Florida – Boston 6:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (kon.)
Vancouver Canucks
5:4 (0:2, 2:2, 3:0) Stav série: 1:0
Edmonton Oilers
cz Štvrtok 09.05.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL • Semifinále Z. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dobré ráno u playoff NHL. Společně se podíváme na úvodní utkání semifinálové série Západní konference mezi týmy Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.

Domácí se do druhého kola dostali přes Nashville Predators, když potřebovali šest zápasů. Vancouveru se dařilo hlavně na venkovním ledě, vyhrál totiž všechny zápasy na ledě soupeře a v těchto zápasech a Nashvillu v těchto duelech povolil pouze pět branek! Poslední zápas rozhodla jediná branka, tu dal v 59. minutě Pius Suter a Vancouver vyhrál 1:0.

Průběh série

Vancouver – Nashville 4:2¨(0:1, 1:1, 3:0)
    Vancouver – Nashville 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
    Nashville – Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
    Nashville – Vancouver 3:4 (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
    Vancouver – Nashville 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
    Nashville – Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Lídři kanadského bodování

Brock Boeser 6 (4+2)
    J. T. Miller 6 (1+5)
    Quinn Hughes 5 (0+5)

Ekipa okolo Connora McDavida a Leona Draisaitla se do druhého kola probila celkem hladce přes Los Angeles Kings, když potřebovala pět zápasů. Série byla gólově bohatá, a vše se lámalo ve dvou zápasech v Kalifornii, kdy domácí nedokázali vyhrát ani jeden duel. Edmonton pak vše dokončil na svém ledě výhrou 4:3, o kterou se velkou měrou zasadilo trio Draisaitl – Bouchard – McDavid, autoři sedmi kanadských bodů.

Edmonton – Los Angeles 7:4 (2:0, 2:2, 3:2)
    Edmonton – Los Angeles 4:5 (1:3, 2:0, 1:1 – 0:1)
    Los Angeles – Edmonton 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
    Los Angeles – Edmonton 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Edmonton – Los Angeles 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Connor McDavid 12 (1+11)
    Leon Draisaitl 10 (5+5)
    Evan Bouchard 9 (1+8)

Československá stopa v utkání

Filip Hronek (VAN) 0 (0+0)

Zápas v Rogers Areně začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Janmark – E. Kane, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Perry, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Foegele.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Rehman, Kozari – Murchison, Gawryletz.

00:01

00:40
    Hned v úvodu se domácí tým dopustil technického prohřešku, Vancouver hrál v šesti a je tu tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Conor Garland.

01:36
    Edmonton sice několikrát pokusil své štěstí o střelu, vše ale vylo zablokováno a Bouchard poté sám vyvezl puk do náznaku protiútoku.

02:11
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovka je ale nakonec využitá a hosté vedou. Kombinace se dostala až do blízkosti brankoviště, křížný pas mířil na nepokrytého ZACHA HYMANA a ten střelou z první překonal přemisťujícího se Šilovse – 0:1. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl.
    02:11 Zach HYMAN - 0:1

03:30
    A hosté jsou po vstřelené brance v laufu, opět se tlačí do útočného pásma.

03:49
    Na opačné straně se levým křídlem dostával do protiútoku Suter, jeho střela byla sražena.

04:25
    Domácí museli vyhlásit pohotovost, neboť do útoku mířil McDavid. Jeho střelu z levého kruhu ale Šilovs zvládl vyrazit.

04:58
    Hraje se v obrovském tempu, nyní se do sóla dostal Garland, zkusil bekhendový blafák, který ale Skinner dokázal vybruslit a vytěsnit.

05:40
    Pokračuje tlak Vancouveru v útočném pásmu, na Skinnera to teď létá převážně z dálky.

06:14
    McLeod se s ničím nepáral a puk vyhodil vysokým obloučkem do středního pásma. Edmonton si může na chvíli vydechnout.

06:57
    Šilovs musel vyrážet nepříjemný Draisaitlův bekhend.

07:48
    Hosté v útoku, nyní je to o střelách na Šilovse, ten si musí dávat pozor hlavně na pokusy přes obránce.

08:54
    Ekholm se chtěl protáhnout okolo levého mantinelu, byl ale čistým zákrokem poslán k ledu.

09:40
    Hráči Vancouveru pouze nahodili do útočného pásma a odjeli střídat. Za Skinneroou brankou se k rozehře chystá Brett Kulak.

10:49
    Divoké tempo nyní trochu pokleslo, oba celky si dávají velký pozor hlavně při bránění vlastní modré čáry.

11:40
    Pozvolný útok Vancouveru šel do plných, hosté tuto situaci prozatím zvládají pokrývat.

12:06
    Po pěkné Millerově přihrávce od levého mantinelu střílel Hronek, jeho dělovku Skinner vytěsnil krajem vyrážečky.

13:52
    Edmonton nezkoordinoval útočnou akci a na modré čáře se tak pískal ofsajd.

14:45
    Hosté se začínají nadechovat k pasáži, kdy se snaží soupeře přetlačit. Obrana Vancouveru je pod tlakem.

15:01
    A už je to o dvě branky! Po průniku do útočného pásma to už sice vypadalo, že domácí dokáží vše zastavit, jenže puku se u branky chopil Draisaitl, přihrál do druhé vlny, kde napřáhl MATTIAS EKHOLM a jeho dělovka se zastavila až v síti Šilovsovy branky – 0:2. Asistence: Leon Draisaitl.
    15:01 Mattias EKHOLM - 0:2

15:41
    Zpoza branky si vyjel Hyman a zkusil to na Šilovse bekhendem. Ten vyrazil před sebe a musel ještě čelit dorážce McDavida.

16:25
    Přihrávku zpoza branky zastavil Hughes, k vyhození z pásma se už ale nedostal.

17:24
    Domácí byli blízko snížení, po nahození od modré čáry se k puku dostal Michejev, z úhlu ale trefil jen Skinnerovu tyčku!
    17:24 Michejev trefil jen Skinnerovu tyčku

18:07
    Draisaitl to zkusil od levého mantinelu, nahození do chumlu před brankou ale šlo vedle.

19:13
    Myers to zkoušel od modré čáry, Skinner dobře viděl a povedlo se mu puk srazit do rohu.

19:55
    Marně se teď hosté snaží o vyhození, a tak alespoň drží puk u mantinelu.

20:00

Je za námi první třetina, se kterou musí být hosté maximálně spokojeni. Hned od úvodu se hrál rychlý hokej z obou stran a na gól se čekalo jen do třetí minuty. Edmonton hrál přesilovku a po krátké kombinaci zakončoval po křížné přihrávce Zach Hyman. Vancouver se samozřejmě snažil o srovnání kroku, jenže sólo v podání Conora Garlanda gólman Skinner vytěsnil. V úvodu 16. minuty hosté přidali druhý gól, ranou zpoza kruhů se prosadil Mattias Ekholm a když pak domácí Michejev dorážkou zblízka trefil jen Skinnerovu tyčku, odešlo se do šaten za stavu 0:2.

20:47
    domácí zahájili druhou část útokem, Zadorovovo zakončení od modré čáry ale Skinner pokryl.

20:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Teď je už ale sníženo. Po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud vystřelill Cole, jeho rána sice branku těsně minula, nicméně k dorážce zblízka se dostal DAKOTA JOSHUA a ten se už nemýlil. Překonal přemisťujícího se Skinnera a upravil na 1:2. Asistence: Ian Cole, Elias Lindholm.
    20:53 Dakota JOSHUA - 1:2

21:30
    Další nápor domácích, ti jsou nyní jako polití živou vodou.

22:13
    Najednou tu ale byl závar na opačné straně a Šilovs musel řešit šrumec u svého brankoviště.

23:23
    Vylučuje se na straně Edmontonu. Gólman Stuart Skinner hrál za brankou pukem mimo vymezený prostor a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry. Trest odsedí Leon Draisaitl.

24:30
    Hostům se daří vyhodit mimo své pásmo.

25:23
    Přesilovka velice rychle skončila, tohle Vancouveru moc nevyšlo...

26:07
    Draisaitl se pokusil o technické obhození soupeře, jenže puk se mu svezl z hole a domácí už jdou do protiútoku.

26:49
    Domácí tým vyhodil přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění.

27:59
    Začalo se zase hrát nahoru a dolů, nyní ale bez nějakého výrazného zakončení.

28:44
    Tlak před Skinnerem, domácí tým ženou neúnavní diváci. Na střely je to ale stále chudé utkání.

29:12
    Quinn Hughes nabral za vlastní brankou rychlost a snažil se založit svižnou akci. Ve středním pásmu ale bylo po nepřesném pasu rychle po všem.

29:30
    Následoval protiútok Edmontonu a střela Hymana, kterou musel krotit pohotový Šilovs.

29:46
    V rohu kluziště kolidovali domácí Joshua a hostující Ekholm. Hůl obránce Edmontonu se dokonce nějakým způsobem dostala pod helmu soupeře a oba hráče nakonec museli rozdělit sudí.

30:45
    Stále platí, že ve druhé třetině jsou aktivnější hráči Vancouveru, obrana hostů ale hodně akcí zvládá vytlačit do míst, odkud nehrozí až tak vážné zakončení.

32:04
    Teď už to ale vypadalo nebezpečně, když si středem najel ke kruhům Lafferty a jeho dvakrát tečovaný pokus jen těsně minul pravou Skinnerovu tyčku.
    32:04 Laffertyho tečovaný pokus skončil těsně vedle

32:26
    A tak udeřilo na opačné straně a hosté zase vedou o dva. Po rychlém protiútoku a přechodu přes modrou čáru vystřelil CODY CECI a i když to nebyla zrovna nejprudší střela, Šilovs lehce uhnul do protipohybu a puk skončil za jeho zády – 1:3. Asistence: Derek Ryan, Ryan Nugent-Hopkins.
    32:26 Cody CECI - 1:3

33:11
    Hosté opět udeřili! Na levé straně bylo až mnoho prostoru na průnik, toho využil ZACH HYMAN a poměrně nenápadnou střelou po ledě překonal z kruhu Šilovse – 1:4. Asistence: Evan Bouchard, Connor McDavid
    33:11 Zach HYMAN - 1:4

33:24
    Vancouver bude moci reagovat v přesilovce, dvě minuty za držení si vykoledoval Connor Brown.

34:22
    Skinner vytěsnil dvě střely z levé strany, Vancou ver pokračuje v tlaku.

34:35
    Miller předvedl pěkný křížný pas skrz pásmo, na pravém kruhu našel Petterssona, jehož rána ale skončila mimo ledovou plochu.

35:10
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a jejich oslabení se chýlí ke konci.

35:24
    A už se zase hraje v pěti na obou stranách.

36:48
    Edmonton dobře kryje své pásmo, směrem kupředu se teď moc nehrne.

37:01
    Rozhodně není rozhodnuto, domácí bojují a snižují. Za brankou Edmontonu operoval ELIAS LINDHOLM, po vyjetí posílal puk na brankoviště a gólman Skinner si jej holí srazil do vlastní sítě – 2:4! Asistence: Dakota Joshua, Carson Soucy.
    37:01 Elias LINDHOLM - 2:4

37:55
    Miller přihrál na pravý kruh Garlandovi, ten se s ničím nepáral a střílel z první. Puk byl sražen, skončil mimo ledovou plochu a Skinner si mohl oddechnout.

38:56
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění. Vše se tak vrací před Skinnera.

39:30
    Edmonton chce dohrát třetinu co nejdál od vlastní branky a to se teď po nahození vysokým obloučkem daří.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté si stále drží dvoubrankový náskok. Jako první však ve druhé části udeřil Vancouver, když hned v úvodní minutě snižoval po Coleově střele z dorážky Dakota Joshua. Domácí se pak snažili o srovnání kroku, Skinner se rozhodně nenudil, ale když nesrovnal ani Lafferty střelou z mezikruží, udeřilo dvakrát na opačné straně. Slepenými góly navýšili náskok Edmontonu Cody Ceci a Zach Hyman a vypadalo to, že hosté definitivně odskočili. Jenže v úvodu 38. minuty snížil po vyjetí zpoza branky Elias Lindholm a upravil na současných 2:4. Ve třetí části můžeme očekávat velký tlak Vancouveru se snahou o velký obrat.

40:35
    Zakázané uvolnění Vancouveru na úvod třetí třetiny.

40:53
    Miller přihrával do druhé vlny na Zadorova, jeho střelu zápěstím zastavil Skinner svými betony.

41:26
    Z protiútoku vznikl kontr dva na jednoho, zleva zakončoval Kane, jenže vedle Šilovsovy branky.

42:03
    Na opačné straně se netrefil ani Hronek.

42:42
    Hraje se nahoru a dolů, z bekhendu se pokoušel prosadit Brown, i jeho rána mířila mimo bránu.

43:34
    Po Ekholmově nahození od modré čáry vznikl před Šilovsem krátký závar, domácí nakonec zvládli dostat puk alespoň do rohu.

44:16
    Další Ekholmův pokus o založení akce, ani tentokrát mu spoluhráči ale moc nepomohli.

44:55
    Perry byl na pravé straně osamocen, doslova si najel do tří protivníků a byl vytlačen do rohu.

45:32
    Už se zase hrálo na opačné straně, Lindholmova prudká střela zápěstím ale cíl nenašla.

46:09
    Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Filip Hronek, tomu ale dnes chybí přesnost. I tato jeho dělovka skončila jen na zadním mantinelu.

46:45
    U levého kruhu měl chvíli prostor a čas Miller, s přesností jsou však domácí teď docela dost na štíru...

47:59
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Nikita Zadorov obdržel dvě minuty za krosček, zatímco hostující Leon Draisaitl za sekání.

48:22
    McDavid se dostával do pásma levou stranou, těsně před střelou mu ale jeden z obránců vypíchl puk od hole.

49:38
    Nedáš – dostaneš. Hosté mohli svůj náskok navýšit, stačilo jen aby Nugent-Hopkins po příhře zpoza branky netrefil jen tyčku... Z následné protiakce pak domácí snížili, když u branky číhal J. T. MILLER a z úhlu přesně sklepl Boeserovu příhru do mezírky mezi Skinnera a jeho tyčku – 3:4. Asistence: Brock Boeser, Canson Soucy.
    49:38 J. T. Miller - 3:4

50:23
    Vancouver může pokračovat v tlaku, má teď přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odjel odsedět Dylan Holloway.

51:27
    Tvrdou ránu pod horní tyčku posílal Lindholm, Skinner stihl máchnout lapačkou a připsal si důležitý zákrok.

51:44
    Domácí se sami zbavili útočného pásma, rychle ale pospíchají do další akce.

52:23
    Edmonton oslabení ubránil, zase se hraje v pěti na obou stranách.

52:47
    Náznak přečíslení hostů, Hyman to vzal na sebe, bekhendovým zakončením ale Šilovse nepřekvapil.

53:47
    Je srovnáno! Domácí tým se vydal do útoku, přihrávku na modrou čáru dostal NIKITA ZADOROV a jeho golfák prošel přes všechny hráče a nezastavil jej ani Skinnerův pokus o zákrok – 4:4! Asistence: Teddy Blueger, Nils Höglander.
    53:47 Nikita ZADOROV - 4:4

54:26
    Tady se nám dějí velké věci! Domácí tým už vede, když předvedl rychlý přechod do útoku na dva pasy, v útočném pásmu vyslal nenápadný pokus CONOR GARLAND a jeho zakončení z úhlu prošlo Skinnerovi mezi betony do sítě – 5:4! Asistence: Dakota Joshua, Nikita Zadorov.
    54:26 Conor GARLAND - 5:4

55:30
    Ve vancouverské aréně nyní panuje bouřlivá atmosféra, která hosty doslova dusí ve vlastní šťávě. Edmonton se nemůže prosadit k nějakému vážnějšímu zakončení.

56:48
    Ekholm má puk na své holi a z vlastního pásma rozjíždí další pokus Edmontonu o případné srovnání skóre.

57:47
    Oproti tomu domácí tým nikam nechvátá a pouze se snaží o napadání rozehrávky.

57:51
    Puk doklouzal do rohu kluziště, pískalo se zakázané uvolnění Vancouveru.

57:51
    Skinner je na střídačce, začíná power-play Edmontonu!

58:10
    Prudká střela cíl nenašla, puk poté vyjel ven z pásma.

58:33
    Draisaitl hledal křížným pasem McDavida, do pasu vložil hůl J. T. Miller a puk srazil do hlediště.

58:51
    Vyhození domácích, puk ale neměl dostatečnou rychlost, aby doklouzal do prázdné branky.

59:23
    Bouchardovo nahození od modré čáry bylo sraženo, puk skončil v rohu.

59:41
    McDavid měl prostor pro střelu z mezikruží, trefil ovšem jen Šilovsův postoj.

59:55
    Závěrečný tlak Edmontonu, hosté to zkouší ze všech pozic, ale vše jde do gólmana, nebo jeho spoluhráčů.

Utkání sledovalo 18 823 diváků.

Utkání je u konce a domácí v poslední třetině předvedli neskutečný obrat. Ztráceli sice dvě branky, nicméně to pro ně nebylo nepřekonatelným úkolem a náskok soupeře začali stahovat v 50. minutě, kdy se pěkným sklepnutím prezentoval J. T. Miller. V 54. minutě srovnal skóre tvrdou ranou Nikita Zadorov a do vedení dostal Vancouver o necelou minutu později po rychlé akci Conor Garland. Rázem museli hosté dotahovat, povedlo se jim si vybudovat tlak, jenže obětavá hra obrany domácích a pohotový Šilovs už další srovnání skóre nedopustili. Vancouver tak vyhrál 5:4 a v sérii se ujal vedení 1:0.

Další zápas je na pořadu v sobotu od 4:00, opět na ledě Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:21:07)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 21. Joshua (Cole, E. Lindholm), 38. E. Lindholm (Joshua, Soucy), 50. J. Miller (Boeser, Soucy), 54. Zadorov (Blueger, Höglander), 55. Garland (Joshua, Zadorov) – 3. Hyman (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 16. Ekholm (Draisaitl), 33. Ceci (Ryan, Nugent-Hopkins), 34. Hyman (Bouchard, McDavid)

Tréner: Rick Tocchet

Tréner: Kris Knoblauch

Rozhodca: Rehman, Kozari – Murchison, Gawryletz

Diváci: 18 823