Dánsko – Nórsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (kon.) | Kanada – Rakúsko 7:6 (po pr.)
Poľsko – Francúzsko 2:4 (kon.)
Poľsko
2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Francúzsko
Utorok 14.05.2024, 20:20 • Ostravar Aréna (Ostrava) • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Strely na bránku: 25 – 32
    Zákroky brankárov: 28 – 23 (22:57:59)

Francúzsko uspelo v dôležitom zápase o záchranu! Za víťazstvom mierili už od začiatku zápasu, kedy po prvej tretine dokázali po dvoch presných zásahoch Addama viesť 2:0. V druhej tretine si Francúzi mierne skomplikovali život, kedy po pohodlnom vedení 0:4 dokázali Poliaci znížiť na 2:4. V poslednej tretine sa Poliaci usilovali o góly, no nestačilo to. Francúzi si tak postrážili dvojgólové vedenie a pripisujú si dôležité tri body. Prajem vám príjemný zvyšok dňa a dopočutia!

58:41
    Kolusz poslal od modrej čiary nepríjemnú strelu, no pripravený Ylönen tento pokus chytil.

58:30
    Zdá sa, že Fučík ostane na lavičke a Poľsko bude hrať v útočnom pásme 6 na 5.

58:30
    Poľský tréner si vypýtal oddychový čas!

57:30
    Francúzom sa rysoval sľubný útok, no situáciu prekombinovali a nedostali sa do zakončenia.

56:05
    Francúzsky výpad Bertranda dokázala poľská defenzíva eliminovať. Poliaci mieria do útočného pásma.

55:35
    Zakázané uvoľnenie Francúzska.

55:05
    Poliakom sa nepodarí preniknúť do útočného pásma. Defenzíva Francúzska v týchto momentoch pracuje veľmi precízne.

54:12
    Kolusz prešiel príliš rýchlo do útočného pásma do ofsajdového postavenia.

54:06
    Rech v útočnom pásme zahral vysokou hokejkou. Uvidíme tak vhadzovanie.

52:46
    Poliaci sa v tretej tretine prezentujú aktívnym hokejom, žiaľ pre nich zatiaľ bez gólového efektu.

51:44
    Francúzi poslali zaujímavý puk pred bránku od modrej čiary a na Fučíkovej bráne zazvonila žrd!

50:33
    Dominik Paś poslal tvrdú ranu medzi tri žrde Francúzska, ale Ylönen bol pripravený a túto strelu chytil.

49:55
    Poliakom sa čas neúprosne míňa, potrebovali by útočiť omnoho viac.

48:36
    Poľsko s plným počtom hráčov.

48:26
    Frazsko poslal zaujímavú strelu, ale Ylönen túto strelu dokázal pokryť.

47:03
    Fučík s ďalším úspešným zákrokom. Po svojom príchode pôsobí jeho mužstvo omnoho istejšie na ľade.

Matúš Macháč

Góly a asistencie: 37. Paś (Zygmunt, Walega), 38. Fraszko (Wronka) – 9. Addamo (Treille, Gallet), 12. Addamo (Auvitu, K. Bozon), 25. Da Costa, 28. Bellemare (Da Costa, Auvitu)

Poľsko: Murray (27. Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Kostek, Dronia – Wronka, Zygmunt, Pasiut (A) – Walega, Maciaś, Dziubiński (C) – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Komorski, Michalski, Urbanowicz.
    Tréner: R. Kalaber

Francúzsko: Ylönen (Junca) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Da Costa (A), Bellemare (A), K. Bozon – Boudon, Simonsen, Rech – Bertrand, Claireaux, Perret – Treille (C), Addamo, T. Bozon – Dair.
    Tréner: P. Bozon

Rozhodca: Brander (FIN), Fraňo (CZE) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN).