6:71
6:3
7:5
Johanna Kontaová udolala ve třech setech Karolínu Plíškovou a postoupila tak do čtvrtfinále čtvrtého grandslamu letošní sezóny, amerického US Open.

První sada se dlouho vyvíjela ve prospěch britské tenistky, jež měla brejk navrch, avšak za stavu 5:4 nedokázala dopodávat do zdárného konce. Set nakonec došel až do zkrácené hry, v níž kralovala světová trojka v poměru 7:1.

Druhý set měl přesně opačný průběh. Jako první se do výhody brejku dostala Plíšková, jenže Kontaová v šesté hře prostřední sady dokázala srovnat. Ba co víc, brejk získala i při dalším příjmu a za stavu 5:3 tentokráte dokázala na podání poslat zápas do rozhodujícího setu.

Ve třetím, rozhodujícím setu jsme na brejk čekali dlouho, až v jedenáctém gemu ho na svou stranu získala rodačka ze Sydney, který se tak dostala do vedení 6:5. V poslední hře utkání dokonce musela odvracet brejkbol, se situací si však poradila a druhým mečbolem si zajistila postup do čtvrtfinále. V něm se střetne s lepší z dvojice Svitolinová – Keysová.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů ze světa tenisu se budu těšit zase někdy na počtenou.