17. etapa: Selva di Val Gardena - Passo del Brocon Vítěz: G. Steinhauser (GER) EF Education - EasyPost (kon.)
koniec udalosti
17. etapa: Selva di Val Gardena - Passo del Brocon

Vítěz: G. Steinhauser (GER) EF Education - EasyPost

Streda 22.05.2024, 12:30Giro d’Italia

Cíl
    Jan Hirt se dostal do cíle na skvělém devátém místě! Byl ve skupince s osmým Thymenem Arensmanem a desátým Rafalem Majkou.

Cíl
    Tadej Pogačar se dostal do cíle se ztrátou 1:23 minuty. Opět o něco navýší své vedení na čele Gira.

Cíl
    Georg Steinhauser, který se dostal do úniku 55 kilometrů před cílem, dorazil do cíle na Passo del Brocon a vyhrál svou první etapu na závodech Grand Tour v kariéře!

1km
    Steinhauser má před sebou poslední kilometr a náskok na Pogačara činí 100 sekund!

2km
    Na čele mezitím jede stále se dvěma minutami k dobru Georg Steinhauser, jenž už má před sebou jen mírné stoupání a jeden prudký výšlap těsně před cílem. Tato etapa už je jeho, teď metry ubíhají rychleji.

2,1km
    A už jim ujíždí! Pogačar se osamostatnil na druhém místě!

2,8km
    Skupina favoritů neskutečně zrychlila a projevuje se to na ztrátě na čelo! Během půl kilometru došlo ke stažení o nějakých 45 sekund!

3,2km
    Steinhauserovi dochází síly. Snaží se jet strojovým tempem, ale každých sto metrů začíná už neskutečně bolet!

3,6km
    Oficiální údaje hovoří o tom, že skupina favoritů ztrácí na Georga Steinhausera nadále okolo tří minut. Zdá se, že je rozhodnuto.

6km
    Šest kilometrů do cíle! Georg Steinhauser z EF Education nadále drží komfortní náskok a vypadá to, že by to dnes mohl zvládnout!

7km
    Akcie Georga Steinhausera s každým zdolaným kilometrem stoupají stále výš! Peloton ztrácí na Němce nadále přes tři minuty.

12,1km
    Steinhauser si dojel v Pieve Tesino pro tři bonifikační sekundy. O zhruba 40 sekund zpět projel tímto úsekem Ghebreigzabhier, jenž bere sekundy dvě.

31,8km
    Georg Steinhauser dorazil na vrcholek Passo Broncon první a vítězí na prémii druhé kategorie. S odstupem 20 sekund projel metou Amanuel Ghebreigzabhier. Na oba nyní čeká krátká několikakilometrová rovina a poté sjezd do Pieve Tesino, kde započne druhý, o něco náročnější a finálový výšlap na Passo Brocon.

34,2km
    Steinhauser se ohlíží přes rameno, ale je to už jen na něm! Ghebreigzabhierovi dochází síly a odpadá.

47km
    Na dlažebních kostkách vyhrál prémii na Canal San Bovo Georg Steinhauser, jenž bere tři sekundy a 12 bodů. Amanuel Ghebreigzabhier dorazil hned v závěsu za ním.

49km
    Z pelotonu se snaží ujet Jan Hirt s Julianem Alaphilippem ze Soudalu!

58,6km
    Amanuel Ghebreigzabhier získal na Passo Gobbeře devět bodů. Má vypracovaný mírný náskok před svými konkurenty. Za ním je Georg Steinhauser, který získal 4 body..

61,5km
    Jezdci Team dsm-firmenich převzali tempo po dostižení čelní skupiny a diktují tempo předního balíčku s favority.

62km
    Úník byl při stoupání na Passo Gobberu zlikvidován. Někteří se ještě snaží nastupovat, ale rozestup je jen nějakých pět sekund.

62,4km
    Únik je v podstatě dostižen! Čelo pelotonu už je takřka docvaknuté k vedoucí desítce.

91,5km
    Giulio Pellizzari vyrazil z čelní skupiny spolu s Quintanou, který ale nedokázal vymyslet protiútok. Pellizzari bere 40 bodů a ztrácí na Tadeje Pogačara 60 bodů v hodnocení vrchařské soutěže!

112km
    Sprinterskou prémii v Predazzu a zisk 12 bodů může slavit Davide Ballerini z Astany!

147km
    Nakonec je držitelem 50 bodů Giulio Pellizzari. Nairo Quintana byl druhý a bere 30 bodů, s 20 přejel vrcholek Julian Alaphilippe. Pro šest bodíků si dojel také Tadej Pogačar, který tedy nyní vede před Pellizzarim o rovných 100 bodů.

150km
    Vypadá to, že Nairo Quintana to stihl a bere 50 bodů! Na Pellizzariho tak zbylo 30 bodíků. Ale bylo to natolik těsné, že si raději počkejme na oficiální verdikt.

150km
    V samém závěru se snažil před Giulia Pellizzariho procpat jeden ze závodníků Movistaru! Rozhodovaly centimetry.