Gibraltar – Wales 0:0 (kon.) | Holandsko – Kanada 4:0 (kon.)
Holandsko
4:0 (0:0)
Kanada
cz Štvrtok 06.06.2024, 20:45 • De Kuip, Rotterdam • Medzinárodný prípravný zápas

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:13. (22:43:12)

Nizozemsko ve svém prvním přípravném zápase před mistrovstvím Evropy zametlo s Kanadou 4:0. Po bezbrankovém prvním poločase, v němž ale měli domácí výrazně více brankových příležitostí, stříleli Holanďané jednu branku za druhou, postupně se trefovali Memphis Depay, Jeremie Frimpong, Wout Weghorst a Virgil van Dijk, což vedlo ke konečné výhře 4:0.

Na Oranjes před evropským šampionátem ještě čeká pondělí přípravné utkání znovu v Rotterdamu s Islandem, Kanaďané se přesunou do Bordeaux k nedělnímu souboji s Francií.

90+3

90+2
    Charles-Andreas Brym potáhl míč po útočné polovině, poté z dobrých pětadvaceti metrů pálil, ovšem mířil přímo do náruče Barta Verbruggena.

90+1
    Norský sudí Saggi oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    Rozeběhla se devadesátá minuta a jelikož se utkání spíše jen dohrává, tak asi nelze čekat nějaké delší nastavení.

89
    Velmi nepovedený střelecký pokus Corneliuse z dálky mířil vysoko nad nizozemskou branku.

87
    Weghorstovi se při zpracování na útočné polovině povedl první dotyk, ten druhý už ale tolik ne a ztroskotal na Bombitovi.

86
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Gravenberch, přichází Veerman.
    83. Virgil van DIJK - 4:0

83
    Nizozemsko právě vstřelilo branku! Další gólový zásah Oranjes! Po rohovém kopu se míč vysokým obloukem odrazil k VIRGILU VAN DIJKOVI, jenž hlavou překonal brankáře St. Claira!
    82. Weghorstovu střelu vytáhl St. Clair vedle branky.

82
    Donyell Malen vybojoval míč na kanadské polovině a hned vysunul za obranu Wouta Weghorsta, jeho střelu ke vzdálenější tyči dokázal St. Clair vytáhnout vedle tyče!

79
    Střídání v týmu Kanada:
    ze hřiště odchází Koné, přichází Piette.

78
    Na opačné straně Shaffelburgův pas z levé strany našel v pokutovém území klouzajícího Hoiletta, ten ale v těžké pozici nedokázal nasměrovat míč na branku.

77
    Z rohového kopu se Oranjes zprvu neprosadili, poté ale ještě centroval Geertruida a míč před brankou propadl k Weghorstovi, tomu se nepovedlo vystřelit.

76
    Weghorst zrychlil hru přesnou přihrávkou na volného Malena, ten si posunul míč z pravé na levou, následná nepovedená střela je sražena na rohový kop.

75
    Po nizozemském uragánu v úvodních dvaceti minutách druhého poločasu se hra výrazně uklidnila, teď si Holanďané pozvolna předávají míč z nohy na nohu ve středu hřiště.