Llapi – Wisla Kraków 1:2 (kon.) | Tobol Kostanaj – Ružomberok sk 1:0 (kon.) | Pafos – Elfsborg 2:5 (kon.)
Zirä FK – Tiraspol 1:2 (4:5 po pen.) | Corvinul – Paks 0:2 (kon.) | Maribor – Plovdiv 2:2 (kon.)
koniec po penal. (4:5)
Zirä FK
1:2 (1:0)
Sheriff Tiraspol
cz Štvrtok 18.07.2024, 18:00 • Dalga Arena, Baku (AZE) • Európska liga • 1 • Predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Šeriff Tiraspol

Klub z Podněstří po 11 titulech v řadě přišel o prvenství moldavské lize, které mu mocným finišem v nadstavbové části uzmul Petrocub Hîncești.
    Šeriff je v Evropě velmi ostřílený, už sedmkrát postoupil do základních skupin evropských pohárů a v sezóně 2021/22 si dokonce zahrál Ligu mistrů, kde senzačně porazil Real Madrid a získal 7 bodů.
    Loni v základní skupině Evropské ligy mimo jiné v konkurenci Slavie Praha skončil poslední s jediným bodem.
    V létě Šeriff překopal kádr, tvořený téměř výhradně cizinci, a přivedl 16 nových hráčů. V úvodním utkání to ovšem hodně skřípalo a v Ázerbájdžánu bude dohánět jednogólovou porážku.

Zirə FK

Celek ze satelitního městečka u ázerbájdžánské metropole Baku má v Evropě neporovnatelně méně zkušeností. Do předkol se probil teprve potřetí, když před sedmi lety po postupu přes lucemburské Differdange nestačil na rumunskou Astru Giurgiu a loni vypadl v Konferenční lize ihned po výsledcích 0:0 a 0:3 s Maccabi Tel Aviv.
    Teď má překvapivý vicemistr Ázerbájdžánu našlápnuto o patro výše k lepšímu výsledku, domácí odvetu zahájí s náskokem po gólu Volkoviho z 88. minuty úvodního duelu na hřišti Šeriffu.
    Také Zirə má v kádru spoustu cizinců, jednou z výjimek je kapitán Qismat Aliyev – ten byl loni spolu se Salifou Soumahem s pouhými šesti góly nejlepším střelcem mužstva.

Zirä FK: Silva – Əliyev /C/, Mutsinzi, Augusto, Djibrila – Soumah, Hacıyev, Zebli – Kulijev, Volkov, Utzig
    Náhradníci: Nazirov, Həşimov – Acka, Isayev, İbrahimli, Akmedzade, Alicanov, Bayramov, Martins, Ibrahim, Nuriyev
    Trenér: Sadigov

Šeriff Tiraspol: Al-Tumi – Pata, Behiratche, Lins, Fernandes – Boakye, Kyabou /C/ – Yade, Adema, Badoic – Riak
    Náhradníci: Straistari, Celeadnic – Ouattara, Mbekeli, Forov, Dijinari, Mija, Allach, Despotovski, Akanbi, Paireli
    Trenér: Hura

Rozhodčí: Sarijev – Labašov, Tichoňuk (KAZ).

Domácí budou hrát před spíše spoře zaplněnými tribunami ve světle modrých dresech, hosté ve žlutých.

1

2
    Žlutá karta pro Šeriff Tiraspol (Ilounga Pata).

5
    Zirə právě vstřelila branku!
    Hacıyevův trestný kop dokázal na dlouhou nohu skvěle vrátit přes hlavu Volkovi. K hlavičce se tak dostal Ruan Augusto a rovněž hlavou dotrkl míč k tyči do sítě RAPHAEL UTZIG.
    5. Raphael UTZIG - 1:0

19
    Ademo vyzkoušel Tiaga Silvu z rychlého protiútoku zpoza šestnáctky, brankář Ziry zapisuje první úspěšný zákrok.

21
    Badolův rohový kop domácí brankář vytahuje jednou rukou mimo pokutové území.

25
    Volkovi nabíhal z mírného úhlu sám na brankáře Šeriffu, zvedal svou ránu pod břevno, ale trefil reprezentanta Malty Al-Tumiho prakticky přímo do rukavic.

28
    Tiaga Silvu trochu vystrašil hlavičkou Djibrila. Mělo jít asi o malou domů, ale brazilský brankář Ziry musel prokázat postřeh, aby míč neskončil v jeho síti.

31
    Žlutá karta pro Šeriff Tiraspol. Za nafilmovaný pád v šestnáctce je trestán Peter Ademo.

40
    Červená karta pro Zirə FK. Domácím se komplikuje postupová cesta, Salifou Soumah v souboji mimo těžiště hry udeřil nesmyslně do obličeje Yadeho a je rovnou vyloučen, i když i soupeř svému pádu a svíjení přidal hodně teatrálních prvků.
    40. Červená karta pro Soumaha

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+4

Ázerbájdžánská Zirə je o krok blíže překvapivému postupu přes mnohem zkušenější Šeriff Tiraspol. Dovezený náskok zvýraznil hned v 5. minutě hlavou po trestném kopu německý útočník Utzig, v závěru poločasu však oslabil pro zbytek zápasu zbytečnou červenou kartou domácí celek Soumah a tak Ziru čekají ještě horké chvilky.

46

46
    Střídání v týmu Šeriff Tiraspol:
    ze hřiště odchází Ademo, přichází Alláš.

52
    Fernandes srazil ve vzdušném souboji nedaleko velkého vápna Zebila, trestný kop Əliyeva si však obrana hostů pohlídala.

53
    ze hřiště odchází Boakye, přichází Mija.

54
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    Střídající Maročan AJJÚB ALLÁŠ si naběhl na přesný centr Iloungy Paty a prudkou hlavičkou ho zblízka umístil nechytatelně pod břevno.
    54. Ajjúb ALLÁŠ - 1:1

58
    Střídání v týmu Zirä FK:
    ze hřiště odchází Djibrila, přichází Bayramov,
    ze hřiště odchází Kulijev, přichází İbrahimli.

65
    Domácí jsou v oslabení pod velkým tlakem, favoritovi stačí jeden gól, aby si vynutil prodloužení. Teď se o něj Šeriff může pokusit, když Zebli v souboji o míč fauloval Miju.

66
    Hráčům Ziry se podařilo zakopnout míč až k brankáři Al-Tumimu.

72
    Šeriff nevyužil dva rohy v řadě.

73
    ze hřiště odchází Volkovi, přichází Akmedzade.

75
    ze hřiště odchází Riak, přichází Akanbi.

77
    Cedric Badolo rozehrál rohový kop nakrátko a kroucený centr Ajjúba Alláše posílá hlavičkou na zadní tyči do sítě NDIAGA YADE. Zápas za tohoto stavu míří do prodloužení!
    77. Ndiaga YADE - 1:2

80
    ze hřiště odchází Zebli, přichází Nuriyev.

83
    Na hrací ploše se svíjí domácí Nuriyev, kterého vzal přes kotníky Kyabou.

88
    Hosté by rádi rozhodli už po 90 minutách hry, Silva se vrhl po levé ruce a vyráží nebezpečnou střelu, kterou vyslal přes obránce z 10 metrů Alláš.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+2
    Žlutá karta pro Šeriff Tiraspol (Alesio Mija).

90+6
    Druhý poločas skončil.

91
    Začal první poločas prodloužení.

95
    Yade přestřelil bránu Ziry trestným kopem z 25 metrů.

99
    Žlutá karta pro Zirə FK (Rustam Akmedzade).

102
    Na hřišti je ošetřován Hacıyev a drží se za kotník, spěchají k němu zdravotníci. Domácí potřebují šetřit čas v naději na penaltový rozstřel.

104
    ze hřiště odchází Hacıyev, přichází Ibrahim.

105
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    ze hřiště odchází Kyabou, přichází Ouattara.

116
    Acka hlavičkoval ze závaru těsně vedle, poté se bolestivě srazil s jedním z domácích hráčů, který jeho pokus tečoval na roh.

117
    ze hřiště odchází Lins, přichází Despotovski.

119
    Domácí obrana odvrací rohový kop, po kterém navíc fauloval Badolo, a vše nasvědčuje penaltovému rozstřelu.

120
    Střídání brankářů před rozstřelem v týmu Šeriff Tiraspol:
    ze hřiště odchází Al-Tumi, přichází Celeadnic.