Kolumbia – Panama 5:0 (kon.) | Uruguaj – Brazília 0:0 (4:2 po pen.)
Kolumbia
5:0 (3:0)
Panama
cz Nedeľa 07.07.2024, 00:00 • State Farm Stadium, Glendale - Arizona • Copa América • Štvrťfinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 0:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:20. (02:04:15)

Viděli jsme zatím nejjednoznačnější čtvrtfinále. Po dvou penaltových rozstřelech se tentokrát zrodilo skóre 5:0, které posílá mezi nejlepší čtyři celky turnaje Kolumbii. Ta vykročila za za vysokou výhrou už v úvodní čtvrthodině. V 8. minutě se po rohu Rodrígueze prosadil hlavou Jhon Cordóba a poté James Rodríguez zvýšil z nařízené penalty. Panamci se nevzdali a na nějakou dobu dokázali soupeře zatlačit. V největší šanci však hlavičkoval Miller jen do tyče a odražený míč pak vyhodil z brankové čáry brankář Vargas. Ve 41. minutě naopak opět ukázal svou genialitu James Rodríguez. Bývalý hráč Realu Madrid po hvizdu sudího z vlastní poloviny rychle rozehrál a našel přesně Luise Díaze, který přeloboval vybíhajícího gólmana. Po změně stran už Panama neměla sílu na nějaký výraznější obrat. V 70. minutě se naopak z dálky trefil Richard Ríos a v úplném závěru pečetil skóre ze druhé dnešní penalty Miguel Borja.

Semifinálový soupeř pro Kolumbii vzejde ze souboje Uruguaye s Brazílií.

90+5
    90+4. Miguel BORJA - 5:0

90+4
    Kolumbie právě vstřelila branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil MIGUEL BORJA. Ten si počkal na skok brankáře Mosquery, který si vybral pravou stranu a poslal míč do jeho protipohybu – 5:0.

90+4
    Pokutový kop potvrzen.

90+3
    Vše ještě kontroluje VAR. Řeší se případný ofsajd. V něm ale určitě nebyl Arias. Druhý hráč se do hry nezapojil, takže by se penalta rušit neměla.

90+2
    A žlutá karta pro Josého Cordóbu, který se přitom při svém faulu ještě sám zranil a zatím se svíjí na trávníku.
    90+2. Penaltová situace.

90+2
    Santiago Arias byl v pokutovém území sražen Josém Cordóbou, který přišel do souboje pozdě. Penalta pro Kolumbii!

90+1
    Tak dvě minuty. To je asi odpovídající.

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví. Ale asi nemusí trápení Panamy moc prodlužovat.

88
    Ríos hledal Miguela Borju, který se však otáčel s míčem příliš pomalu. Poté přišla přihrávka na paty Santiaga Ariase.

87
    Kolumbijci zápas v klidu dohrávají. Mohou si dovolit luxus a pošetřit klíčové hráče. Na trávníku už nejsou James Rodríguez, Luis Díaz nebo Jhon Cordóba.

85
    Střídání v týmu Panama:
    ze hřiště odchází José Fajardo, přichází Ismael Díaz.

84
    Standardní situaci zahrával Bárcenas. Kolumbijci odvrátili míč k Abdielovi Ayarzovi, který by svým pokusem zabodoval v USA populárnější verzi fotbalu. Na „Soccer“ to bylo příliš vysoko.

82
    ze hřiště odchází Eric Davis, přichází Omar Valencia.
    80. Jedovku Murilla vyrazil Vargas.

80
    Panama se nedočkala alespoň čestného zásahu. Michael Amir Murillo zpoza šestnáctky pohotově vypálil, ovšem dobrý zákrok si připsal Vargas. O chvíli později pak prosvištěl nad jeho břevnem projektil Jovaniho Welche.

Martin Augustin

Góly: 8. Jh. Córdoba (Ja. Rodríguez), 15. Ja. Rodríguez (pen.), 41. L. Díaz (Ja. Rodríguez), 70. Ríos (Muñoz), 90+4. Borja (pen.)

Karty:   45. Uribe (CLM) – 54. Welch (PNM), 64. Fariña (PNM), 90+2. Jo. Córdoba (PNM)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 0:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:20.
    Kolumbia: Vargas – Muñoz (72. S. Arias), Sánchez, Cuesta, Mojica – Ríos, Uribe, J. Arias (65. Carrascal) – Ja. Rodríguez (C) (72. Quintero), Jh. Córdoba (79. Borja), L. Díaz (65. Sinisterra).
    Náhradníci: Ospina, Montero – Mina, Asprilla, Durán, Borré, Machado, Castaño.

Tréner: Néstor Lorenzo

Panama: Mosquera – Murillo, Fariña, Jo. Córdoba, Miller (46. Harvey), Davis (C) (82. Valencia) – Blackman (46. Guerrero), Martínez (62. Ayarza), Welch, Bárcenas – Fajardo (85. I. Díaz).
    Náhradníci: Mejía, Samudio – E. Anderson, Yanis, I. Anderson, Góndola, Lenis.

Tréner: Thomas Christiansen

Rozhodca: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA)