1:2
6:75
6:3
4:6
Hned úvodní hrací den pražského turnaje WTA přinesl obrovské překvapení. Nasazená jednička a dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová nestačila v duelu prvního kola na slovenskou kvalifikantku Rebeccu Šramkovou. S 226. tenistkou ženského žebříčku prohrála světová dvanáctka po 2 hodinách a 36 minutách 6:7(5), 6:3 a 4:6. V úvodním setu podávala Kvitová dvakrát na zisk sady, ani jednou ale neuspěla, což se jí později vymstilo. V rozhodujícím setu pak doplatila rodačka z Bílovce i na neproměněné brejkboly z úvodu dějství. Čtyřiadvacetiletá Šramková slaví své nejcennější vítězství v kariéře a premiérový skalp protivnice z TOP 20. V osmifinále narazí buď na krajanku Kužmovou, nebo Němku Barthelovou.
0:2
2:6
2:6
Tereza Smitková se v hlavní soutěži na okruhu WTA raduje z prvního vítězství od února 2019! Na kurtech pražské Sparty zničila Australanku Inglisovou dvakrát 6:2 a po třech maratónských duelech se dění na centrálním kurtu uzavřelo rychlým postupem za pouhou hodinku hry.
Smitková především skvěle podávala, pomohla si deseti esy, soupeřce povolila jen jediný brejkbol a sama využila všechny čtyři. Přesně řečeno v polovině případů jí Inglisová pomohla dvojchybou.
Rodačka z Hradce Králové se v osmifinále může těšit na městské derby s Kateřinou Siniakovou, pokud pátá nasazená hráčka zítra dokáže porazit Britku Burrageovou.
2:1
7:5
2:6
6:4
Guido Andreozzi postoupil na challengeru v nizozemském Amersfoortu do osmifinále, když porazil českého tenistu Jiřího Lehečku po setech 7:5, 2:6 a 6:4.

O vítězi prvního setu rozhodoval jediný brejk, který přišel v jedenáctém gemu a do své moci jej uzmul Guido Andreozzi, který proměnil svůj čtvrtý brejkbol v utkání. Na podání následně dovedl set do zdárného konce, využil hned první ze dvou dostupných setbolů.

Druhý set patřil pro změnu Lehečkovi. Český mladík prolomil první podání soka v setu a výhodu si udržel až do konce dějství, za stavu 5:2 navíc uspěl na returnu podruhé. Jenže v rozhodující sadě mladoboleslavskému rodákovi začátek vůbec nevyšel. Čistou hrou přišel o servis a ztrátu brejku již smazat nedokázal. V posledním devátém gemu se sice dostal ke brejkbolu, při němž ale zkazil return, zatímco Andreozzi následný první mečbol proměnil ve vítězství.

V osmifinále se Guido Andreozzi utká s vítězem zápasu Haase – Vukic.