Nórsko – Fínsko 1:4 (kon.) | USA – Slovensko sk 4:5 (po pr.) | Švajčiarsko – Česko 2:1 (2:1 po s.n.)
Nemecko – Švédsko 1:6 (kon.)
Nórsko
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Fínsko
Pondelok 13.05.2024, 16:20Majstrovstvá sveta • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Nórsko

Výber Nórska odohral na šampionáte zatiaľ dva zápasy. V prvom zápase podľahli veľmi silnému Švajčiarsku 2:5. V druhom zápase odolávali veľmi dlho českým reprezentantom. V zápase viedli 3:1, ale napokon ho prehrali 3:6. Uvidíme ako sa im podarí dnešný zápas.

Fínsko

Fínsky celok je ako každý rok veľmi silný. V tíme nemajú veľké hviezdy, ale hrajú veľmi dobrý a účelný hokej. V prvom zápase podľahli domácemu Česku po nájazdoch 0:1. V druhom zápase si z chuti zastrieľali a doslova zdemolovali Veľkú Britániu 8:0. V dnešnom zápase sú favoritom. Musia to však potvrdiť na ľadovej ploche.

Nórsko: Arntzen (Haukeland) – Johannesen, Solberg, Engebråten, Krogdahl, Hansen, Kåsastul, Hurrød – Trettenes, E. Salsten, Thoresen (C) – T. Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Steen, Vesterheim, Brandsegg-Nygård – H. Salsten, Rønnild, Martinsen.
    Tréner: Johansson

Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä, Lehtonen, Kaski, Vittasmäki, Saarijärvi, Riikola, Mattila – Helenius, Puustinen, Granlund (C) – Puljujärvi, Kapanen, Oksanen – Innala, Jääskä, Hyry – Jormakka, Mäenalanen, Pakarinen – Björninen.
    Tréner: Jalonen

Rozhodca: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE).

Vylúčenie v tíme Nórsko:
    Sander Vold Engebråten – 2 min., podrazenie.

01:18
    Hneď po buly pálil Innala, ale jeho pokus choval Arntzen v lapačke a prerušil hru.

02:02
    Hráči Nórska sa veľmi dobre bránia. Fínov zatiaľ do ničoho nepustili.

02:33
    Puustinen pálil od modrej čiary. Arntzen jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Oksanen, ale ani jeho pokus nebol úspešný.

03:14
    Nórsko je v plnom počte.

04:23
    Puustinen opäť pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zablokovaný. Fíni sú naďalej aktívni.

05:29
    Markus Vikingstad – 2 min., podrazenie.

06:03
    Nóri napádajú fínsku rozohrávku a zbierajú tak cenné sekundy.

06:43
    Innala dorážal strelu Kaskiho, ale Arntzen výborne zakročil betónom a jeho pokus vyrazil.

06:49
    Fínsko dalo gól! Fíni využívajú úvodný tlak a presilovú hru a otrávajú tak skóre dnešného zápasu. Kaski pálil od modrej čiary a OLIVER KAPANEN. jeho pokus parádne tečoval za chrbát Arntzena. Asistencie Oliwer Kaski.

09:12
    Fíni sú od začiatku zápasu zatiaľ jasne lepší o čom svedčí aj strelecká štatistika 2:15.

09:57
    Nóri sa dostali do prečíslenia. Salsten zakončoval z odrazeného puku, ale jeho zakončenie tesne minulo bránu Sateriho.

10:23
    Teraz sa hra prelieva zo stany na stranu. Sledujeme veľmi dobrý hokej.

10:46
    Jesse Puljujärvi – 2 min., sekanie.

11:19
    Thoresen nahadzoval puk z pravej strany na Sateriho. Fínsky brankár jeho pokus vyrazil. Lehtonen následne vyhodil puk cez všetky čiary.

12:05
    Fíni sa zatiaľ dobre bránia a opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.

12:36
    Berg-Paulsen pálil z prvej z pravého kruhu. Jeho pokus vyrazil betónom Sateri.

12:46
    Fínsko je v plnom počte.

13:43
    Nóri sú v hre 5 na 5 Fínom vyrovnaným súperom. Thoresen našiel prihrávkou Steena, ktorý z prvej zakončil. Jeho pokus Sateri vyrazil.

15:06
    Trettenes si dobre nakorčuloval pred Sateriho, ale zakončiť už nedokázal.

16:22
    Fíni čakajú za vlastnou bránou a čakajú čo spraviť. Nóri ich výborne napádajú.

17:03
    Lehtonon pálil od modrej čiary. Arntzen jeho pokus videl a vyrazil ho betónom. Na druhej strane zakončil Olsen. Sateri jeho pokus chytil a prerušil hru.

17:56
    Fínsko dalo gól! Fíni dávajú svoj druhý gól ako cez kopirák. Kaski nahadzoval puk na bránu Nórska a tesne pred Arntzenom ho tečoval ARTTU HYRY. Asistencie Oliwer Kaski, Jere Innala.

18:23
    Nórsky hráč Kasastul narazil do mantinelu a je ostrasený. Uvidíme či bude v zápase pokračovať.

19:01
    Po Nórskom hráčovi Kasastulovi zostala na lade krvavá stopa. Úprava ľadu bude potrebovať dlhšie upratovanie. Rozhodcovia preto využívajú možnosť predčasné ukončiť prvú tretinu. Po prestávke sa ostávajúci čas samozrejme dohrá.

Hráči sú už naspäť na ľadovej ploche. Za chvíľu sa začne opäť hrať.

19:45
    Helenius krúžil okolo brány, ale zakončiť nedokázal.

20:00

Po prvej tretine vedú Fíni 2:0. Prestávku už máme za sebou. Mužstvá si len vymenia strany a pokračujeme ďalej.

20:01

20:27
    Fínsko dalo gól! Fíni pridávajú tretí gól v zápase! Opäť rovnaká situácia ako pri prvom a druhom góle. ARTTU HYRY si našiel pred bránou nahodenú strelu a poľahky prekonáva Artzena. Asistencie Juha Jääskä, Jere Innala.

21:36
    Fíni zatiaľ jasne dominujú v druhej tretine.

22:34
    Kapanen sa predieral do pásma po pravom mantineli, ale výborne ho telom odstavil Trettenes.

24:12

24:14
    Krogdahl pálil z ľavej strany. Sateri previedol dobrý zákrok a puk vyrazil.

25:38
    Granlund výborne vypálil. Arntzenovi puk vypadol. Následne dorážal Määttä, ale ani ten nedokázal puk zasunúť za nórskeho brankára.

26:08
    Granlund výborne našiel pred bránou Heleniusa, ktorý zakončil, ale netrafil bránu.

27:23
    Brandsegg-Nygard výborne vypálil, ale Sateri opäť výborne zasiahol.

28:09
    Fíni zavreli svojho súpera v pásme. Výborne pálil Määttä a následne aj Jääskä, ale Arntzen bol pripravený.

30:03
    Olsen sa rútil sám na Sateriho! Chcel vymiešať fínskeho brankára, ale nepodarilo sa mu to.

30:59
    Fínsko dalo gól! Fíni pridávajú štvrtý gól v zápase! Arntzen chcel rozohrať puk za bránou, ale trafil len Oksanena, ktorý okamžite pred bránou našiel OLIVERA KAPANENA, ktorý dáva gól do prázdnej brány. Asistencie Ahti Oksanen.

32:45
    Fíni su naďalej pri chuti. Jormakka pálil z osi ihriska. Jeho zakončenie Arntzen nevidel. Puk minul bránu.

34:23
    Helenius si dobre nakorčuloval pred bránu. Jeho zakončenie však nebolo presné. Následne pálil Määttä, ale jeho pokus Arntzen chytil.

35:32
    Innala vybojoval puk za bránou. Prihrávkou pred bránou hľadal Jääsku, ale ten si puk nedokázal spracovať.

36:40
    Max Krogdahl – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

37:32
    Granlund nabil Lehtonenovi. Jeho bomba trafila Trettenesa. Nóri sú pod veľkým tlakom!

38:04
    Innala pálil, ale netrafil bránu. Fíni zostávajú v útočnom pásme.

38:47
    Nórsko dalo gól! Nóri konečne prekonali brankára Sateriho. Ubránili sa oslabeniu. Johannessen vyhadzoval puk z tretiny a našiel vracajúceho sa MAXA KROGDAHLA, ktorý sa rútil sám na finského brankára a prekonal ho. Asistencie Johannes Johannesen.

39:02
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Po druhej tretine vedie Fínsko pohodlne 4:1. Fíni sú lepším mužstvom. Uvidíme či Nóri ešte dokážu zápas zdramatizovať v tretej tretine.

40:01

41:22
    Kapanen pálil z pravej strany. Jeho pokus tesne minul bránu Nórska.

41:56
    Innala vybojoval puk v útočnej tretine a zakončil, ale ani jeho pokus nebol presný.

42:46
    Solberg výborne zakončil! Sateri mal s jeho strelou plné ruky práce. Puk chytil a prerušil hru.

43:13
    Opäť Solberg pálil! Jeho pokus zablokoval Kaski. Nóri majú nápor.

44:06
    Chyba v nórskej obrane! Granlund sa dostal sám pred Arntzena, ale prekonať ho nedokázal.

44:53
    Kapanen sa neulakomil a prihral Puljujärvimu, ktorý z prvej zakončil, ale Arntzena prekonať nedokázal.

45:10
    Fíni majú opäť veľký tlak. Jormakka trafil konštrukciu brány!

46:12
    Jormakka opäť úradoval. Vybojoval puk a pred bránou hľadal Heleniusa. Mladý fínsky útočník si však nedokázal puk spracovať.

47:22
    Granlund to veľmi šikovne posunul na teč na Innalu, ale jeho pokus minul bránu.

48:09
    Následuje reklamná prestávka.

49:32
    Fíni hrajú výborne a hráčom Nórska vôbec nepožičiavajú puk.

50:15
    Následuje ďaľšia reklamná prestávka.

51:12
    Martinsen sa zbavil Kaskiho. Pred bránou hľadal Thoresena, ale ten bol dobry pokrytý.

52:13
    Nóri majú puk na hokejkách, ale sú za vlastnou bránou. Striedajú.

53:28
    Vikingstad to vyskúšal z veľkého uhla. Jeho pokus Sateriho nevidel a reflexívne ho vyrazil ramenom.

54:30
    Nóri už pravdepodobne nemajú dostatok síl na zdramatizovanie zápasu. Fíni si pohodlne strážia svoje vedenie.

55:24
    Kaski vyčaroval výbornú prihrávku na Heleniusa. Mladý fínsky útočník zakončil, ale Arntzen bol pripravený.

57:33
    Hyry vybojoval puk pri mantineli a ukľudnil hru vo vlastnej tretine.

58:00

58:23
    Jääskä zakončoval z ľavej strany. Jeho pokus chytá nórsky brankár.

58:28

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.

59:46
    Kaski pálil od modrej čiary. Jeho pokus schoval Arntzen v lapačke a prerušil hru.

Fínsko vyhráva dnešný zápas pohodlne 4:1. Nóri neboli úplne jednoduchý súper, ale iba raz dokázaii prekonať výborného brankára Sateriho. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer. (18:40:00)

Lissko

Góly a asistencie: 39. Krogdahl (Johannesen) – 7. Kapanen (Kaski), 18. Hyry (Kaski, Innala), 21. Hyry (Jääskä, Innala), 31. Kapanen (Oksanen)

Rozhodca: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE)