WTA Indian Wells (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
4:6
Letošní ročník podniku v Indian Wells skončil pro Petru Kvitovou (11.) ve 3. kole. V tom nestačila jednatřicetiletá Češka v souboji nasazených hráček na o rok starší Viktorii Azarenkovou (32.) z Běloruska. Dvojnásobné turnajové vítězce podlehla za hodinu a 49 minut 5:7 a 4:6. Nervózní první sada nabídla hned sedm ztracených podání. Kvitová třikrát dotáhla manko brejku, na ten z jedenácté hry už ale navzdory třem brejkbolům reagovat nezvládla. Ve druhém dějství otočila rodačka z Bílovce z 1:3 na 4:3 a zdálo se, že je na koni. Pak se ale sérií tří vyhraných gemů v řadě blýskla pro změnu protivnice, která si tak na prestižní tisícovce zajistila postup do osmifinále. V tom bude její soupeřkou krajanka Sasnovičová, která překvapivě přehrála Rumunku Halepovou.
0:2
3:6
5:7
Turnaj v Indian Wells přišel o nejvýše nasazenou hráčku! Karolína Plíšková (3.) ve 3. kole překvapivě nestačila na Beatriz Haddadovou Maiaovou (115.) z Brazílie, s níž prohrála za 2 hodiny a 4 minuty 3:6 a 5:7. Zápas probíhal za silného větru, který měl na kvalitu hry zásadní vliv. Podání bylo po celý průběh spíše nevýhodou. Plíšková ho ztratila proti soupeřce z druhé světové stovky, která se do hlavní soutěže dostala až jako šťastná poražená z kvalifikace, hned osmkrát. Navíc nastřádala na servisu rovnou dvanáct dvojchyb. Druhý set nabídl v jednu chvíli osm brejků v řadě. Plíšková se pak dotáhla ze stavu 3:5 na 5:5 a zdálo se, že má navrch. Za stavu 5:6 ale na podání promarnila vedení 30:0 a turnaj tak pro semifinalistku z let 2016 a 2017 nečekaně skončil.