Švajčiarsko – Nórsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Nemecko sk 4:6 (kon.) | Česko – Fínsko 1:0 (2:0 po s.n.)
Švédsko – USA 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Česko
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Fínsko
Piatok 10.05.2024, 20:20Majstrovstvá sveta • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z majstrovstiev sveta. O večerný zápas skupiny A sa postará Česko a Fínsko.

Česko
    Česko sa ako domáci tím bude pokúšať o úspešný vstup do šampionátu. Proti sebe však bude mať veľmi ťažkého súpera v podobe Fínska. Posledné zápasy v príprave pritom naším susedom nevyšli úplne podľa predstáv, keď na Českých hokejových hrách prehrali so Švajčiarskom, Švédskom a napokon aj Fínskom.

Fínsko
    Fíni patria už tradične do okruhu favoritov na medailové umiestnenie a potvrdili to aj v samotnej príprave. Na už spomínanom turnaji dokázali zdolať Čechov, Švajčiarov a dokonca aj Švédov po nájazdoch. Posledné majstrovstvá pre nich ale skončili sklamaním, keď ich cestu turnajom už vo štvrťfinále ukončila Kanada.

Česko: Dostál (Mrázek) – Gudas (A), Krejčík, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä (A), Lehtonen (A), Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi, Vittasmäki, Mattila – Jääskä, Granlund (C), Puustinen – Innala, Kapanen, Puljujärvi – Puistola, Hyry, Jormakka – Mäenalanen, Björninen, Pakarinen.

00:01

00:25
    Strela Ondřeja Kaše bola zblokovaná a puk skončil vedľa brány.

01:10
    Palát posielal puk pred bránu, ale napokon ho ani jeden z jeho spoluhráčov nespracoval.

02:18
    Špačkova strela bola stečovaná a preletela len vedľa brány.

03:02
    Koncovka Ondřeja Paláta bola zblokovaná jedným z fínskych obrancov.

04:01
    Oliwer Kaski vypálil tvrdo od modrej čiary. Puk však preletel tesne vedľa brány a Dostál tak nemusel zasahovať.

05:10
    Už pomerne dlhšie sa hrá bez prerušenia a pri puku sú momentálne Fíni.

06:18
    Mikael Granlund si chystal puk na strelu, ale na poslednú chvíľu mu ho jeden z českých hráčov vypichol.

07:21
    Lukáš Sedlák sa v strednom pásme zmocnil puku a nakoniec aj vystrelil. Priestor brány sa mu ale trafiť nepodarilo.

08:35
    Do koncovky sa teraz dostal aj Iiro Pakarinen, ale ani on nebol presný.

09:50
    Fínom sa teraz nepodarila rozohrávka a je im pískané zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pred Saterim.

09:56
    Gudasove nahodenie vyrazil Sateri vedľa brány.

10:12
    Strela Krejčíka skončila v Sateriho lapačke.

11:05
    Česko momentálne tlačí na svojho súpera a od modrej sa pokúsil presadiť Kundrátek. Sateri však jeho pokus vyrazil.

11:50
    Flek sa ocitol v ofsajde.

13:25
    V posledných minútach sa hrá v pomalšom tempe a aj Fíni sa snažia dostať dopredu.

14:40
    Do veľkej šance si to namieril Kaše. Jeho backhandové zakončenie však skončilo len na brankárovi.

15:55
    Nahodenie Špačka od modrej čiary skončilo len na zatiaľ bezchybnom Saterim.

16:23
    Ruttova delovka od modrej čiary skončila len nad bránou.

18:20
    Pekka Jormakka sa ocitol v postavení mimo hry a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

18:43
    Česi sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presunie pred Dostála.

19:50
    Libor Hájek vypálil od modrej čiary, ale puk napokon preletel len nad bránou.

20:00

V prvej tretine sme videli pomerne jasnú prevahu Česka, keďže domáci tím prestrieľal Fínov pomerom 10:1. Napriek tomu sme ale gól nevideli a pred ďalším priebehom je tak zápas úplne otvorený.

20:01

21:45
    Kempného nahodenie od modrej čiary bolo zablokované.

22:43
    Iiro Pakarinen vyslal strelu taktiež od modrej čiary, no Dostálovi sa podarilo puk vytlačiť mimo brány.

23:10
    Strelecké šťastie skúšal aj Gudas, ale puk sa k Saterimu ani nedostal.

24:10
    Daniel Voženílek sa dostal do úniku a prepracoval sa až k brankárovi. Nakoniec ale Sateri jeho backhandové zakončenie vyrazil.

25:52
    Rasmus Rissanen podrazil jedného z Čechov a domáci tím si tak zahrá prvú presilovku.

26:22
    Čechom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme a musia začať akciu od vlastnej brány.

27:01
    Fíni opäť vyhodili puk cez všetky čiary.

27:50
    Po strele Špačka sa ešte ďalší hráči pokúšali puk dotlačiť do brány, ale Sateri naďalej ostáva neprekonaný.

27:52
    Hostia v plnom počte.

29:45
    Fíni sa po dlhšom čase pokúsili dostať do útoku, ale nepodarilo sa im dostať do nejakej vážnejšej strely.

30:34
    Z otočky teraz vypálil Voženílek. Puk sa ale nedostal do priestoru brány.

32:15
    Už dlhšiu dobu sa hrá bez prerušenia a ani jeden z tímov sa nedostáva do žiadnej šance.

33:06
    Arttu Hyry prešiel s viacerými spoluhráčmi do protiútoku a nakoniec aj vystrelil. Dostálovi sa ale podarilo puk vytesniť mimo bránu.

34:20
    David Kämpf sa snažil natlačiť puk do brány, ale nakoniec sa zasekol na betónoch Harriho Sateriho.

36:15
    David Tomášek trafil Sateriho do masky a puk sa chvíľu pohyboval v bránkovisku. Ani jednému z jeho spoluhráčov sa ale nepodarilo pretlačiť puk do brány.

38:18
    Česko dalo gól!
    Na tento český nátlak sa už Fínom nepodarilo nájsť odpoveď, keď si puk tesne za bránou prevzal ONDŘEJ PALÁT a strelou z veľkého uhla prekonal Sateriho.
    Po trénerskej výzve fínskeho celku sa nakoniec rozhodlo, že gól kvôli bráneniu brankárovi platiť nebude. Stav tak ostáva 0:0.

40:00

V druhej tretine sme opäť videli hernú prevahu Čechov, ktorú sa im aj v závere tretiny podarilo využiť. Gól Ondřeja Paláta však nakoniec neplatil a nakoniec tak aj do tretej tretiny budeme vstupovať za bezgólového stavu.

40:01

40:17
    Vylúčenie v tíme Česko:
    Radko Gudas – 2 min., podrazenie.

41:20
    Granlund teraz svojou strelou opečiatkoval tyčku a puk sa odrazil mimo nebezpečného priestoru.

41:50
    Česi vyhodili puk cez všetky čiary a tomuto oslabeniu sa tak pravdepodobne ubránia.

42:17
    Česko hrá v plnom počte.

43:20
    Nepresná fínska rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.

44:30
    Beránek vyslal na bránu nepríjemnú strelu, ktorú však Sateri dokázal vyraziť.

45:34
    Pekka Jormakka vyslal z pravej strany tvrdú strelu príklepom, ktorú však Dostál chytil.

45:35
    Ondřej Kaše – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Fínsko:
    Arttu Hyry – 2 min., hrubosť.

46:55
    Valtteri Puustinen sa pokúšal využiť moment, kedy Dostál na puk nevidel. Puk však nakoniec preletel vedľa brány.

47:25
    Jesse Puljujärvi vyslal zaujímavú strelu, ktorá bola ale zrazená mimo brány.

49:25
    Daniel Voženílek sa dokázal prekľučkovať až do streleckej pozície, z ktorej ho ale Sateri vychytal.

50:10
    Gudasove nahodenie bolo tečované a puk nakoniec len tesne preletel vedľa súperovej brány.

50:43
    Juha Jääskä vyslal strelu švihom z dobrej pozície. Dostál na puk však videl a predviedol istý zákrok.

50:57
    Kempného delovka bola zrazená mimo brány.

51:10
    Kaše dobre tečoval nebezpečné nahodenie, ktoré však Sateri vyrazil a nikomu z domácich hráčov sa nepodarilo puk doraziť do brány.

53:15
    V posledných minútach sa začína hrať celkom opatrne a ani jeden z tímov sa príliš nehrnie do útoku.

53:50
    Fínom sa podarilo nebezpečne zaútočiť, no výborným zákrokom sa predviedol aj Dostál.

56:30
    David Kämpf dostal skvelú prihrávku pred bránu, no Sateri sa dokázal skvelo presunúť a vychytať ho.

57:19
    Jakub Krejčík – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

Veli-Matti Vittasmäki – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

58:03
    Dominik Kubalík sa pokúsil nájsť si priestor na strelu, ale nakoniec bol aj tak jeho pokus zrazený a Sateri ho chytil.

59:04
    Radko Gudas – 2 min., držanie.

59:35
    Fíni sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ čakajú na ideálny moment na strelu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Česku sa nakoniec podarilo zvládnuť prvú časť oslabenia a z tohto zápasu budú mať minimálne bod. Stretnutie totiž mieri do predĺženia a Fíni v ňom budú ešte počas prvej minúty hrať presilovú hru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Granlund vypálil z prvej, no bránu sa mu trafiť nepodarilo.

61:04

61:15
    Tesne po Gudasovom návrate sa Fíni dostali do obrovskej šance, ktorú mal Lehtonen. Dostál sa však stihol presunúť a puk vyraziť.

61:50
    Česi kombinujú v útočnej tretine, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť príležitosť na strelu.

62:40
    David Tomášek sa dokázal uvoľniť medzi kruhmi. Sateri ale pokryl aj tento puk.

63:30
    Lukáš Dostál predviedol zákrok proti nepríjemnej strele.

63:50
    V nebezpečnej šanci bol aj David Kämpf, no zoči-voči Saterimu neuspel.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Obaja brankári si dokázali počas 65 minút udržať čisté konto a o osude zápasu tak budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.