2:1
7:64
3:6
6:3
Prvé semifinálové stretnutie tenisového Roland Garros máme za sebou. Z postupu do finále sa teší Jelena Ostapenková, ktorá v troch setoch pretlačila Timeu Bacsinszkú. V zápase bola jasne aktívnejšou hráčkou, no viacerými nevynútenými chybami držala súperku v hre. Švajčiarka musela byť v prvom sete ošetrovaná, no zápas napokon dohrala bez väčších komplikácií. Podobne ako v roku 2015 ale v semifinále French Open prehrala, a tak si na svoje prvé finále z turnajov veľkej štvorky bude musieť počkať. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
2:1
6:4
3:6
6:3
Videli sme naozaj skvelé semifinále ženskej dvojhry. Obidve tenistky predvádzali skvelý tenis. Simona Halepová sa v zápase dokázala presadiť hlavne výbornou obranou. Občas dobehla aj zdanlivo neriešiteľnú loptičku. Naopak na druhej strane Češka Plíšková striedala skvelé momenty s tými slabšími. Halepová napokon po výhre 6:4 3:6 a 6:3 postupuje do finále, kde sa stretne s Ostapenkovou. To je z Roland Garros na dnes všetko. Prajem vám príjemný zvyšok večera.
2:1
7:5
6:73
6:4
Máme za sebou dlhý zápas Slováka Lukáša Lacka proti Konstantinovi Kravčukovi. Zápas bol v druhom sete za stavu 6:6 prerušený dažďom, no ani to nezastavilo Slováka na ceste do druhého kola. Počas celého duelu obaja hráči dominovali na svojom podaní. Lukáš Lacko dokonca nepustil svojho súpera ani k jednému brejkbalu! Aj vďaka tejto skutočnosti si náš tenista dokázal poradiť so skúseným Rusom Kravčukom. V druhom kole sa Lukáš Lacko stretne s víťazom duelu medzi Rumunom Copilom a Britom Clarkom. Ja vám ďakujem za pozornosť a pri tenise niekedy nabudúce. Prajem pekný zvyšok dňa.
1:2
6:2
2:6
10:12
Průměrná délka výměn dnešního zápasu byly zhruba tři údery. Rohan Bopanna se dlouho nemohl chytit a svým výkonem připomínal ten z loňského Ria, kde v souboji o bronz prohrál s Mirzaovou s párem Hradecká/ Štěpánek. Ind spoustu svých returnů vyhodil. Byla to Dabrowská, kdo táhl outsidery zápasu. Tenhle mix byl o drobnostech v závěru. Grönefeldová a Farah měli dva mečboly, ale grandslamový titul z Roland Garros berou Kanaďanka s Indem, tedy Gabriela Dabrowská a Rohan Bopanna.
0:2
6:73
1:6
Bylo to zřejmě větší drama, než Veselý čekal, ale roli favorita splnil a Bělorusa Ignatika poráží i popáté v kariéře. V Prostějově navíc při postupu mezi nejlepší čtyři znovu neztratil ani set. Klíčový okamžik byl první brejk celého zápasu, který přišel na začátku druhé sady. Ignatik už poté odpadl a zřejmě určitou roli sehrála i únava ze včerejšího dlouhého zápasu s Pavláskem.