Florida – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 2:2
Vancouver Canucks
Streda 15.05.2024, 03:50 • Rogers Place, Edmonton • NHL • Semifinále Z. konferencie

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:31:12)

3. Conor Garland (VAN) – 1+0

Viděli jsme neuvěřitelnou koncovku čtvrtého utkání série mezi Edmontonem a Vancouverem. Kosatky po dvou třetinách prohrávaly o dva góly, ale ve 47. minutě snížil Conor Garland a vyrovnání přišlo necelé dvě minuty před koncem třetí periody. Úplný závěr ale patřil Oilers, kteří se dostali do útočné třetiny a pěknou střelu od modré čáry vyslal Evan Bouchard, jenž podruhé v sérii rozhodl o výhře Edmontonu. Do Vancouveru se tak série bude vracet za stavu 2:2 na zápasy.

59:42
    Hosté to samozřejmě znovu zkouší bez brankáře, ale moc času už nemají.
    59:21 Evan BOUCHARD - 3:2

59:21
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Edmonton sice ztratil vedení, ale v poslední minutě znovu odskočil! Pas Draisaitla zpoza brány si našel u modré čáry EVAN BOUCHARD, jehož utažená rána propadla brankáři mezi rukou a tělem. 3:2. Asistence: Leon Draisaitl a Evander Kane.

58:55
    J. T. Miller se dostal do útočného pásma, ale jeho rána zápěstím nebyla moc důrazná.
    58:19 Dakota JOSHUA - 2:2

58:19
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks dokázali vyrovnat a v 59. minutě začínáme od nuly! Brock Boeser dostal prostor na levém kruhu, odkud zápěstím vypálil. Puk se do sítě odrazil od nastavené brusle. Prosadil se DAKOTA JOSHUA. 2:2. Asistence: Brock Boeser a Quinn Hughes.

58:13
    Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.

58:12
    Elias Lindholm zkusil štěstí z velkého úhlu, ale přesný nebyl. Následnou střelu od modré čáry brankář zastavil.

57:47
    Mattias Ekholm odpálil kotouč na zakázané uvolnění, ale domácí ukrojili pár cenných sekund.

57:22
    Arturs Šilovs už zůstává na střídačce, takže Vancouver začíná svou powerplay.

57:21
    Teď jsou ale hosté zpět v útočné třetině. Nahození od modré čáry zachytil Calvin Pickard lapačkou.

56:52
    Edmontonu se podařilo otupit tlak soupeřova mužstva. Už dvě až tři střídání hraje velmi dobře takticky.

56:22
    Evan Bouchard si situaci nechtěl komplikovat, tak ze středního pásma jen nahodil kotouč do toho útočného.

55:42
    Už to vypadalo, že se domácí útočník dostane do úniku, ale Arturs Šilovs vystartoval z brány a téměř u modré čáry vypíchl kotouč.

55:19
    První lajna Kosatek si chtěla vynutit tlak, ale přihrávka po mantinelu v podání Millera nebyla úplně přesná.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 12. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 40. Nugent-Hopkins (Ekholm), 60. Bouchard (Draisaitl, E. Kane) – 47. Garland (E. Lindholm, Zadorov), 59. Joshua (Boeser, Q. Hughes)

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – E. Kane, Draisaitl (A), Holloway – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Janmark.
    Tréner: Kris Knoblauch

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Zadorov, Juulsen, Cole – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – L. Karlsson, E. Pettersson (A), Michejev – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Aman.
    Tréner: Rick Tocchet

Rozhodca: L’Ecuyer, Charron – Cherrey, Gibbons

Diváci: 18 347