Česko – Kanada 1:5 (kon.) | Taliansko – Japonsko 1:2 (0:1 po s.n.) | Slovensko – Taliansko 2:1 (kon.)
Česko
1:5 (1:1, 0:4, 0:1)
Kanada
cz Streda 08.05.2024, 01:00 • WinSport Arena, Calgary • MS para hokej • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Poslední zápas v základní skupině MS odehraje Česká reprezentace s Kanadou. Češi po vítězství nad Japonci mají semifinále jisté, a tak půjde o "přípravný zápas na semifinále." Závěrečná bitva v základní skupině taktéž určí, koho dostanou lvíčata do semifinále turnaje.

TABULKA SKUPINY B
    1. KANADA 6 bodů
    2. ČESKO 6 bodů
    3. Itálie 0 bodů
    4. Japonsko 0 bodů

Držme palce Českým hokejistům, úvodní buly padne ve středu 8. 5. 2024 v 1:30 ráno.

00:01

00:09
    Offside Česka.

00:31
    Vyhození Česka končí na zakázaném uvolnění.

00:50
    Přihrávka před Českou bránou, ale nikdo si ji nenašel.

01:27
    Icing i na druhé straně.

01:43
    Kubešuvou střelu vyrazil kanadský brankář betonem.

02:30
    Kanadské nahození od modré čáry bylo zblokováno.

03:49
    Kanada právě vstřelila branku!
    Teď to Kanada sehrála velmi dobře. Před bránou zůstal úplně osamocen TYLER MCGREGOR a překonal Kudelu.
    Asistence: Dominic Cozzolino, Zach Lavin
    03:49 MCGREGOR - 0:1

04:04
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Hickey – 2 min, nedovolené bránění.

05:17
    Oharovu střelu zneškodnil hostující brankář.

05:40
    Česku odklouzal puk až do svého pásma.

06:04

06:22
    Čechům se sice podařilo vybojovat puk v obranné třetině, ale podařilo se puk pouze zavést.

07:30
    Cozzolino – 2 min, hrubost.

07:48
    Zelinkova střela k brance nedoputovala.

08:22
    Veselý se snažil obkroužit bránu a zakončit, ale nepodařilo se mu to.

09:08
    Kanada opět vyhazuje.

09:30

11:47
    Střela až od modré čáry, ale šla nad branku z České hokejky.

13:12
    Nepřesná rozehrávka českých borců a na puku je opět Kanada.

13:58
    Kanadě se podařilo vyhodit tak dobře, že se icing pískat nebude.

14:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    FILIP VESELÝ vystřelil jako z kanónu. Prohodil si puk pod sáněmi a střelou do vzdálenějšímu horního rohu vyrovnal utkání.
    14:33 VESELÝ - 1:1

15:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. I přes to, že se do pěti minut prosadila Kanda, Česku se podařilo v poslední minutě vyrovnat. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka.

15:01

15:11
    Tak to bylo rychlé. Opět to je TYLER MCGREGOR, který si sjel před bránu a poslal puk do sítě.
    Asistence: Liam Hickey, Auren Halbert
    15:11 MCGREGOR - 1:2

15:25
    Vyloučení v týmu Česko:
    Žižlavský – 2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

15:54
    Kanada využívá svou přesilovku. První střelu sice nejdříve Kudela vyrazil, ale na dorážku Dunna už nedosáhl.
    Asistence: Dominic Cozzolino, Liam Hickey
    15:54 DUNN - 1:3

19:13
    Zelinkova střela výrazně neohrozila Kingsmillovu branku.

19:52
    Hečkovi nevyšla klička na modré čáře a přichází o puk.

21:10
    Česku se podařilo dostat puk do středního pásma.

21:32
    Icing lvíčat.

22:19
    Česku se nepodařilo dobře rozehrát, ale Cozzolinu se nepodařilo vystřelit.

23:10
    Hečko teď nahitoval Lavina na útočné modré čáře, k zisku puk to nevedlo.

24:13
    Kudela radši přikryl puk pod rukavici.

25:10
    Hickey ujížděl po levé straně, ale Hábl ho dobře vytlačil do rohu.

25:17
    Puk projel pod Kudelovou levou rukou potom ,co do něj Cozzolino najel. Rozhodčí ho neuznávají.

25:17
    Rozhodčí nakonec gól Cozzolina neuznávají.

26:12
    Teď už to ale čtvrtý gól bude. Cozzolino našel před bráno úplně volného LIAMA HICKEYE a ten okamžitou střelou zvyšuje na rozdíl tří gólů.
    Aisitence: Dominic Cozzolino, Auren Halbert
    26:12 HICKEY - 1:4

27:36
    Geierovi se podařilo vybojovat puk a založit útočnou akci.

28:03
    Jacobs-Webb – 2 min, držení.

29:11
    Cozzolino zablokoval přihrávku v útočném pásmu, lehce podržel a nahodil do útočného pásma tak, aby pozdržel čas.

30:00

Velmi svižný vstup Kanady do druhé třetiny přinesl dva góly za zády brankáře Kudely. Javorové listy potom celou třetinu kontrolovali s pukem na holích a Česku vůbec nic nedarovali. Čtvrtý kanadský gól už byl potom jen poslední hřebíček v této nepovedené třetině.

30:01

30:37
    Kanada se už žene kupředu.

31:01
    Dlouhá a nepřesná rozehrávka Kanady končí na icingu.

31:52
    McGregor se dostával jeden na jednoho do útočného pásma, jeho střela trefila pravou tyčku branky Kudely.

33:01
    Dunn nahazoval na Kudelu ze středního pásma, ale Kudelovy betony byly připraveny.

33:55
    Tak nakonec je to český offside.

34:16
    Kubešova rána je nepřesná.

35:41
    Filip Veselý to udělal opět nádherně, ale Kingsmill si povyskočil a ramenem střelu z hodně ostrého úhlu vyrazil.

37:39
    Ke střele se zase dostal Kubeš, ale kanadský blok nás hodně trápí.

38:40
    Halbert – 2 min, držení.

39:26
    Nepřesnost české rozehrávky a zakázané uvolnění.

39:33
    McGregor – 2 min, sekání.

40:09
    Palátova střela z pravého kruhu končí jen na hrudi Kingsmilla.

40:39
    Kanaďani jsou ve čtyřech.

41:10
    Další vyhozený kanadský puk.

41:34

42:01
    Geierova střela šla mimo branku, když zkoušel střelecké štěstí z levé strany.

42:24
    JAMES DUNN a pátý kanadský gól v české brance. Dunn ujel se svým spoluhráčem celé české obraně, vzal to na sebe a proměnil.
    42:24 DUNN - 1:5

Kanada si v druhé třetině pohlídala své vedení, které dokonce ještě navýšila. Bod zlomu byl asi tehdy, kdy Češi nevyužili za stavu 1:4 přesilovku pět na tři, která trvala přes minutu. Češi tak v semifinále turnaje vyzvou vítěze skupiny "A", kterými jsou Američané.

Ode mne je to vše, díky za pozornost a dobrou noc, nebo dobré ráno. (02:50:33)

Michal Farmačka

Góly a asistencie: 15. Veselý – 4. McGregor (Cozzolino, Lavin), 16. McGregor (Hickey, Halbert), 16. Dunn (Cozzolino, Hickey), 26. Cozzolino, 27. Hickey (Cozzolino, Halbert), 43. Dunn

Česko: Kudela (Vápenka) – Ohar, Kubeš, Zelinka (C), Doležel – Geier, Hábl, Palát, Veselý, Žížlavský, Hečko (A), Novotný (A), Sedláček, Wágner
    Tréner: Jakub Novotný

Kanada: Kingsmill (Watson) – Armstrong, Halbert, Lavin, Henry – Hickey (A), Cozzolino, McGregor (C), Kovacevich, Jacobs-Webb, Dunn, Boily, Dixon, Smith
    Tréner: Russ Herrington