Florida – Boston 6:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (kon.)
Florida Panthers
6:1 (0:1, 3:0, 3:0) Stav série: 1:1
Boston Bruins
Štvrtok 09.05.2024, 01:30 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL • Semifinále V. konferencie

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:37
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 15, čas na ledě 14:55

Tři hvězdy utkání
    1. Aleksander Barkov (FLA) 2+2
    2. Sam Reinhart (FLA) 0+4
    3. Brandon Montour (FLA) 1+2 (04:32:19)

Floridě se povedlo v divokém druhém utkání semifinále Východní konference oplatit Bostonu porážku z prvního duelu a zvítězila drtivě 6:1. Poslední třetinu "okořenila" řada šarvátek, kvůli nimž celkem 12 hokejistů odešlo předčasně do kabiny. Do poměrně ostré rvačky se dostal i David Pastrňák, který se popral s Matthewem Tkachukem.

Celkem bylo rozdáno 148 minut a zápas v průběhu třetí třetiny předčasně skončil pro domácí Cousinse, Kulikova, Luostarinena, Mikkolu, Reinharta a Tkachuka, a hostující Maroona, Brazeaua, Frederica, McAvoye, Marchanda a Pastrňáka.

Série se nyní přesune ke dvěma zápasům do Bostonu.

59:35
    Duel se už v podstatě pouze dohrává. Florida se už do útoku nežene a drží puk ve vlastním pásmu.

59:01
    Začala poslední minuta utkání.

58:39
    Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Forsling, kotouč zaplul za branku a práskl o zadní hrazení.

58:31
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Bostonu. Vhazuje se v pravém kruhu.

58:08
    Carlo vyzkoušel pozornost Bobrovského nahozením ze středního pásma.

57:29
    Postavení mimo hru Floridy, Tarasenko byl rychlejší než kotouč. Už to vypadá, že se zápas dohraje v klidu. Ostatně, bylo by to potřeba, oba celky přišly shodně už o šest hráčů, kteří zamířili do kabiny.

56:28
    Icing Bostonu.

56:22

55:59
    Hosté vyrazili v oslabení do útoku, nicméně Beecher nevyužil své rychlosti a nedotáhl kličku do bekhendu. Bobrovskij vyráží jeho zakončení.

54:32
    Krátce po buly v útočném pásmu vystřelil na Ullmarka Rodrigues, brankář Bostonu kotouč vyráží.

54:22
    Ullmark přerušuje hru po střele Stenlunda. Přesilovku si zahraje Florida, dvě minuty dostává Wotherspoon, který po přerušení hry sekl zezadu Lundella přes lýtko. Komerční pauza.

53:03
    52:42 Matthew Tkachuk (FLA), David Pastrňák (BOS)

52:42
    Tkachuk povalil Pastrňáka na led po několika úderech a pak jej trefil zezadu do hlavy, což Pastrňáka rožhavilo do běla. Dokázal se vymanit z držení a i přes dva rozhodčí se snažil Tkachuka ztrestat. Oba dostávají nejen pětiminutové tresty, ale také osobní desetiminutové tresty.

52:42
    To se nevidí zrovna často! Rukavice shodili David Pastrňák a Matthew Tkachuk!

51:58
    Aby vůbec bylo s kým zápas dohrát. Do kabiny je odeslána další řada hráčů.

51:58
    A dochází k další hromadné šarvátce, hned po Montourově gólu.
    51:58 Brandon MONTOUR - 6:1

51:58
    Florida právě vstřelila branku!
    A domácí v oslabení vyrazili do útoku, BRANDON MONTOUR před brankovištěm využil nahrávky Barkova a trefil zčásti odkrytou klec. Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.

51:51
    Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu.

51:03
    Bruins tedy budou hrát přesilovou hru. Nicméně během zhruba minuty a půl přišli hned o čtyři hráče, kteří zamířili do kabiny.

51:03
    Mělo by být rozdáno několik osobních desetiminutových trestů, k tomu dostane domácí Ekman-Larsson dvě minuty za krosček.

51:03
    Za brankou Floridy dochází k hromadné šarvátce.

51:00
    Icing Floridy krátce po buly.
    50:52 Aleksander BARKOV - 5:1

50:52
    ALEKSANDER BARKOV využívá přesilovou hru! Marchand při vyvážení puku o něj přišel, Barkov si narazil s Reinhartem a zpoza kruhů poslal střelu k levé tyči. Florida vede 5:1! Asistence: Sam Reinhart.

50:25
    Navíc se po přerušení hry vylučuje na straně Bruins kvůli konfliktu, k němuž došlo během přestávky. Dvě minuty dostává Maroon za hrubost proti Cousinsovi. V utkání navíc dohrál, protože dostává i desetiminutový osobní trest.

50:25
    Cousins okamžitě po najetí na útočnou modrou poslal střelu na Ullmarka, který přerušuje hru. Komerční brejk.

49:55
    Herní pasáž ukončuje vyhození puku do hlediště ze středního pásma. Boston nevystřelil na branku už neskutečných 15 minut.

49:20
    Opakuje se situace z minut před přestávkou. Oba celky jsou při svých útocích nyní neschopné něco vymyslet. Hraje se sice ze strany na stranu, ale bez střel a bez nějakého usazení v útočném pásmu.

47:58
    Florida se dopustila postavení mimo hru. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:32
    Marchand ztratil puk ve středním pásmu a pustil Floridu do rychlého kontru. Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo, střela šla vedle pravé tyče.

46:45
    Rychlý útok Floridy řídil po pravé straně Barkov. Jeho křižný pas ale netrefil ani Kulikov, ani Verhaeghe, kteří jej doplňovali na levém boku.

46:14
    Avšak dopadli stejně. Také nedokázali dostat puk od mantinelu do prostoru, natož vystřelit na branku.

45:42
    Bruins nakonec ukořistili puk a formují se k útoku.

45:25
    Florida je sice usazena v útočném pásmu, ale puk si posílá jen podél mantinelu.

44:10
    Hra se znovu přelévá z pásma do pásma. Boston už deset minut, spolu se závěrem druhé třetiny, nevystřelil na branku.

43:12
    Florida se hnala do útoku ve dvou proti jednomu. Verhaeghe to nakonec zkusil sám z pravého kruhu, trefil Ullmarkovu ruku.

42:35
    Oba týmy při svých útocích rychle ztrácí puk. Hraje se převážně ve středním pásmu.

41:28
    Střídání v týmu Boston Bruins:
    ze hřiště odchází Jeremy Swayman, přichází Linus Ullmark.
    41:28 Eetu LUOSTARINEN - 4:1

41:28
    Bostonu se rozplývají naděje na nějaký zvrat, dohánět totiž musí už třígólovou ztrátu! EETU LUOSTARINEN na pravé straně brankoviště zužitkoval nahrávku Barkova a přestože svou střelou trefil bok Swaymana, tak kotouč končí v brance Bostonu. Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.

40:26
    Do zajímavé střelecké pozice se protlačil Lundell, který se uvolnil přes McAvoye, avšak nastřelil jen rameno Swaymana.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:31.

Florida ve druhé třetině přestřílela Boston 13-6, ale především vstřelila tři branky a ujala se vedení 3:1. O góly se postarali Lorentz, Barkov a Forsling. Panthers se tak přiblížili k vyrovnání série na 1:1.

40:00
    39:58 Gustav FORSLING - 3:1

39:58
    Tomu se říká gól do šatny! Po buly v pásmu Bruins se do puku opřel od modré čáry GUSTAV FORSLING. Swayman nic neviděl a kotouč mu proletěl za záda, když byl v rozkleku. Asistence: Anton Lundell, Brandon Montour.

39:49
    Swayman se položil v brankovišti a natáhl beton, aby kryl prostor u pravé tyče. Zastavil nejen střelu Reinharta, ale i dorážku Tarasenka, který nedokázal ležícího brankáře Bruins přehodit.

39:31
    Tarasenko zavezl puk za branku Bostonu a rychle rozehrál zpět do prostoru u brankoviště. Reinhart však nepřekonal ze strany Swaymana.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Kotouč je ve středním pásmu.

38:15
    Nejen, že Pastrňák minul ze strany branku Floridy, ale ještě hostům utekl puk z útočného pásma.

37:50
    Swayman si sáhl lapačkou pro střelu Rodriguese, která mířila vedle pravé tyče.

37:48

37:22
    Tkachuk nakonec vypálil z pravého kruhu, k dorážce se ještě dostal Reinhart, ale nepovedlo se mu nasměrovat puk na branku. Bruins navíc vyhazují.

37:10
    Panthers dlouze kombinují v útočném pásmu.

36:40
    Montour vypálil od modré čáry, ke své smůle ale přímo do Swaymanova břicha. Brankář Bostonu přerušuje hru.

35:48
    Navíc se vylučuje na straně Bostonu. Hosté měli na ledě víc hráčů, než je povoleno. Trest odpyká Geekie.

35:48
    Komerční přestávka, nahození Floridy do útočného pásma vyletělo do ochranné sítě.

35:25

35:08
    A další vyhození ze strany Bostonu. Florida už má čas jen na jeden útok.

34:53
    Bruins vyhodili puk až k Bobrovskému.

34:42
    Verhaeghe dostal nahráno ke střele z první zpoza kruhů. Swayman zastavil puk, srazil ho vedle sebe do brankoviště a rychle schoval pod lapačku.

34:20
    Panthers se snaží zmenšit manévrovací prostor. Střelecké pokusy ale nyní létají jen do zadního mantinelu.

33:40
    Reinhart, nejlepší střelec v přesilovkách ze základní části, hledal recept na Swaymana marně. Bruins se daří následně i vyhodit puk do bezpečí.

33:25
    Florida si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Carlo, jenž zaháčkoval Tkachuka za brankou Bostonu.

32:59
    McAvoy je zakrvácený, krev má i dresu. Není zřejmé, co se mu stalo, nicméně odchází do kabiny a bude muset dojít k šití.

32:59
    Icing Bostonu, vhazovat se tedy bude před Swaymanem.

32:44

32:26
    Florida vyhazuje přes všechny čáry. Pastrňák odchází až nyní na střídačku. V utkání ještě nemá ani jednu střelu na branku.

32:08
    Boston se vrátil do útočného pásma.

31:37
    Coyle dostal nalito před brankoviště, jeho střela metr od brankoviště se odrazila od Bobrovského, který měl nyní obrovskou porci štěstí, že jej Coyle trefil.

31:04
    Pastrňák se snažil v levém kruhu přebruslit víc ke středu, ale při střele byl i tak zblokovaný. Florida navíc vyhazuje.

30:44
    Komerční pauza.

30:44
    Niko Mikkola – 2 min., držení.
    29:49 Aleksander BARKOV - 2:1

29:49
    Panteři se ujímají vedení! Reinhartovu střelu sice dokázal Swayman betonem vyrazit před sebe, ale tam si sjel ALEKSANDER BARKOV, který z dorážky překonal bostonského brankáře. Florida vede 2:1! Asistence: Sam Reinhart, Aaron Ekblad.

29:15
    Florida hraje od začátku utkání opravdu hodně do těla. Domácí rozdali už 48 bodyčeků oproti jen 29 ze strany Bostonu.

28:45
    Rozhodčí se upískl, icing Bostonu neplatí. Vhazuje se ve středovém kruhu.

28:35
    Hosté byli sice dlouze usazeni v útočném pásmu, ale v podstatě nedostali puk do prostoru a hrálo se jen podél mantinelu. Nakonec se domácím povedlo vytěsnit hru do středního pásma.

27:33
    Bruins se při přechodu středního pásma dopustili postavení mimo hru.

27:13
    McAvoy u brankoviště přiklekl a zastavil střelu Verhaegheho z pravého kruhu.

27:01
    Florida dostala puk do pásma Bostonu, hosté vyhodili a Pastrňák ve sprinterském souboji neuspěl. Icing.

26:47
    Carlo dostal u modré čáry spoustu času a prostoru, na jeho střelu ale Bobrovskij velmi dobře viděl a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:29
    Icing Bostonu krátce po buly. Ještě před vyhozením dokázal Swayman vyrazit prudkou střelu švihem od Ekmana-Larssona.

25:21
    Stenlundova rána z pravé strany končí v držení Swaymana, jenž přerušuje dění na hřišti. Ukončuje tím divokou pasáž, během které kotouč létal z pásma do pásma.

24:40
    Průnik Lohreie až na pravou stranu brankoviště však domácí nezastavili. Tedy ano, ale až Bobrovskij, který bekhendovou střelu Lohreie vytěsnil.

24:28
    Oba týmy nyní předvedly výbornou obranu, čímž znemožnily soupeřům dostat puk do dobrých střeleckých pozic.

23:36
    Dlouhý útok Bruins nakonec další střelu na brankáře Floridy nepřinesl. Domácí vyváží puk do neutrální zóny.

23:00
    Tentokrát Carlo nasměroval střelu zpoza levého kruhu až na Bobrovského, jenž betonem sráží puk do strany.

22:55
    Icing Floridy, vhazovat se bude před Bobrovským.

22:46
    Carlo se snažil střelou od modré čáry ohrozit Bobrovského, ale trefil jen bránícího Reinharta.
    21:56 Steven LORENTZ - 1:1

21:56
    Domácí vyrovnávají skóre zápasu! STEVEN LORENTZ protečoval mezi kruhy Montourovu střelu od modré čáry a usměrnil puk pravé tyči kolem Swaymanova ramene. Asistence: Brandon Montour.

21:37
    Jedovka Ekmana-Larssona od modré čáry se otřela o rameno Swaymana, který odrazil letící puk do rohu kluziště.

21:07
    Ekbladova střela z pravého kruhu šla přes hůl protihráče a vyletěla až do ochranné sítě.

20:53
    Florida se dopustila zakázaného uvolnění.

20:45
    Pastrňák projel skrz pravý kruh a hledal zadovkou spoluhráče, trefil ale jen nohu bránícího Reinharta.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:33.

První třetina dopadla o něco lépe pro Boston, který dnes útočí na druhé vítězství v sérii. Skóre otevřel ve 13. minutě svým prvním gólem v letošním play-off Charlie Coyle. Ten posléze trefil ještě jednu tyč. Florida se snažila být hodně aktivní ve střelbě, nicméně obrana Bruins zblokovala hned 12 střel.

20:00

19:35
    Hra se v závěru první třetiny přelévá ze strany na stranu, obrany však nepouští soupeře ke střelám.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:32
    Zacha vyrazil do rychlého protiútoku po získání kotouče. Prosvištěl přes střední pásmo až před levý kruh, odkud posunul do pravé strany na Brazeaua. Jeho zakončení bylo sice pomalé, ale Bobrovskij vyrazil puk jen před sebe k Zachovi, jehož dorážka šla těsně vedle levé tyče!

18:08
    Obrana Bostonu zblokovala dohromady čtyři střely, než se jí povedlo dostat puk do středního pásma.

17:24
    Swayman skončil vleže na břiše, přesto jej hráči Floridy nedokázali z pravé strany brankoviště překonat. Domácí však zůstávají v útočné třetině.

16:58
    Coyle měl na holi svůj druhý gól v utkání, Bobrovského však zachránila pravá tyč!

16:26
    Jedovatá rána Ekblada z nápřahu. Kotouč proletěl od modré čáry až ke Swaymanovi, který přerušuje dění na hřišti.

15:29
    Florida po buly držela útočné pásmo a zkusila i několikrát vystřelit. Swayman nakonec musel čelit jen pokusu Rodriguese. Boston dostal nakonec kotouč do středního pásma a po nahození odchází prostřídat.

14:50
    Kulikov vyslal na Swaymana střelu zpoza kruhů. Brankáři Bostonu puk vypadl do brankoviště, kde jej ale rychle našel a hru přerušil. Komerční brejk.

14:37
    Další zblokovaná střela Ekmana-Larssona, jehož tentokrát odráží obránce Carlo. Florida se ale drží v útočném pásmu.

13:50
    Bruins se snažili přejít střední pásmo, zastavuje je postavení mimo hru.

13:25
    Icing Bostonu, bude se vhazovat před Swaymanem.

12:50
    Ekman-Larsson se s kotoučem dostal až mezi kruhy, střelu napálil jen do Wotherspoona před sebou.

12:19
    Komerční pauza, kotouč po buly vyletěl do hlediště mezi diváky.
    12:12 Charlie COYLE - 0:1

12:12
    Boston právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Před brankoviště se natlačili hned ve třech. Marchand posunul do pravé strany na Zachu, který místo střely volil křižný pas na levou stranu brankoviště k CHARLIEMU COYLOVI, jenž otevírá skóre střelou do odkryté branky! Asistence: Pavel Zacha, Brad Marchand.

11:33
    Zakázané uvolnění Bostonu.

11:05
    Panthers ostřelují prostor okolo branky Bostonu. Po dvou nepřesných pokusech se povedlo Cousinsovi nasměrovat střelu na Swaymana, jenž kotouč vyráží.

10:34

10:21
    Swayman musel zasahovat proti prudké střele Tarasenka z okraje pravého kruhu. Kotouč vyráží a Boston vyhazuje přes všechny čáry.

09:50
    Dobrou zprávou pro fanoušky Bostonu je, že Forbort je opět na ledě. Další dobrou zprávou je, že zblokoval ránu Tkachuka z pravého kruhu.

09:17
    Puk nyní nebezpečně proletěl obloučkem kolem brankoviště. Zacha se blýsknul obranným zákrokem a vyčistil pásmo bránících se Bruins.

08:47
    Montourovu střelu od modré čáry zblokoval Lindholm a odrazil puk až do středního pásma.

08:34
    DeBrusk ve středním pásmu podrazil nohy Lorentze a míří na trestnou lavici. Komerční pauza.

07:48
    Van Riemsdyk se prosmýkl před brankoviště, svou bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti však nic nevymyslel. Bobrovskij puk vyráží.

07:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

06:28
    Forsling se napřáhl ke střele před kruhy v pásmu Bostonu. Ránu poslal vedle pravé tyče do zadního hrazení.

05:48
    Díky dobrému forčekingu se Boston dostal v útočném pásmu ke kotouči a Machand vystřelil zpoza kruhů. Bobrovskému vypadl puk do brankoviště, načež se odrazil mimo nebezpečný prostor.

04:39
    Znovu je domácím odpískán icing. Bude se vhazovat před Bobrovským.

04:21
    Lindholmovu ránu od modré ještě dorážel Carlo, Bobrovskij na druhý pokus ukořistil puk pro sebe a přerušuje hru.

04:15
    Icing Floridy.

04:03

03:52
    Panthers se v oslabení znovu povedlo vyrazit do útočného pásma, Barkov ale nedokázal ze dvou metrů od brankoviště zakončit akci.

03:32
    Florida dostala puk až do pásma Bruins, kde byl Tkachuk tvrdě sestřelen u mantinelu Marchandem. Hra pokračuje.

02:47
    DeBruskovu ránu zpoza kruhů srazil Bobrovskij pouze vedle sebe, kam si sjel Marchand. Kapitán Bruins ale z dorážky minul odkrytou klec!

02:17
    Brazeau je na ledě z trestné lavici, začíná přesilovka Bostonu.

02:03
    Menší problémy pro Boston. Forbort, který zblokoval ránu Montoura od modré čáry, odkulhává do kabiny.

02:03
    Anton Lundell – 2 min., podrážení.

01:57
    Marchand na obranné modré čáře obral vracejícího se hráče Floridy o puk, načež byl podražen. Přesilovka Floridy končí, Bruins mají výhodu.

01:42
    Až teď se Bostonu povedlo dostat puk do středního pásma.

01:16
    Rána Montoura od modré čáry neprošla skrz mezikruží. Florida se nadále drží u puku v útočném pásmu.

00:52
    Při návratu Floridy do útočného pásma byl kotouč sražen do hlediště.

00:37
    Tkachuk naslepo poslal přihrávku k brankovišti, kam si sjel Verhaeghe, jenž z bezprostřední blízkosti protečoval puk na Swaymana. Tomu se povedlo puk reflexivně odrazit a jeho spoluhráči vyčistili pásmo.

00:17
    A vylučuje se. Brazeau dostává trest za hrubost. Takže přesilovka pro Boston!

00:17
    Rychlá akce Floridy hned na začátku úvodní třetiny. Barkov před brankovištěm protečoval puk, který Swayman zachytil a přerušil hru. Následně před brankou došlo ke strkanici.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Stenlund, Tarasenko – Cousins, Lorentz, Okposo.
    Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Lohrei, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, P. Wotherspoon – Marchand, Coyle, DeBrusk – Zacha, Geekie, Pastrňák – J. van Riemsdyk, Frederic, Brazeau – Beecher, J. Boqvist, Maroon.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rank, Hebert – Cherrey, Gibbons.

Semifinále Východní konference mezi Floridou a Bostonem pokračuje druhým utkáním na ledě Panthers. Domácí se pokusí napravit hodně nepříjemnou porážku 1:5 z úvodního klání. Velkou nevýhodou Floridy bylo, že hrála utkání po dlouhé pauze, zatímco Boston je v plném zápřahu. Toronto vyřadil až v rozhodujícím sedmém zápase, tudíž jede stále naplno bez delší přestávky. Přestože tedy Florida byla po odpočinku čerstvá, herně to drhlo. V dalším klání by však mohli Panteři předvádět trochu lepší hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 22. Lorentz (Montour), 30. Barkov (Reinhart, Ekblad), 40. Forsling (Lundell, Montour), 42. Luostarinen (Barkov, Reinhart), 51. Barkov (Reinhart), 52. Montour (Barkov, Reinhart) – 13. Coyle (Zacha, Marchand)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov (C), M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Stenlund, Tarasenko – Cousins, Lorentz, Okposo.
    Tréner: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (42. Ullmark) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, P. Wotherspoon – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Zacha, Geekie, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Frederic, Brazeau – Beecher, J. Boqvist, Maroon.
    Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: Rank, Hebert – Cherrey, Gibbons

Diváci: 19789