6:3
2:6
6:4
6:2
Tomáš Macháč se určitě nadřel určitě více, než se čekalo. Cerundolo hrál do půlky třetí sady parádně. Vůbec nechyboval a dokonce ve třetí sadě vedl už 3:1. Tomáš Macháč ale set otočil a přebral otěže zápasu. Ve čtvrté sadě už byl o dost lepším hráčem a vybojoval si postup do druhého kola.
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
2:6
Na kurtu, kde právě skončil zápas Petry Kvitové, nastoupí Kateřina Siniaková a pokusí se o překvapení v souboji s Estonkou Kontaveitovou.
2:0
6:2
6:3
Kateřina Siniaková končí počtvrté za sebou v prvním kole Australian Open, proti světové sedmičce Anett Kontaveitové uhrála pět gamů. Oba sety měly hodně podobný průběh, kdy Estonka si ve třetím gamu jako první prohrála servis, následně otočila i díky rebrejku. Nicméně ve druhé dějství musela na rozdíl od toho úvodního nakonec dopodávat. V závěrečném gamu vedla Siniaková 40:15, ale promarnila své brejkové příležitosti. Kontaveitová tak porazila Siniakovou popáté ze šesti vzájemných duelů. Siniaková ještě samozřejmě bude pokračovat v Melbourne ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou.
2:0
6:2
6:3
Markéta Vondroušová postupuje do dalšího kola Australian Open po parádním výkonu proti domácí divoké kartě. Vondroušová měla menší problémy v druhém setu, kdy prohrávala 1:3, ale pěti gemy v řadě otočila skóre
2:0
6:1
6:3
Představení Bouzkové uzavřelo českou účast v úvodním kole Australian Open. Z devíti českých tenistů prošlo do dalšího kola pět. Marie Bouzková v něm narazí na lepší z dvojice Kerberová – Kanepiová. Ode mě je to vše, hezký zbytek dne!
Challenger Forli (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
6:77
Lukáš Rosol (271.) zvládl i třetí zápas na halovém challengeru v italském Forli bez ztráty setu. Po dvou výhrách v kvalifikaci vstoupil šestatřicetiletý Čech do hlavní soutěže triumfem 6:4 a 7:6(7) nad nasazenou trojkou Cemem Ilkelem (150.) z Turecka. V prvním setu se ujal Rosol ve třetím gemu brejku, který ale na podání nepotvrdil. To se mu podařilo až poté, co brejkl soupeře na 5:4. Druhé dějství dospělo bez jediného ztraceného servisu do zkrácené hry. Rosol přišel o obě podání a brzy prohrával 0:3, čtyřmi body v řadě ale otočil. Ilkel měl v dramatické koncovce tiebreaku za stavů 6:5 a 7:6 dva setboly, Rosol ale oba odvrátil a nakonec zvítězil 9:7. Dalším soupeřem brněnského rodáka bude buď Brit Draper (213.), nebo chorvatský kvalifikant Gojo (286.).