2:1
6:1
4:6
6:0
Petra Kvitová (28.) postoupila na turnaji Western & Southern Open v americkém Cincinnati do čtvrtého letošního čtvrtfinále. Stalo se tak poté, co dvaatřicetiletá Češka porazila za hodinu a 47 minut 6:1, 4:6 a 6:0 světovou pětku Ons Džabúrovou (5.). Hvězdnou Tunisanku zdolala dvojnásobná wimbledonská šampionka v pátém vzájemném utkání už počtvrté a oplatila jí lednovou porážku ze Sydney. Kvitová vlétla do zápasu sérií pěti získaných her v řadě. Ve druhém setu pak zlikvidovala manko tří gemů, jenže za stavu 4:5 vyrobila na podání své vůbec první dvě dvojchyby a o servis přišla. S rodačkou z Bílovce koncovka sady nezacloumala. Od úvodu rozhodujícího dějství se znovu vrátila k přesné strojové hře ze začátku duelu a nepovolila už africké soupeřce ve zbytku střetnutí ani jeden gem. O semifinále si Kvitová zahraje s lepší z dvojice Veronika Kuděrmetovová (RUS) – Ajla Tomljanovicová (AUS).
Challenger Vancouver (Tvrdý povrch)
2:1
2:6
6:3
7:60
A je dobojováno! Třetí set přinesl jeden velký zvrat. Veselý dokázal svého soupeře ve čtvrtém gemu brejknout a tuto výhodu si s sebou nesl až do stavu 3:5. V deváté hře přišel český tenista o svůj servis. O vítězi tak musela rozhodnout zkrácená hra, ve které Veselý neuhrál ani jeden jediný bod a na challengeru ve Vancouveru tak končí coby nasazená dvojka už ve druhém kole! Gilles Simon naopak postupuje do čtvrtfinále turnaje.