečný tiebreak.
WTA Hua Hin (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:1
Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová (51.) vstoupila do turnaje WTA 250 v thajském městě Hua Hin správnou nohou. Nasazená osmička potvrdila v úvodním kole roli výrazné papírové favoritky a porazila za 63 minut o dvacet let starší Bethanii Mattekovou-Sandsovou (-) ze Spojených států po setech 6:3 a 6:1. Od stavu 4:3 vyhrála Češka sedm gemů v řadě a mohla bývalé světové jedničce ve čtyřhře uštědřit i kanára. Za stavu 5:0 ve druhém setu ale ztratila Fruhvirtová servis čistou hrou, což ovšem následně napravila na příjmu. V osmifinále čeká vítězku Tamara Zidanšeková (132.) ze Slovinska.