Dánsko – Nórsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (kon.) | Kanada – Rakúsko 7:6 (po pr.)
Poľsko – Francúzsko 2:4 (kon.)
Kanada
7:6 (3:1, 3:0, 0:5 - 1:0)
Rakúsko
Utorok 14.05.2024, 20:20Majstrovstvá sveta • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Kanada

Hráči Kanady začali svoju púť na šampionáte s outsiderom z Veľkej Británie. Natrápili sa, ale napokon zápas zvládli a zvíťazili 4:2. V druhom zápase to už bolo jednoznačnejšie. Dáni boli síce nepríjemný súper, ale napokon Kanade podľahli 5:1. Mužstvom Kanady je v dnešnom zápase jasným favoritom.

Rakúsko

Rakúšania odohrali v doterajšom priebehu šampionátu dva zápasy. V prvom podľahli jasne Dánsku 1:5. V druhom zápase však veľmi dlho trápili favorira zo Švajčiarka. Helvéti rozhodli zápas vo svoj prospech až v poslednej minúte. Gól strelil konkrétne Nico Hischier.

00:01

00:01
    Úvodné buly získali hráči Rakúska.

01:16
    Hráči Kanady sú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa do zakončenia nedostali.

02:10
    Nickl pálil od modrej čiary. Jeho pokus vyrazil Binnington betónom.

03:07
    Kanada vo veľkej šanci! Magiapane dorážal strelu Buntinga. Madlener však veľmi dobre zasiahol výstrojou.

04:37
    Rossi nahadzoval puk na zadný mantinel a aj si ho dokorčuloval. Výborne ho však telom pri mantineli odstavil Parayko.

05:26
    Rakúšania hrajú zatiaľ veľmi aktívne a sympaticky.

06:01
    Rakúsko sa dostalo pod veľký tlak. Nissner sa dostal k puku a vyhodil ho na zakázané uvoľnenie.

06:34
    Kanada dala gól! Kanada si vytvorila veľký tlak. Mangiapane našiel veľmi dobrou prihrávkou pred bránou DYLANA COZENSA, ktorý prudkou strelou prepálil Madlenera v bráne Rakúska. Asistencie Andrew Mangiapane.

07:52
    Kanada bola opäť vo veľkom tlaku. Rakúšania po získaní puku opäť spravili icing.

08:32
    Opäť sledujeme tlak Kanady. Power sa dobre uvoľnil. Prihrávkou našiel Bedarda,ktorý vypálil, ale Madlener jeho pokus so šťastím vyrazil.

09:17
    Hagel sa výborne presadil cez Heinricha, ale Madlenera prekonať nedokázal.

09:21
    Kanada dala gól! Pekná akcia Kanady slávi úspech. John Tavares si vzal odrazený puk. Zodvihol hlavu a peknou prihrávkou našiel KAIDENA GUHLEHO, ktorý presnou strelou pridáva druhý gól Kanady. Asistencie John Tavares, Brandon Hagel.

10:11
    Rakúsko dalo gól! Rakúšania bleskovo znižujú stav zápasu. Mario Huber zakončil a okamžite vytvoril tlak na Binningtona. Tomu puk vypadol z výstroje a BENJAMIN NISSNER ho upratal do siete. Asistencie Mario Huber, Thomas Raffl.

11:06
    Icing Rakúska.

11:35
    Rakúsko posiela puk na ďaľší icing. Akonáhle sa dostanu pod tlak vyhadzujú puk cez všetky čiary.

12:41
    Gól Rakúska trochu zastavil rozlet Kanady, ktorá mala v každom striedaní veľký tlak.

13:06
    Následuje reklamný brejk.

13:29
    Kanada dala gól! Tretí gól na Kanady je na svete. Vyzerá to najzaoj veľmi jednoducho. BOWEN BYRAM nahadzoval puk na bránu a rakúsky hráč Mario Huber si ho telom tečoval do brány a pomýlil tak Madlenera. Asistencie Olen Zellweger.

14:11

14:51
    Vylúčenie v tíme Rakúsko:
    Marco Rossi – 2 min., krosček.

15:17
    Krásna kombinácia Kanady na ktorej konci bol Cozens, ale z tesnej blízkosti nedokázal prekonať Madlenera.

16:24
    Bunting pálil z prvej z ľavej strany. Jeho bomba len tesne minula bránu Rakúska.

16:51
    Rakúsko je v plnom počte.

17:43
    Zwerger hľadal prihrávkou pred bránou Rossiho, ale výborne zakročil kanadský obranca Oleksiak.

18:32
    Píska sa ofsajd Kanady.

19:02
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00

Kanada zatiaľ pokojným krokom kráča za svojím tretím víťazstvom. Rakúšania sa snažia, ale zatiaľ sú všade o krok pozadu. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:01

20:34
    Píska sa zakázané uvoľnenie Kanady.

21:34
    Druhá tretina je zatiaľ rozháraná. Bunting bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd.

22:04
    Rakúšania sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Ganahl to vzal na seba, ale jeho pokus tesne minul bránu Kanady.

22:37
    McCann zakončil z otočky. Následnej dorážal McBain, ale jeho pokus sa neujal.

22:57
    Kanada dala gól! Kanada pridáva svoj štvrtý gól v zápase! JARED MCCANN obišiel Madlenera a puk dokázal z ťažkej pozície zasunúť do brány. Veľmi pekný gól kanadských hokejistov. Asistencie: Michael Bunting.

23:46
    Veľká šanca Kanady! Bedard pálil z tesnej blízkosti. Madlener jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Paul a aj Guenther, ale ani jeden z nich nedokázal dostať puk do brány.

25:08
    Baumgartner pálil z ľavej strany. Do jeho strely sa obetavo položil Oleksiak.

26:22
    Parayko nahadzoval puk na Madlenera. Puku sa zmocnil McCann, ale jeho zakončenie minulo bránu.

27:06

28:35
    Severson chyboval a Schneideer mu puk vzal a okamžite zakončil. Jeho pokus chytá Binnington lapačkou a prerušil hru.

29:32
    Kanada dala gól! Kanada pridáva svoj piaty gól v zápase. CONNOR BEDARD si prebral prihrávku od Dylana Guenthera a z veľkého uhla poslal puk na Madlenera, ktorý si ho korčuľou zrazil do brány. Asistencie Dylan Guenther, Colton Parayko.

30:26

31:05
    Aktuálny pomer streleckých pokusov 25:10.

31:45
    Cozens bol sám pred Madlenerom, ale jeho zakončenie rakúsky brankár vyrazil betónom.

32:27
    Opäť veľký tlak Kanady. Severson nahodil puk na rakúsku bránu. Madlener zakončenie videl a puk zrazil na zadný mantinel.

33:15
    Guhle hľadal pred bránou Bedarda, ale puk vypichol Nickl. Kanďania to už prekombinovali.

34:33
    Rakúšania si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

35:10
    Strong tvrdo vypálil z ľavého kruhu. Binnignton bol pozorný a puk chytil.

35:55
    Magiapane našiel prihrávkou Cozensa, ktorý z prvej vypálil a trafil tyč Madlenerovej brány.

36:32
    Opäť veľký tlak Kanady! Nick Paul výborne zakončil. Madlener nevedel, kde má puk. Napokon do odpálil Brunner.

37:11
    Vylúčenie v tíme Kanada:
    Nick Paul – 2 min., hrubosť.

Marco Rossi – 2 min., hrubosť.

37:52
    Parayko bekhendom posielal puk pred bránu. Výborne zakročil Madlener. Puku sa zmocnil a prerušil hru.

37:56
    Kanada dala gól! Kanada si vytvorila opäť obrovský tlak! Brandon Hagel zakončoval z tesnej blízkosti. Madlener jeho pokus vyrazil, ale na dorážku PIERRE-LUC DUBOISA už nemal nárok. Asistencie Brandon Hagel, Owen Power.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:22
    John Tavares – 2 min., hrubosť.

40:00

Kanada ovláda dnešný zápas. Po druhej tretine vedie 6:1. Zápas je už rozhodnutý a uvidíme či nám pribúdnu dnes ešte nejaké góly v tretej tretine.

40:01

40:53
    Rakúšania pokračujú vo svojej presilovke, ale do zakončenia sa zatiaľ nedostali.

41:22
    Kanada je v plnom počte.

42:12
    McCann nahodil puk na bránu, ktorý tečoval McCann. Jeho pokus tesne minul bránu Rakúska.

42:37
    Madlener vytiahol proti Cozensovi výborný zákrok. Kanadský útočník síce dotlačil puk do brány, ale ešte predtým rozhodca prerušil hru. Gól teda neplatí.

43:14
    Rakúsko dalo gól! Rakúšania znižujú stav zápasu. Peter Schneider vzal puk Oleksiakovi. Dostali sa do prečíslenia 2 na 1. Puk posunul na pravú stranu, kde bol BENJAMIN BAUMGARTNER a ten presnou strelou pridáva druhý gól Rakúska. Asistencie Peter Schneider.

44:08
    Rakúsko dalo gól! Rakúšania pridávajú v rýchlom slede ďaľší gól. Veľmi pekná kombinácia po osi Wolf, Zwerger a PETER SCHNEIDER z uhlu presnou strelou prekonáva Binnigtona. Asistencie Dominic Zwerger, Bernd Wolf.

45:43
    Sledujeme teraz hokej hore, dole. Atmosféra na štadióne je fantastická.

46:32

47:04
    Hagel našiel pred bránou Dubiosa, ktorý jemne puk tečoval, ale netrafil bránu.

48:17
    Kanada zavrela svojho súpera v útočnom pásme. Rakúšania to však držia pri mantineli.

49:01
    Veľká šanca Rakúska! Wukovits z tesnej blízkosti nedokázal dostať puk do brány!

50:23
    Rakúšania hrajú v tretej tretine ako vymenení. Schneider sa opäť dostával do zakončenia, ale telom ho od puku odstavil Power.

50:41
    Rakúsko dalo gól! Neuveriteľné! DOMINIC ZWERGER dostal prihrávku na ľavom krídle. Napriahol a parádnou strelou zaskočil Binnigtona v bráne Kanady! Už je to len o dva góly! Asistencie Thimo Nickl.

51:48
    Zwerger sa opäť dostával do zakončenia. Puk mu však vzal Mangiapane.

52:31
    Baumgartner to vyskúšal z väčšej diaľky. Netrafil však bránu.

53:02
    Stapelfeldt pálil od modrej čiary! Jeho bombu zblokoval na ochrannú sieť Tavares.

55:06
    Madlener teraz predviedol zákrok zápasu! Strelu Mangiapaneho zázračne chytil. Následne vznikla potyčka pred bránou Rakúska.

55:56
    Rakúsko dalo gól! Rakúšania udreli aj piaty krát v dnešnom zápase! Zwerger našiel prihrávkou pred bránou PETRA SCHNEIDERA, ktorý obišiel Binnigntona a do prázdnej brány pridáva piaty gól svojho mužstva. Asistencie Dominic Zwerger, Clements Unterweger.

56:53
    Rakúšania hrajú vo veľkej eufórii a hráči Kanady majú čo robiť, aby odvrátili črtajúcu sa blamáž.

57:53
    Schneider zakončil spoza Seversona. Jeho pokus nebol presný.

58:00
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny.

59:11
    Rakúsko dalo gól! To je neuveriteľné! Rakúsko v poslednej minúte vyrovnáva stav zápasu! Chybu v obrane Kanady využíva MARCO ROSSI, ktorý sa natlačil pred Binningtona a strelou pod brvno pridáva šiesty gól svojho tímu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Dámy a páni. Kanada viedla pod dvoch tretinách 6:1. Rakúsko v tretej tretine strelilo 5 gólov a dokázalo vyrovnať. Za malú chvíľu začne predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:15
    Kanada dala gól! Predĺženie trvalo len 15 sekúnd. Kapitán Kanady JOHN TAVARES to vzal na seba a prudkou strelou nedal šancu Madlenerovi v bráne Rakúska. Asistencie: Pierre-Luc Dubois, Colton Parayko.

Kanaďania napokon vyhrávajú dnešný zápas 7:6 po predĺžení. Kanada viedla po dvoch tretinách 6:1. Rakúšania dokázali v tretej tretine streliť 5 gólov a dostať tak zápas do predĺženia. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer. (22:48:02)

Lissko

Góly a asistencie: 7. Cozens (Mangiapane), 10. Guhle (Tavares, Hagel), 14. Byram (Zellweger), 23. McCann (Bunting), 30. Bedard (Guenther, Parayko), 38. Dubois (Hagel, Power), 61. Tavares (Dubois, Parayko) – 11. Nissner (M. Huber, Raffl), 44. Baumgartner (Schneider), 45. Schneider (Zwerger, Wolf), 51. Zwerger (Nickl), 56. Schneider (Zwerger, Unterweger), 60. Rossi

Kanada: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Tavares (C), Dubois, Hagel – Bedard, Paul, Guenther – Mercer, McBain, Tanev – Cozens, McCann, Bunting – Mangiapane (A).
    Tréner: Andre Tourigny

Rakúsko: Madlener (Kickert) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Brunner, Stapelfeldt – M. Huber, Nissner, Raffl (C) – Rossi, Zwerger, Schneider – Baumgartner, Haudum, Ganahl (A) – P. Huber, Rohrer, Wukovits.
    Tréner: Roger Bader

Rozhodca: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Hynek (CZE), Zunde (LAT)