2:0
6:1
6:3
Ve druhém setu vzdoroval Staněk srdnatěji, ale nutno uznat, že Džumhur byl v tomto zápase jasně lepším hráčem a jeho postup po dvou setech odpovídá dění na kurtu. Já se pro tuto chvíli loučím, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Challenger Mons (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
4:6
Po setoch 6:4, 6:4 zdoláva Jerzy Janowicz nášho Lukáša Lacka v prvom kole.
ATP Tokio (Tvrdý povrch)
2:1
4:6
6:3
6:3
João Souza zdolal Martina Kližana po dvoch hodinách 4:6, 6:3, 6:3.
Slovenský tenista predviedol výborný výkon v prvom sete, kde dokázal výborne podávať a súpera predčil aj v počte víťazných úderov. V siedme hre zobral Souzovi podania a vďaka tomu vyhral prvý set 6:4.
Od druhého setu sa však Souza zlepšil na podaní a vyvaroval sa aj zbytočných chýb. V štvrtom geme zobral súperovi servis a keďže ten svoj nestratil ani raz, získal druhý set 6:3.
Na začiatku rozhodujúceho setu si Kližan podržal servis a viedol 1:0. Potom však prišla 4-gemová šnúra Souzu, ktorá prakticky rozhodla o osude zápasu. Kližan to nezabalil a snažil sa výpadok koncentrácie v polovici tretieho setu napraviť v ďalšom priebehu, no už to nešlo. Síce znížil na rozdiel gemu (3:4), ale to už bolo z jeho strany všetko. Ďalšie dva gemy patrili Souzovi, ktorý napokon vyhral rozhodujúce dejstvo 6:3 a postúpil tak v Tokiu do druhého kola, kde sa stretne s lepším z dvojice Nishikori – Almagro.
WTA Peking (Tvrdý povrch)
2:1
6:77
6:1
6:4
Karolína Plíšková po necelých dvou hodinách poráží v repríze nedávného ryze českého souboje z Wuhanu svou krajanku Lucii Šafářovou, která sice po prvním nesmírně vyrovnaném a dramatickém setu šla do vedení, jenže ve druhé sadě totálně odpadla. Rodačka z Loun získala druhý set hravě 6:1 a brejk v poslední rozhodující sadě následně znamenal její vítězství. Karolína Plíšková postupuje do druhého kola China Open po setech 6:7 (7), 6:1 a 6:4.