Llapi – Wisla Kraków 1:2 (kon.) | Tobol Kostanaj – Ružomberok sk 1:0 (kon.) | Pafos – Elfsborg 2:5 (kon.)
Zirä FK – Tiraspol 1:2 (4:5 po pen.) | Corvinul – Paks 0:2 (kon.) | Maribor – Plovdiv 2:2 (kon.)
KF Llapi
1:2 (0:0)
Wisla Kraków
cz Štvrtok 18.07.2024, 16:30 • Zahir Pajaziti Stadium, Podujevo, Kosovo • Európska liga • 1 • Predkolo

Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:17. (18:39:19)

90+5

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    90. KIAKOS - 1:2

90
    Visla Krakov právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KIAKOS. Asistence: Gogol.

87
    Střídání v týmu Wisla Krakov:
    ze hřiště odchází Sukiennicki, přichází Starzyński.

79
    ze hřiště odchází Ángel Baena, přichází Kutwa.

78
    Žlutá karta pro tým Wisla Krakov (Uryga).

74
    Střídání v týmu KF Llapi:
    ze hřiště odchází Gašljan, přichází Hassani.

74
    ze hřiště odchází Namani, přichází Veliu.

74
    Llapi právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je TAHIRI. Asistence: Blakqori.

64
    ze hřiště odchází Maliqi, přichází Ahmeti.

64
    ze hřiště odchází Januzi, přichází Cernaverni.

64
    ze hřiště odchází Husseini, přichází Tahiri.

60
    ze hřiště odchází Mlyński, přichází Kiakos.

60
    ze hřiště odchází Sapala, přichází Gogol.
    58. RODADO - 0:1

58
    Autorem branky je RODADO. Asistence: Jaroch.

52
    Žlutá karta pro tým KF Llapi (I. Krasniqi).

13
    Žlutá karta pro tým KF Llapi (Blakqori).

1

KF Llapi: Avdyli – Emini (C), Husseini, I. Krasniqi, Blakqori – Musolli, Namani – Gašljan, Baftiu, Maliqi – Januzi
    Náhradníci: Laroshi – Vokrri, Cernaverni, Ramadani, Rama, Ahmeti, Bytyqi, Peci, Hasani, Šabani, Veliu, Tahiri
    Trenér: Blerim Bunjaku

Wisla Krakov: Čičkan – Jaroch, Uryga (C), Colley, Mikulec – Sapala, Carbo Bellapart – Ángel Baena, Sukiennicki, Mlyński – Ángel Rodado
    Náhradníci: Broda, Letkiewicz – Dziedzic, Gogól, Starzyński, Kiakos, Kutwa, Krzyźanowski, Wiśniewski, Skrobański, Olejarka
    Trenér: Kazimierz Moskal

Rozhodčí: Farrugia Cann – Sultana, Muscat (vš. Malta).

Hezké odpoledne při sledování odvetného utkání 1. kola Evropské ligy, v němž kosovský tým KF Llapi přivítá Wislu Krakov.

Pro Llapi se jedná o historicky třetí účast v pohárové Evropě. Obě předchozí v letech 2021 a 2022, kdy se Llapi zúčastnilo kvalifikace o Konferenční ligu, skončily hned na prvním možném soupeři, kterým byli makedonské Škupi a černohorská Podgorica.

Wisla má nepoměrně bohatší pohárové zkušenosti. Na druhou stranu v posledních letech je ve výrazném útlumu, které dospěly až k pádu do druhé nejvyšší soutěže, přesto se Wisla dokázala jako vítěz polského poháru kvalifikovat do pohárové Evropy, kde se naposledy objevila v roce 2011.

První vzájemné utkání v Krakově navštívilo přes 24 tisíc a Wisle se povedlo zápas orámovat dvěma góly. Ve druhé minutě se prosadil Igor Sapala a v páté minutě nastaveného času druhého poločasu zvýšil na konečných 2:0 Angel Redado, čímž vypracoval pro Wislu skvělou výchozí pozici do dnešní odvety. Po utkání byl vyloučen trenér kosovského celku Tahir Batatina, jenž tedy bude dnes svému týmu na lavičce chybět.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.