6:3
6:2
3:6
6:2
Novak Djokovič bol v dnešnom zápase jasným favoritom, čo predviedol aj na kurte, avšak Monfils sa nemá za čo hanbiť, pretože predviedol dobrý výkon, ale ukázalo sa, že je veľmi vyčerpaný. Gael sa tak lúči s US Open v semifinále. Novak bude čakať na svojho súpera zo zápasu Wawrinka – Nishikori. To je pre túto chvíľu odo mňa všetko. Dovidenia.
3:1
4:6
7:5
6:4
6:2
Stan Wawrinka zdolal Keia Nišikoriho 4:6, 7:5, 6:4, 6:2.
V prvom sete sa darilo Nišikorimu na podaní, v piatom geme premenil svoj prvý a jediný brejkbal v prvom dejstve, čo mu vynieslo zisk setu pomerom 6:4.
Vo vyrovnanom druhom sete sa rozhodovalo v koncovke. V dvanástej hre sa dostal Wawrinka do brejkbalu, ktorý premenil a odmietol tak tajbrejk. Druhý set vyhral 7:5 a vyrovnal stav zápasu na 1:1.
V treťom sete sa začal Wawrinka už častejšie presadzovať. Nišikori aj napriek obrovskej bojovnosti nedokázal vdzorovať útočnej a agresívnej hre súpera od základnej čiary. Dôležitý tretí set patril vďaka lepšie zvládnutej koncovke Wawrinkovi, získal ho 6:4.
Vo štvrtom sete už chýbali Nišikorimu sily. Švajčiara pustil hneď na začiatku setu do vedenia 3:0. Kei síce v ďalšom priebehu ešte dokázal znížiť stav na 2:3, no to už bolo z jeho strany všetko. Wawrinka ovládol nasledujúce tri gemy, z toho dva pri podaní súpera a štvrtý set ukončil výsledkom 6:2. Švajčiar postúpil do finále US OPEN 2016, kde vyzve svetovú jednotku Novaka Djokoviča.
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
1:2
3:6
6:4
4:6
Nemecká tenistka Angelique Kerberová prežíva najkrajšie chvíle svojej tenisovej kariéry. Po víťazstve nad Karolínou Plíškovou získava svoj druhý grandslamový titul a navyše od pondelka sa stane novou svetovou jednotkou. Česká tenistka môže byť smutná, pretože nehrala vôbec zle a v treťom sete dokonca viedla o brejk. V dôležitých momentoch ale bola priveľmi nervózna a najmä kvôli tomu sa musí skloniť pred svojou súperkou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.