1:2
6:4
5:7
4:6
Jonáš Forejtek (236.) se s challengerem v Hamburku loučí po dobře rozehraném zápase již ve čtvrtfinále, když po velkém boji podlehl čtvrtému nasazenému Alexanderu Ritschardovi (216.).
Zápas přinesl drama s několika obraty v každém setu. Forejtek vedl 2:0, ale získaný brejk hned odevzdal. Nato byli soupeři v prvním setu jistí až do desáté hry, kdy Švýcar nevyužil vedení 40:15 a i vinou dvou dvojchyb ztratil podání i celý set.
Ve druhé sadě naopak dotahoval ztrátu brejku Forejtek, otočil na 5:4, ale koncovka mu nevyšla a prohrál 5:7.
Ritschardův nástup pokračoval prolomeným podáním v první hře rozhodujícího setu, pak se ale zdálo, že Forejtek konečně nachází recept na jeho skvělou hru na síti. Tři gemy za sebou šly na konto českého tenisty, který však své vzepětí nedotáhl, začal čím dál více kazit a naopak čtyři gemy v řadě prohrál, poté již Ritschard opratě nepustil z ruky a postupuje do semifinále.
Forejtkovi dnes oplatil půl roku starou porážku ve stejné fázi z Heilbronnu a ujal se ve vzájemných zápasech vedení 2:1.
Challenger Vilnius (Krytý tvrdý povrch)
0:2
1:6
3:6
Zdeňka Koláře se víkendové vyvrcholení challengeru ve Vilniusu týkat nebude. Za necelou hodinu a čtvrt dnes nestačil na ještě nedávno neznámého Mattiu Bellucciho, jenž minulý týden ovládl svůj první challenger a na vítězné vlně pokračuje i v Litvě. Základem Italova úspěchu byl první servis, po kterém ztratil jen dva míče. Vesměs všechny statistiky hrály v neprospěch českého hráče. Nakupil dost dvojchyb, kdežto na esa jasně prohrál. V první sadě Kolář nemohl konkurovat, když ztratil své dva úvodní servisy. Druhý set byl o něco vyrovnanější, osudným se stal jeden tuze nepovedený gem za stavu 2:2.