Řecko – Kanada 19:10 (kon.) | USA – Holandsko (kon.)
Maďarsko – Itálie 15:12 pen. (kon.) | Austrália - Španielsko (kon.)
koniec udalosti
USA – Holandsko

Sobota 10.08.2024, 10:35 • La Defense Arena, Paríž • Olympijské hry - vodné pólo - ženy • O 3. miesto

Komentáre nie sú k dispozíci.

Ján Polák

Cabanasová (ESP), Colombo (ITA)
    Zostavy:
    USA: 1 – Johnsonová, 2 – Musselmanová, 3 – Prenticeová, 4 – Fattalová, 5 – Flynnová, 6 – Steffensová (C), 7 – Raneyová, 8 – Neushulová, 9 – Roemerová, 10 – Gilchristová, 11 – Ausmusová, 12 – Sekulicová, 13 – Longanová. Tréner: Adam Krikorian.

Holandsko: 1 – Aartsová, 2 – Wolvesová, 3 – Sleekingová, 4 – van der Slootová (C), 5 – Keuningová, 6 – van de Kraatsová, 7 – Roggeová B., 8 – Sevenichová, 9 – Joustraová, 10 – Roggeová L., 11 – Moolhuijzenová, 12 – Ten Broeková, 13 – Buisová. Trénerka: Eva Doudesisová.

V zápase žien o bronz medzi USA a Holandskom sme videli skvelú drámu doslova do poslednej sekundy. Američanky prakticky celý zápas viedli, pred poslednou štvrtinou bolo skóre 9:6, no v závere im úplne odišla gólová produkcia a Holanďanky sa pomaly začali doťahovať. Minútu pred koncom vyrovnala Roggeová na 10:10 a v poslednej sekunde presne trafila víťazný gól Hlandska z diaľky kapitánka Holandska Sabrina van der Slootová.

USA – Holandsko 10:11 (3:2, 4:1, 2:3, 1:5)