Francúzsko – Španielsko 3:5 (po pr.)
Francúzsko
3:5 (1:3)
Španielsko
Piatok 09.08.2024, 18:00 • Parc des Princes, Paříž • Olympijské hry - muži • Finále

Francúzsko so Španielskom odohralo skvelý finálový zápas. Domáci pomerne rýchlo viedli po góle Millota, no potom Španieli spustili gólový uragán a po dvoch presných zásahoch Fermína Lópeza a krásnom priamom kope od Baenu otočili na 3:1. V druhom polčase Francúzi stavili všetko na útočnú kartu a zásluhou Aklioucheho sa im podarilo desať minút pred koncom znížiť. Dráma vyvrcholila na konci riadneho hracieho času, keď Miranda v šestnástke stiahol Kalimuenda a rozhodca po porade s videom nariadil penaltu, ktorú Mateta bezpečne premenil. V predĺžení dvomi gólmi o výhre Španielska rozhodol Sergio Camello. (21:18:58)

120+2

120+2
    Žltá karta pre tím Španielsko (Sergio Camello).
    120+1. Sergio Camello (ESP) - 3:5

120+1
    Je rozhodnuté! Do otvorenej obrany po rýchlej rozohrávke od Tenasa z ľavej strany unikol Camello, Restes trochu zaváhal a Camello ho obstrelil.

119
    Z pravej strany strieľa Doué, ale nepresne.

117
    Z pravej strany strieľa Rayan Cherki, avšak Tenas bezpečne kryje.

116
    Po pravej strane prenikal Arnaud Kalimuendo, po zákroku na neho si štadión pýtal ďalšiu penaltu, no španielsky obranca Pau Cubarsí zasiahol loptu.

114
    Center z ľavej strany, francúzsky stopér však dobre pokryl a Restes zobral loptu.

113
    Španieli umne kontrolujú hru a využívajú okienka vo francúzskej obrane na nebezpečné prieniky.

111
    Francúzi majú posledných desať minút na to, aby s výsledkom niečo urobili.

110
    Striedanie v tíme Francúzsko:
    z ihriska odchádza Kiliann Sildillia, prichádza Rayan Cherki.
    106. Sergio Gómez (ESP)

106
    Strelu z diaľky Sergia Gómeza musel Restes vyraziť na roh

106
    z ihriska odchádza Manu Koné, prichádza Soungoutou Magassa.

106
    Začalo sa druhé predĺženie.

Ján Polák

Góly: 11. Millot, 79. Akliouche (Olise), 90+3. Mateta (pen.) – 18. F. López (Baena), 25. F. López, 28. Baena, 100. Camello (S. Gómez), 120+1. Camello (Tenas)

Karty:   36. Koné (FRA), 45+5. Badé (FRA) – 76. Bernabé (ESP), 78. Baena (ESP), 90+3. Miranda (ESP), 93. Pacheco (ESP), 120+2. Camello (ESP)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 12:8. Střely mimo: 17:10. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:14.
    Francúzsko: Restes – Sildillia (110. Cherki), Badé, Lukeba, Truffert (91. Locko) – Koné (106. Magassa) – Millot (77. Doué), Chotard (52. Akliouche) – Olise, Lacazette (C) (52. Kalimuendo), Mateta.
    Náhradníci: Nkambadio.

Tréner: Thierry Henry

Španielsko: Tenas – Pubill (72. Sánchez), E. García, Cubarsí, Miranda (97. Gutiérrez) – Barrios, Baena (83. Turrientes) – Oroz (88. Pacheco), F. López (72. Bernabé), S. Gómez – Ruiz (C) (83. Camello).
    Náhradníci: J. García.

Tréner: Santi Denia

Rozhodca: Abatti – Alves, Camilo (všetci BRA), VAR: Guzmanová (NCA)