Švédsko – Česko 3:7 (kon.) | Kanada – Švajčiarsko 2:3 (1:2 po s.n.)
Švajčiarsko
Sobota 25.05.2024, 18:20Majstrovstvá sveta • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:20.

Kanada

Kanaďania idú zatiaľ turnajom v absolútnej pohode. Neprehali ani jeden zápas. Do vyraďovacej časti sa dostali z prvého miesta pražskej skupiny. Vo štvrťfínále narazili na reprezentíciu Slovenska, ktorú zdolali presvedčivo 6:3. Dnes majú proti sebe súpera s ktorým sa streli už v základnej skupine. Švajčiarsko zdolali tesne 3:2.

Švajčiarsko

Švajčiari skončili v pražskej skupine na druhom mieste a vo štvrťfinále vyzvali Nemecko. V tesnom zápase dokázali svojho súpera zdolať 3:2 a postúpili tak do semifinále. Dnes sa očakáva veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Uvidíme kto ho zvládne lepšie a zahrá si v nedeľú vo finále.

00:01

00:01
    Úvodné buly získali hráči Kanady.

00:34
    Kanaďania si nerozumeli v rozohrávke a píska sa ich icing.

01:01
    Andrighetto zakončil spoza Powera. Jeho strelu švihom vyrazil Binnington do rohu klziska.

02:31
    Sledujeme veľmi opatrný začiatok zápasu.

02:55
    Kukan pálil od modrej čiary. Binnington vyrazil betónom.

04:11
    Parayko nahadzoval puk na bránu. Genoni si dal pozor a puk zachytil hokejkou.

05:54
    Vylúčenie v tíme Kanada:
    Brandon Tanev – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

06:40
    Švajčiari zavreli svojho súpera v pásme. Josi pálil od modrej čiary. Následne zakončoval aj Fiala, ale Binnington výborne zakročil a puk chytil.

07:02
    Fiala si to nachystal na strelu. Dobre zakončil, ale Binnington bol opäť pripravený.

07:54
    Kanada je v plnom počte.

08:32
    Následuje reklamný brejk.

09:12
    Švajčiari sú zatiaľ aktívnejší. Fiala hľadal prihrávkou pred bránou Hischiera, ale puk zrazil mimo hraciu plochu Parayko.

10:23
    Hischier vybojoval puk. Poslal ho na Martiho, ktorý švihom zakončil. Binnington schoval puk v lapačke a prerušil hru.

11:34
    Jung nahadzoval puk na bránu. Jeho pokis zablokoval Bedard. Kanaďania sú zatiaľ úplne bez šťavy.

12:59
    Nico Hischier sa dostával do veľkej šance. Tiesnený dokázal zakončiť, ale bol faulovaný. Švajčiari si zahrajú presilovú hru.

13:07
    Jared McCann – 2 min., podrazenie.

14:10
    Kanaďania sa výborne bránia. Švajčiari sa nevedia usadiť v pásme.

14:35
    Tanev sa dostal v oslabení do samostatného úniku! Leonard Genoni ho vychytal!

15:06
    Švajčiarsko dalo gól! Švajčiari využívajú presilovú hru a idú do vedenia! KEVIN FIALA dostal parádnu prihrávku od Romaina Loeffela a strelou z prvej nedal šancu Binningtonovi v bráne Kanady. Asistencie Romain Loeffel, Sven Andrighetto.

16:22
    Andrighetto opäť v zakončení. Binnington puk chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.

16:57
    Jamie Oleksiak – 2 min., sekanie.

17:11
    Kevin Fiala nabil Josimu, ktorý z prvej vypálil. Binnington bol opäť v pohotovosti.

17:16
    Švajčiarsko dalo gól! Švajčiari využívajú aj druhú presilovú hru. Hneď po buly sa dostal k puku Roman Josi, ktorý tvrdo vypálil a NINO NIEDERREITER puk veľmi šikovne tečoval puk za chrbát Binningtona. Asistencie Roman Josi, Kevin Fiala.

18:31
    Dubois pálil z ľavého kruhu. Genoni puk vyrazil. Švajčiari sú pri puku a idú opäť do útoku.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00

Po prvej tretine vedú Švajčiari 2:0. Švajčiarský tím bol po celý čas lepším mužstvom. Obidva góly padli v presilovej hre. Prvý gól strelil Kevin Fiala a druhý Nino Niederreiter. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:01

20:35
    Na jednej strane zakončoval Tanev. Genoni puk vyrazil a do brejku sa dostal Fiala, ktorý zakončil švihom. Binnington puk chytil a prerušil hru.

21:16
    Kanaďania zavreli súpera v pásme. Cozens však pokazil prihrávku a do brejku išli Švajčiari. Ambuhl doviezol puk do pásma a priťukol ho Scherweymu, ktorý z prvej vypálil. Binnington puk chytá.

22:34
    Herzog vzal puk v útočnej tretine Paulovi a šivhom zakončil. Binnington musel opäť zasahovať. Kanada sa zatiaľ trápi.

22:54
    Bertschy výborne zakončil. Puk v poslednej chvíli zablokoval Byram.

23:24
    John Tavares – 2 min., držanie.

24:01
    Hischier veľmi dobre zakončil z pravého kruhu. Binnington opäť chytá. Kanadský brankár drži svoje mužstvom nad vodou.

25:33
    Švajčiari hrajú presilovku výborne. Ambuhl pred bránou tečoval nahodenie Fialu. Puk tesne minul bránu!

25:54
    Švajčiari chybovali na modrej čiare a Mercer sa dostal do samostatného úniku! Pri zakončení však zlyhal. Netrafil bránu.

26:17
    Bedard nabil Paraykovi, ktorý z prvej vypálil! Genoni dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.

26:17
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
    Jonas Siegenthaler – 2 min., krosček.

27:01
    Kanada sa usadila v útočnom pásme. Zakončenie Tavaresa minulo bránu. Následne vyhodili Švajčiari puk cez všetky čiary.

27:44
    Power nahadzoval puk od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Jung puk získal a opäť ho vyhodil až za bránu Kanady.

28:17
    Švajčiarsko je v plnom počte.

29:12
    Kanaďania zostali aktívni aj po presilovke. McBain pálil z tesnej blízkosti. Jeho pokus bol však zblokovaný mimo hraciu plochu.

30:32
    Kanada stupňuje svoj tlak. Cozens dobre zakončil. Genoni výborne zasiahol betónom.

31:25
    Mangiapane sa tlačil pred Genoniho. Švajčiarský brankár mu však puk vypichol.

31:44
    Romain Loeffel – 2 min., hákovanie.

32:03
    John Tavares napriahol od modrej čiary! Jeho bombu však Genoni vyrazil vyrážačkou.

32:47
    Kanada má obrovský tlak! Švajčiari sa bránia zubami nechtami.

33:10
    Bertschy to spravil výborne. Vzal puk Bedardovi a získal veľmi veľa cenných sekúnd.

33:44
    Švajčiari sú v plnom počte.

34:07
    Kanada dala gól! Kanaďania znižujú stav zápasu. Dubois nahadzoval puk na Genoniho. Pred švajčiarskou bránou vznikol veľký zmätok v ktorom sa najlepšie zorientoval BRANDON TANEV, ktorý aj s prispením švajčiarského hráča Glausera poslal puk do brány. Asistencie Pierre-Luc Dubois, Olen Zellweger.

35:06

35:50
    Brandon Tanev teraz nechtiac trafil pukom hlavného rozhodcu Hribíka. Český rozhodca bol trochu otrasený, ale už je v poriadku a pokračuje v zápase.

36:38
    Hischier zaviezol puk do pásma a prihrávkou chcel nájsť Fialu. Dobre sa však vrátil Power a puk mu vzal.

37:19
    Hagel zakončoval z ľavého kruhu. Jeho pokus zablokoval Josi.

38:32
    Tanev tečoval nahodenie Oleksiaka. Genoni puk prikryl a prerušil hru.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

40:00

V druhej tretine sme videli len jeden gól, ktorý strelil kanadský hráč Brandon Tanev. Kanada v druhej tretine vyrovnala hru. Skóre je však stále na strane Švajčiarov.

40:01

40:36
    Veľká šanca Kanady! John Tavares sa natlačil spoza brány pred Genoniho. Takmer sa mu podarilo zasunúť puk do brány, ale švajčiarský brankár vytiahol parádny zákrok a puk chytil.

41:37
    Švajčiari sa dostali do prečíslenia 3 na 2. Napokon zakončenie Bertschyho bez problémov chytá Binnington.

42:03
    Tanev poslal výbornú prihrávku pred bránu, kde si nakorčuloval McBain, síce zakončíl, ale puk poslal mimo brány.

43:26
    Tavares robí Švajčiarom problémy. Zakončil z ľavej strany, ale Genoni reflexívne betónom vyrazil.

44:03
    Calvin Thürkauf – 2 min., krosček.

44:21
    Power pálil od modrej čiary. Genoni puk vyrazil a Josi ho poslal až za bránu Kanady.

44:51
    Tavares chcel Genoniho nachytať pri bližšej tyči. Švajčiarský brankár bol pozorný a puk chytil.

45:09
    Dylan Cozens pálil z ľavého kruhu. Trafil však Genoniho do masky. Hlavný rozhodca prerušil hru.

45:23
    Švajčiari vyhadzujú puk cez všetky čiary.

46:03

46:19

47:32
    Švajčiari dobre roztiahli hru. Ambuhl dostal prihrávku na pravom krídle a tvrdo vypálil. Následne zakončil Fiala, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu. Jeho pokus zablokoval telom Byram!

47:49
    Jack McBain – 2 min., nedovolené bránenie.

48:03
    Parayko vyhodil puk cez všetky čiary.

48:42
    Herzog nezachytil puk a Hagel ho vyhadzuje cez všetky čiary.

49:15
    Švajčiari pokazil rozohrávku. Píska sa ofsajd.

49:49

50:01
    Začala posledná desaťminútovka riadnej hracej doby.

51:10
    Švajčiari dobre bránia svoje pásmo. Hagel sa dostával do zakončenia, ale jeho pokus opäť zablokoval Simion.

51:53

52:15
    Thurkauf priviezol puk do útočnej tretiny. Prihrával na Bertschyho, ktorý z prvej zakončil. Binnington puk vyrazil betónom.

53:18
    Aktuálny pomer striel 31:25.

54:10
    Kanada stupňuje svoj tlak. Severson pálil od modrej čiary. Genoni puk chytil a následne sa strhla šarvátka.

55:04
    Thurkauf výborne zaviezol puk do útočnej tretiny a spolu s Bertschym nazbierali poriadnu porciu sekúnd pre svoje mužstvo.

55:32
    Bedard poslal prihrávku na Powera, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu! Jeho pokus bol opäť zablokovaný!

56:49
    Kanada ma obrovský tlak! Švajčiari vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

56:53
    Hagel bol vo veľkej šanci! Z tesnej blízkosti nedokázal prepáliť Genoniho!

56:54
    Andres Ambühl – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

57:25
    Kanaďania sú v pásme a zvierajú svojho súpera! Cozens pálil. Následne aj Bedard, ale obidva pokusy boli zblokované.

57:53
    Kanada dala gól! Kanaďania predsa len vyrovnávajú stav stretnutia! JOHN TAVARES to vzal na seba a z pravého kruhu prudkou strelou po ľade prekonal Genoniho! Asistencie Connor Bedard, Owen Power.

58:02
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:15
    Oddychový čas pre tím Švajčiarska..

59:08
    Josi si na modrej čiare výborne posunul puk a vypálil. Binnington vytiahol istý zákrok a podržal svoje mužstvo.

59:22
    Sven Senteler – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

59:40
    Tavares pálil z otočky! Genoni výborne zasiahol. Puk chytil a prerušil hru.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase končí dnešný zápas 2:2. Za 10 minút začne predĺženie vo formáte troch proti trom. Kanada bude mať k dispozícii ešte presilovú hru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:23
    Hráči Kanady sa okamžite usadili v útočnom pásme. Presilovku režíruje Bedard s Tavaresom.

61:03
    Hischier vyhodil puk do stredného pásma.

61:16
    Cozens pálil, ale Genoni mu dobrým vykorčulovaním zmenšil strelecký uhol. Puk chytil a prerušil hru.

61:40

62:14
    Hischier našiel prihrávkou Fialu, ktorý však zakončiť nedokázal.

63:10
    Andrighetto doviezol puk do pásma a prihrávkou našiel Ambuhla! Ten zakončil, ale tesne minul bránu.

64:00
    Michael Bunting – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

64:32
    Loeffel vypálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Oleksiak napokon vyhodil puk cez všetky čiary.

65:03
    Kevin Fiala spravil obrovskú chybu a Dylan Cozens sa dostal do samostantého úniku! Genoni ho však vychytal!

66:00

67:05
    Kanada zavrela svojho súpera v pásme. Hrá to však iba popri mantineli.

67:55
    Obrovská šanca Švajčiarov! Najprv Josi chyboval a takmer sa do brejku dostal Cozens. Výborne sa však vrátil Fiala. Hru otočil a v prečíslení posunul puk na Hischiera, ktorý priťukol Josimu, ale jeho pokus bol zblokovaný.

69:01
    Prebieha posledná minúta predĺženia.

69:45
    Bertschy zaviezol puk do pásma. Priťukol puk na Haasa, ktorý pálil. Následne Bertschy dorážal, ale Binnington predviedol výborný zákrok!

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

Dnešný zápas sa nerozhodol ani v predĺžení. Za malú chvíľu budú následovať samostatné nájazdy.