USA – Velká Británie 2:5 (kon.) | Španielsko - Juhoafrická republika 1:0 (kon.)
Japonsko – Francúzsko 1:0 (kon.) | Argentina – Austrálie 3:3 (kon.)
koniec udalosti
USA – Velká Británie

2:5

(1:1, 1:2, 0:2, 0:0)

cz Štvrtok 01.08.2024, 17:00 • Stade Yves-du-Manoir, Colombes • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B

Velká Británie vítězí nad Američankami 5:2 a to znamená, že hráčky USA skončí na turnaji už po skupinové fázi. Britky si naopak výrazně pomohly a za určitých okolností mohou mít čtvrtfinálovou jistotu už po dnešku.

Tým USA držela v první polovině utkání ve hře Abigail Tamerová. Ta nejprve v první čtvrtině srovnávala na 1:1 a na konci druhé čtvrtiny odpověděla na dvě trefy Tess Howardové. Ve třetím dějství se však dvakrát prosadily hokejistky z Británie a na stavu 5:2 už pak nic nezměnila ani závěrečná čtvrtina. (18:32:40)

60
    Hráčky Velké Británie dohrávají poslední sekundy v rohu na útočné polovině.

60
    Poslední minuta. Pozemkářky Velké Británie kontrolují svůj náskok.

58
    Nahození Tamerové proskákalo až k brance. Pritchardová odkopla míček do bezpečí. Američanky se pak hlásily o trestný roh, ovšem VAR jim nepomohl.

56
    Americká brána je stále prázdná. Sophie Hamiltonová se dostávala z pravé strany do brankoviště a mohla toho zkusit využít. Soupeřka ji ale vypíchla míček.

56
    Sessaová se opět snažila ohrozit britskou bránu, ale byla ubráněna.

54
    Americká brankářka Kelsey Bingová opustila bránu a pustila do hry Abigail Tamerovou. Američanky to zkoušejí s jednou hráčkou v poli navíc!

53
    Dobrá akce Brooke Deberdineové, která převzala míček u levé postranní čáry, dostala se až do brankoviště a tam nahrávala před bránu. Ashley Sessaová však neusměrnila balónek mezi tyče!

52
    Trest Jonesové už vypršel, takže jsou Britky v plném počtu.

51
    Čas Američankám rychle utíká. Britské pozemkářky je navíc k ničemu moc nepouštějí.

49
    Zelená karta pro Sarah Jonesovou. To znamená dvouminutovou početní výhodu pro USA.

48
    Abigail Tamerová se dostala po trestném rohu ke střele a bránu minula jen těsně!

48
    Trestný roh pro Američanky, které dostávají šanci na snížení.

47
    Dobrá střela Megan Valzonisové. Ta mířila mezi nohy britské brankářky, ale Pritchardová je dala k sobě včas.

46
    Američanky mají hodně těžkou práci. Smazat třígólové manko se zdá jako téměř nesplnitelná mise.

46
    Začala čtvrtá čtvrtina.

45
    Třetí čtvrtina skončila.

44
    Dobrá práce Costellové v rohu na vlastní obranné polovině. Britku tam sledovaly dvě soupeřky, které ji nemohly míček vzít.

42
    Po dalším trestném rohu střílela Amy Costellová. Míček neprošel až na branku.

41
    Střela Ansleyové a dorážka Hamiltonové. Ta byla zablokována zřejmě nohou či tělem a to znamená další trestný roh.

41
    Měly pravdu! Trestný roh...

41
    Britky reklamují nedovolený zásah obrany soupeřek po nástřelu Frenchové. Ve hře je tedy trestný roh.

39
    Američanky zahrávaly trestný roh. Ale velmi špatně. Nedokázaly ani vystřelit.

39
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Tým Velké Británie patrně směřuje k vítězství! Po nástřelu Robertsonové dolétl míček před branku. Tam si pohotově počínala SARAH JONESOVÁ, která dokázala hrací předmět trefit ze vzduchu a nasměrovala ho za bezmocnou Bingovou – 2:5.

38
    Pro oba týmy je to velmi důležitý zápas. Případná porážka by už Američanky vyřadila z turnaje. Také britské hokejistky nemají čtvrtfinále zdaleka jisté.

35
    Britské pozemní hokejistky podruhé vedou o dva góly! Skvělou práci předvedla Sophie Hamiltonová. Ta získala zpátky míček, který nejprve ztratila a z levé strany ho nastřelila před branku. Tam byla HANNAH FRENCHOVÁ, která nabídku spoluhráčky v pokleku tečovala za záda Bingové – 2:4.

34
    Hráčky Velké Británie to zkoušejí postupnou kombinací.

32
    Tamerová měla na holi hattrick! Zakončovala z předbrankového prostoru, ale Tess Hawardová ji do střely vložila čepel a míček na branku nepustila!

31
    Začala třetí čtvrtina.

Po první polovině zajímavého duelu prohrávají Spojené státy s Velkou Británií 2:3. Američanky odpověděly na první gól Sophie Hamiltonové dorážkou Abigail Tamerové po trestném rohu. Ve druhé čtvrtině se ale dvakrát prosadila Tess Howardová, která zařídila Britkám vedení 3:1. Pozemkářky USA však krátce před přestávkou korigovaly opět Abigail Tamerovou. Vše je tedy zatím otevřené.

30
    Druhá čtvrtina skončila.

30
    Dvouminutový trest Hamiltonové vypršel. Britky tedy kompletní.

29
    Američanky právě vstřelily branku!
    Je tu kontaktní gól! ABIGAIL TAMEROVÁ si seběhla s míčkem z pravé strany až na střed brankového území a tvrdou ranou k levé tyči nedala brankářce Pritchardové šanci – 2:3.

28
    Žlutou kartu dostala Sophie Hamiltonová z týmu Velké Británie.

28
    Ozývají se fanoušci USA, kteří by své hráčky rádi dohnali ke korekci ještě do přestávky.

25
    Tohle britské pozemkářky sehrály skvěle! Patrně se jednalo o nacvičený signál. Po trestném rohu totiž přišla místo klasické střely nahrávka doleva na Sarah Robertsonovou. Ta ještě situaci vylepšila přihrávkou před bránu na TESS HOWARDOVOU a teprve ta zakončila. Situaci se ještě snažila zachránit jedna z bránících Američanek, ale míček ji přes hůl proskákal za brankovou čáru.

25
    Britky se dostávají ke svému prvnímu trestnému rohu. Američanka zastavila míček nohou.

22
    Hra je teď taková poklidnější. Oba týmy se do toho ale určitě ještě opřou.

21
    Teď se zase Američanky budou snažit o vyrovnání. V úvodní čtvrtině ukázaly, že umějí na soupeřky zatlačit.

20
    Britka Lily Owsleyová dostává zelenou kartu. Dvě minuty tak nebude moci hrát.

19
    Slabší chvilku si vybrala americká brankářka Bingová! TESS HOWARDOVÁ převzala míček na levé straně brankového území. Přehodila si ho na bekhend a vystřelila z ostrého úhlu. Bingová si nedostatečně pokryla prostor u své bližší tyčky, kam balónek směřoval – 1:2.

18
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu, ale bez zakončení.

16
    Začala druhá čtvrtina.

Máme za sebou zajímavou první čtvrtinu, po níž Američanky hrají s Velkou Británií 1:1. Britky šly do vedení gólem Sophie Hamiltonové. Američanky pak srovnali zásluhou Abigail Tamerové, která se prosadila z dorážky po trestném rohu. Hráčky z USA pak měly po vstřeleném gólu velký tlak, který přinesl řadu dalších trestných rohů.

15
    První čtvrtina skončila.

15
    Trestné rohy – 1/8 : 0

15
    Začíná závěrečná minuta úvodní části zápasu. Hra se teď trošku uklidnila.

13
    Sophie Hamiltonová se hezky uvolnila, ale její rána skončila těsně nad břevnem americké branky!

11
    To je velký americký tlak! Další dva trestné rohy v jejich prospěch. Velkou Británii opět podržela Miriam Pritchardová, která další střelu Yeagerové vyrazila pravým kolenem!

11
    Pritchardová dokázala pokrýt bekhendovou střelu Yeagerové. Po následném závaru se Britky opět provinily...

10
    Z další akce už ale vzešel čtvrtý trestný roh Američanek...

10
    Po trestném rohu střílela Yeagerová. Protihráčka ji do rány vložila hůl a zablokovala ji povoleným způsobem.

10
    Trestný roh pro Spojené státy! Američanky se do toho po vyrovnání opřely.

9
    Dobrá šance Sophie Gladieuxové. Americká hráčka neprostřelila z levé strany Pritchardovou.

8
    Je vyrovnáno! Ahsley Hoffmanová vystřelila po trestném rohu. Tečovaný míček ještě dokázala vyrazit levou rukou brankářka Pritchardová, ale s dorážkou ABIGAIL TAMEROVÉ už vleže nic dělat nemohla.

7
    Britská hráčka zablokovala před branku letící míček nohou. To znamená druhý trestný roh pro USA.

6
    Britské hokejistky jsou s míčkem zatím jistější. Určitě jim pomohl vstřelený gól.

4
    Pozemkářky z Velké Británie otevírají skóre zápasu! SOPHIE HAMILTONOVÁ se dostala k míčku, který se k ní odrazil od protihráčky. Následně si seběhla před branku a přes padající brankářku Bingovou skórovala.

3
    Ashley Hoffmanová byla hráčkou, která střílela po trestném rohu. Britská brankářka Miriam Pritchardová byla dobře postavena a zasáhla nohou.

3
    Uvidíme první trestný roh Američanek.

2
    Američanky nastoupily v červených dresech. Britky v bílých dresech a tmavých kraťasech.

1
    Utkání začalo.

Sestavy:

USA: Bingová – Zimmerová, Hoffmanová (C), Crouseová, Hammelová – Sholderová, Goliniová, Kishaová – Tamerová, Sessaová, Yeagerová.
    Náhradnice: Valzonisová, B. Deberdineová, Gladieuxová, Lepageová, E. Deberdineová.

Velká Británie: Pritchardová – Tomanová, Ansleyová, Pearneová-Webbová (C) – Roperová, Hamiltonová, Owsleyová, Peelová – Frenchová, Robertsonová, Howardová.
    Náhradnice: Jonesová, Costellová, Watsonová, Petterová, Cracklesová.

USA:
    Američanky mají na kontě jediný bod. V šestičlenné tabulce skupiny B jsou po třech zápasech páté. Po porážce 1:4 s Argentinou remizovaly 1:1 se Španělskem. Ve středu pak podlehly 0:3 s Austrálií. Pokud ještě chtějí myslet na čtvrtfinále, potřebují s Británií bodovat.

Velká Británie:
    Britské pozemkářky se ve středu konečně dočkaly výhry, když zdolaly 2:1 Jihoafrickou republiku. Vykřesaly tak naději na postup do čtvrtfinále. Předchozí dva duely totiž Britky prohrály. Nejprve padly 1:2 se Španělkami a poté 0:4 s Austrálií.

Vítám tu všechny milovníky olympijského sportování! Turnaj pozemních hokejistek pokračuje ve čtvrtek čtvrtým kolem skupinové fáze. V rámci skupiny B se utkají Spojené státy s Velkou Británií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.

Martin Augustin

Rodgers (AUS), McCleanová (TTO)
    Branky a sestavy:

Branky: 9. Tamerová, 29. Tamerová - 4. Hamiltonová, 19. Howardová, 25. Howardová, 35. Frenchová, 39. Jonesová.

USA: Bingová - Zimmerová, Hoffmanová (C), Crouseová, Hammelová - Sholderová, Goliniová, Kishaová - Tamerová, Sessaová, Yeagerová.

Velká Británie: Pritchardová - Tomanová, Ansleyová, Pearneová-Webbová (C) - Roperová, Hamiltonová, Owsleyová, Peelová - Frenchová, Robertsonová, Howardová.