Švédsko – Kanada 4:2 (kon.) | Švajčiarsko – Česko 0:2 (kon.)
Švajčiarsko
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Česko
Nedeľa 26.05.2024, 20:20Majstrovstvá sveta • Finále

Dámy a páni, Česko vyhráva domáci šampionát! Domáce mužstvo odohralo fantastický turnaj a zaslúžene získava zlatú medailu. Klobúk dole aj pred švajčiarským mužstvom, ktoré dnes odohralo fantastický zápas, rovnako ako aj celý šampionát. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer. (22:50:55)

59:41
    Česko dalo gól! Tak a je rozhodnuté! Česko pridáva 19 sekúnd pred koncom svoj druhý gól do prázdnej brány. DAVID KÄMPF sa dostal k puku a poslal ho do prázdnej brány. Asistencie Dominik Kubalík, Martin Nečas.

59:26
    Hneď po buly pálil Thurkauf! Dostál jeho pokus vyrazil!

59:15
    Švajčiari sú v útočnom pásme!

59:02
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:33
    Kempný pokazil rozohrávku. Píska sa icing Česka.

58:22
    Sedlák posunul puk do útočnej tretiny a vrátil sa brániť modrú čiaru.

58:01
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:51
    Švajčiari hrajú v šestici!

57:51
    Hischier nahodil puk zo stredného pásma na Dostála a ten prerušil hru. Švajčiari si berú oddýchový čas.

57:10
    Gudas získal puk a len ho posunul do stredného pásma. Česi si bránia tesné vedenie.

56:35
    Pastrňák pálil po prihrávke od Zachu. Genoni jeho pokus vyrazil.

56:10
    Kubalík korčuloval do útočnej tretiny za vyhodenm pukom. Získal ho však Roman Josi.

55:37
    Loeffel pálil od modrej čiary. Dostál chytil puk lapačkou a prerušil hru.

55:10
    Švajčiari majú obrovský tlak! Česi sa bránia zubami nechtami!

54:55
    Josi to vyskúšal od modrej čiary. V akcii bol opäť Dostál. Puk chytil a prerušil hru.

54:41
    Následuje reklamný brejk.

54:28
    Kaše vyviezol puk do útočného pásme a nazbieral pár cenných sekúnd.

53:47
    Fiala pálil z ľavej strany. Hischier dorážal, ale opäť výborný Dostál zasiahol!

53:20
    Obrovská šanca Švajčiarov! Fiala z tesnej blízkosti nedokázal Dostála prekonať. Následne zakončoval Thurkauf a ten vo veľkej šanci doslova trafil Dostála!

53:10
    Aktuálny pomer streleckých pokusov 22:30.

52:13
    Haas dostal parádnu prihrávku pred bránu, ale puk nedokázal trafiť ideálne.

51:34
    Švajčiari sú síce v pásme, ale puk majú len pri mantineloch.

50:48
    Zakázané uvoľnenie Česka.

50:21

49:50
    Nino Niederreiter bol vo veľkej šanci! Jeho zakončenie švihom Dostál vyrazil.

49:13
    Česko dalo gól! Česi idú do vedenia v dnešnom zápase! DAVID PASTRŇÁK dostal parádnu prihrávku na ľavé krídlo a krásnou strelou z prvej prepálil Genoniho. Veľmi pekný hokejový moment. Asistencie Tomáš Kundrátek, Libor Hájek.

49:09
    Švajčiari si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

48:49
    Roman Josi pálil tvrdo od modrej čiary. Dostál vyrazil jeho pokus vyrážačkou.

48:10
    Radko Gudas dal ukážkový bodyček Ambuhlovi. Celá hala zaburácala.

47:31
    Rozhodcovia museli prerušiť hru. Jedno z plexiskiel je prasknuté. Musia ho vymeniť.

47:31
    Píska sa zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

47:17
    Herzog to vyskúšal jednoduchým nahodením na bránu. Dostál zasahovať nemusel.

46:44
    Pastrňák prenechal puk na Paláta, ktorý z prvej zakončil. Genoni chytá a prerušuje hru. Následuje reklamný brejk.

46:37
    Vyzerá to tak, že dnešný zápas rozhodne jeden presný zásah.

45:05
    Píska sa zakázané uvoľnenie českého tímu.

44:31
    Sedlák hľadal na pravom krídle Červenku. Jeho úmysel prečítal Glauser a puk dokázal zachytiť.

43:44
    Fora vypálil od modrej čiary. Dostál bol pozorný a puk betónom vyrazil.

43:22
    Aj v tretej tretine sledujeme vynikajúci hokej.

42:01
    Sedlák sa dostal k puku po Hájkovom nahodení. Zakončil, ale nedokázal ho trafiť ideálne.

41:23
    Thurkauf prekorčuloval Špačeka a pred bránou našiel Bertschyho. Švjačiarský útočník však Dostála neprekonal.

40:32
    Fiala bojoval o puk za českou bránou. Napokon ho však získal Krejčík a pomohol svojmu tímu vymaniť sa z tlaku Švajčiarov.

40:01

Ani v druhej tretine sme gól nevideli. Sledujeme veľmi vyrovnaný zápas. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine alebo uvidíme predĺženie.

40:00

39:15
    Pastrňák zakončoval z tesnej blízkosti! Trafil konštrukciu švajčiarskej brány!

39:02
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:10
    Zacha nabil Gudasovi, ktorý z prvej vypálil. Genoni zasahovať nemusel.

37:33
    Radko Gudas nahadzoval puk na bránu. Trafil však len Scherweya.

36:49
    Radko Gudas je už na ľade. Česko je v plnom počte.

36:03
    Niederreiter dostal prihrávku na os klziska a okamžite zakončil. Dostál výborne zakročil a hru prerušil.

35:35
    Hischier stratil puk. K puku sa dostal Sedlák, ktorý ho okamžite vyhodil cez všetky čiary.

35:10
    Fiala zakončil, ale jeho pokus bol zablokovaný.

34:49
    Vylúčenie v tíme Česko:
    Radko Gudas – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

34:40

34:32
    Hischier našiel parádnou prihrávkou Fialu, ktorý okamžite zakončil. Dostál bol však na mieste a puk chytil.

34:22
    Česi si nerozumeli v rozohrávke a tak sa píska ich zakázané uvoľnenie.

33:54
    Kundrátek to vyskúšal švihom, ale ďaľší jeho pokus bol zblokovaný.

33:06
    Špačekove nahodenie tečoval Nečas, ale puk minul bránu Genoniho.

32:11
    Kempný to nahodil na bránu. Genoni opäť nič nevidel, ale aj tak dokázal puk betónom vyraziť.

31:31
    Švajčiarsko je v plnom počte.

31:10
    Kundrátek to poslal na Nečasa, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus bol zblokovaný.

30:19
    Josi získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

29:43
    Pastrňák pálil z ľavej strany z prvej. Genoni vyráža betónom. Česi zostávajú v útočnom pásme.

29:31
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
    Michael Fora – 2 min., držanie.

28:53
    Kevin Fiala získal puk na modrej čiare. Okamžite hľadal pred bránou Haasa, ale ten bol dobre pokrytý Gudasom.

27:55
    Kukan pálil od morej čiary. Hischier stál pred bránou a snažil sa puk tečovať. Dostál všetko videl a puk vyrazil.

27:00
    Josi pálil od modrej čiary. Andrighetto čakal na puk pred bránou, nedokázal ho však zachytiť.

26:12
    Česi si nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou. Píska sa ich ofsajd. Následuje reklamný brejk.

25:49
    Simion sa natlačil pred Dostála a zakončil. Český brankár zachoval chladnú hlavu a puk chytil.

25:11
    Pastrňák hľadal prihrávkou pred bránou Zachu. Ten sa medzi dvomi protihráčmi k puku nedostal.

24:37
    Česi sú v plnom počte.

24:05
    Domáci sa dostali pod tlak, ale napokon puk získal Sedlák a ten ho vyhodil cez všetky čiary.

23:35
    Švajčiari sú v plnom počte a začína ich skrátená presilovka.

23:03
    Martin Nečas nabral rýchlosť. Puk priviezol do útočnej tretiny. Otočil sa s ním v pásme a zakončil. Genoni toho veľa nevidel, ale napokon puk aj tak chytil.

22:46
    Hneď po buly pálil od modrej čiary Josi. Dostál bol prirpavený a puk chytil výstrojou.

22:37
    Ondřej Palát – 2 min., nedovolené bránenie.

22:04
    Špaček pálil od modrej čiary. Pred Genonim nastal obrovský zmätok. Napokon to Švajčiari zvládli a puk vyhodili až za českú bránu.

21:32
    Takmer hneď po buly pálil Palát. Genoni jeho pokus vyrazil betónom.

21:25
    Christoph Bertschy – 2 min., nedovolené bránenie.

21:13
    Pastrňák sa obtočil okolo Thurkaufa. Ten ho zahákoval, ale vylučovať sa nebude.

20:46
    Dominik Kubalík tvrdo zkončil z osi klziska. Jeho bomba len tesne minula bránu Genoniho.

20:19
    Roman Josi pálil od modrej čiary. Dostál puk chytil a prerušil hru.

20:01

Po prvej tretine je stav zápasu nerozhodný 0:0. Sledujeme vyrovnaný zápas. Česi mali mierne navrch, ale streliť gól sa im nepodarilo. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:00

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:37
    Pastrňák sa prebíjal z osi klziska do zakončenia, ale Glauser ho poslal k zemi. Vylučovať sa na počudovanie všetkých nebude.

17:38
    Josi upokojuje hru a čaka za vlastnou bránou na prestriedanie spoluhráčov.

16:49
    Bertschy pálil z pravej strany. Trafil konštrukciu brány Dostála!

16:23
    Je to veľký boj o každý centimeter ľadu. Nikto si nič na ľade nedaruje.

15:34
    Sedlák vybojoval puk pri mantineli. Chcel prihrávať pred bránu, kde bol Kaše, ale zablokoval ho Fiala. Následne zakončil Sedlák. Genoni puk chytá.

14:08
    Loeffel nahadzoval puk na bránu. Andrighetto chcel puk tečovať, ale nepodarilo sa mu to. Dostál ho chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.

12:56
    Krejčík pálil od modrej čiary! Jeho bombu si Genoni našiel a betónom ju vyrazil.

12:27
    Josi napálil puk na Dostála od vlastnej modrej čiary. Český brankár puk vyrazil a dostali sa k nemu domáci hokejisti.

11:26
    Krejčík drží puk za vlastnou bránou a čaká na prestriedanie spoluhráčov. Sledujeme zatiaľ parádny hokej.

10:53
    Thurkauf nabral rýchlosť a prudko zakončil. Dostál schoval jeho pokus v lapačke a prerušil hru.

10:32
    Aktuálny pomer streleckých pokusov 3:7.

10:09

09:42
    Nico Hischier dostal prihrávku spoza brány a z prvej zakončil. Dostál jeho pokus vyrazil reflexívne betónom.

09:13
    Krásna kombinácia prvej českej formácie. Zacha to hodil na ľavé krídlo, kde korčuloval Pastrňák. Domáci snajper našiel pred bránou Paláta, ktorý vo veľkej šanci nedokázal prekonať Genoniho!

08:37
    Beránek nabral rýchlosť. Zaviezol ho do pásma, ale bol zdvojený a zakončiť tak nedokázal.

07:34
    Roman Josi zaviezol puk do útočného pásma, ale okamžite k nemu pristúpili dvaja domáci hokejisti a odzbrojili ho.

06:50
    Genoni zaváhal pred bránou. K puku sa dostal Kubalík a okamžite hľadal pred bránou Nečasa. Švajčiarský brankár však svoju chybu napravil.

06:12
    Česi sú zatiaľ aktívnejší. Kundrátek pálil od modrej čiary. Jeho strela bol zblokovaná.

05:16
    Píska sa icing Švajčiarska.

05:01
    Kaše našiel prihrávkou pred bránou Červenku, ale ten si nedokázal puk dobre spracovať.

04:32
    Siegenthaler nahodil puk do pásma. Chcel si ho aj dokorčulovať, ale telom ho odstavil Gudas.

03:25
    Česi sa usadili v pásme. Nečas sa točil s pukom v útočnej tretine, ale zakončiť nedokázal. Haas mu puk vypichol.

02:10
    Od začiatku sa hrá vo výbornom tempe.

01:27
    Hájek pálil z tesnej blízkosti. Jeho pokus bol zablokovnaný.

00:28
    Glauser nahodil puk na Dostála. Český brankár vyrazil puk betónom.

00:01
    Úvodné buly získali Švajčiari.

00:01

Švajčiarsko: Genoni (Schmid) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Fora – Fiala, Hischier (A), Niederreiter (A) – Andrighetto, Thürkauf, Bertschy – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Haas, Ambühl – Kurashev.
    Tréner: Patrick Fischer

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Špaček, Hájek, Kundrátek, Ščotka – Palát (A), Zacha, Pastrňák – Kubalík, Kämpf, Nečas – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Beránek, Tomášek, Stránský – Voženílek.
    Tréner: Radim Rulík

Rozhodca: Campbell (CAN), Holm (SWE) – Briganti (USA), Lundgren (SWE).

Česko

Domáce mužstvom prežíva naozaj výnimočný šampionát. Češi si poradili vo štvrťfinále s mužstvom USA 1:0. V semifinále nedali šancu favorizovanému Švédsku a zdodali ho vysoko 7:3. Dnes majú proti sebe Švajčiarsko. V skupine sa už raz stretli a podľahli mu 1:2 po samostatných nájazdoch.

Švajčiarsko

Zverenci Patricka Fischera si zahrajú po dlhej dobe finále šampionátu. Vo štvrťfinále si poradili si rivalom z Nemecka 3:1. V semifinále si poradili s favorizovanou Kanadou 3:2 po samostatných nájazdoch. Dnes sa očakáva veľmi vyrovnaný zápas dvoch výborných mužstiev. Uvidíme kto ho zvládne lepšie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.