34:30 (23:14)
DHK Zora Olomouc
cz Streda 01.05.2024, 15:00 • Hala Datart, Zlín • MOL liga žien

Handball PSG Zlín – DHK Zora Olomouc 34:30 (23:14)
    Nejvíce branek: Herbočková 9, Gabrhelová 6, Polomíková 6 – A. Kubálková 6, Daňková 6/1, Malinová 5/5. Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 9/6. Vyloučení: 2:2. (16:33:50)

Je tu konec dnešního zápasu. Druhý poločas byl opravdu zvláštní, možná trochu až bizarní. Nejdříve totiž začala Zora dotahovat, a Zlínu za úvodních sedm minut povolila jen jeden gól. A to vše aby následně prohloubila své manko až na dvanáct branek, a pak ho zase dotáhla na rozdíl čtyř tref. Mimochodem další tři útoky a jednu sedmičku v závěru Olomoučanky neproměnily, zápas tak mohl mít ještě úplně jiné vyvrcholení. Každopádně Zlín připisuje v nadstavbě druhou výhru ze čtyř zápasů, Hanačky naopak prohrály i na třetí pokus.

Konec zápasu. (34:30)

60
    Michaela Daňková neproměnila druhou sedmičku. Opět se proti ní parádně vytáhla brankářka Hanzalíková. (34:30)

58
    Zora už mohla být na dostřel jedné branky. Jenže neproměnila tři útoky po sobě. (34:30)
    56. Tereza VASILJEVA - 34:30
    56
    Tereza Vasiljeva a její parádní dloubák přes brankářku z pravého křídla. Náskok Zlína se zmenšil na čtyři branky. (34:30)
    55
    Zora, potažmo i Zlín sám, nyní dělají ze zápasu drama. Julie Horutová se trefila z pivota a týmy, které před chvílí dělilo jedenáct branek, už jich dělí pouze pět. (34:29)

54
    Absolutně nezvládnutou pasáž zápasu ze strany Zlína nyní přerušuje další timeout Milana Budaye. (34:28)
    53
    Julie Horutová unikla do dalšího samostatného brejku, který skvěle zakončila. (34:28)
    53. Michaela DAŇKOVÁ - 34:27
    53
    Michaela Daňková se nyní prosadila ze sedmimetrového hodu. První nápřah stáhla, následně míč poslala do levé spodní části branky. (34:27)
    52
    Claudia Roupcová dostala míč do úplně volné uličky z pravé strany před branku a jednoduše zakončila. (34:26)
    51
    Kuriózní situace. Anna Kubálková vyhodila míč na svou spoluhráčku vepředu, brankářka Zlína běžela k ní, ale přihrávka byla delší, a propadla až do branky. (34:25)
    51
    Julie Horutová dostala dlouhou přihrávku od Fardné až na druhou polovinu hřiště a zakončila do sítě. (34:24)
    50
    Tereza Vasiljeva měla štěstí, dohrávku na pravé křídlo zblokovala jedna z obránkyň Zlína, ale míč i tak propadl k olomoucké křídelnici, která ho poslala nechytatelně do vinglu. (34:23)
    50
    Tereza Brabcová skórovala střelou o zem z levého křídla. (34:22)

49
    Zlínský trenér Milan Buday chtěl dát hráčkám patrně trochu vydechnout, a tak je svolal k sobě. Timeout. (33:22)
    47. Pavla POZNAROVÁ - 33:22
    47
    Pavla Poznarová se chopila tohoto sedmimetrového hodu. A předvedla na něm neskutečnou parádu. Dlouho čekala, a pak brankářku Fadrnou překonala vysokým obloučkem. (33:22)

47
    Vyloučení pro tým DHK Zora Olomouc (Michaela Daňková). (32:22)
    47
    Julie Horutová trochu zmírnila náskok soupeřek, když dostala přihrávkou o zem míč do pivota, a následně propálila zlínskou gólmanku. (32:22)
    46
    A nyní Zora zaváhala při útoku, Tereza Filípková se dostala do samostatného brejku, který jednoduše proměnila. (32:21)
    45
    Natálie Herbočková se prosadila ránou do vinglu, a Zlín tak opět vede o deset gólů. (31:21)

45
    Všechno má svůj konec. Tentokrát to byl konec sedmičkové stoprocentní úspěšnosti Ivy Malinové. Ta totiž nyní vůbec netrefila branku, míč hodila asi metr nad břevno. (30:21)
    44. Iva MALINOVÁ - 30:21
    44
    Iva Malinová popáté z pěti pokusů uspěla na sedmimetrovém hodu. Míč poslala z prvního nápřahu do levé spodní části branky. (30:21)

43
    Zoře se zápas zase úplně rozpadl, a tak Lucie Fabíková svolala hráčky k sobě na timeout. (30:20)
    43
    Natálie Herbočková opět z pálila úspěšně z levého křídla. Tentokrát míč doručila k bližší tyči do spodní části svatyně. (30:20)
    42
    Lucie Polomíková se nyní dostala do brejku po pravé straně. Pálila už od poloviny hřiště do odkryté branky soupeře. (29:20)
    41
    Natálie Herbočková předvedla naprostou parádu. Nejdřív se obtočila kolem soupeřky, aby následně z levého křídla míč poslala před brankářku parádní přehoz. (28:20)
    40. Lucie POLOMÍKOVÁ - 27:20
    40
    Lucie Polomíková i přes faul sebrala odražený míč a téměř již ze země ho hodila do branky. (27:20)

40
    Vyloučení pro tým DHK Zora Olomouc (Julie Horutová). (26:20)
    39
    Veronika Gabrhelová odpověděla prudkou střelou ze středu do spodní části branky. (26:20)
    39
    Anna Kubálková také ukázala, že technický oblouček jí problém nedělá. Nyní ho v plné parádě ukázala na levém křídle. (25:20)
    38
    Daniela Šimková má na svědomí teprve druhou zlínskou branku v druhém poločase za osm minut hry. Prosadila se ze středu trefou do pravého dolního růžku. (25:18)

38
    Žlutá karta pro realizační tým Handball PSG Zlín. (24:19)
    37
    Anna Kubálková se trefila po úspěšné dohrávce na levé křídlo, když pálila do protilehlého vinglu. (24:19)
    35
    Na druhé straně Zora znovu úspěšná. Prosadila se Anna Možíšová střelou z křídla k bližší tyči. (24:18)
    34
    Poprvé se v druhém poločase trefil také Zlín. Ale trvalo mu to čtyři minuty. Natálie Herbočková tuto střeleckou pomlku prolomil. (24:17)
    34
    Do třetice úspěšná Zora! Michaela Daňková snižuje svou dnes již pátou trefou už na rozdíl šesti gólů. (23:17)
    32
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Anna Kubálková). (23:16)
    32
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikol Florianová). (23:15)

31
    Začal druhý poločas. (23:14)

První poločas je minulostí. Zora do něj vstoupila o trochu lépe, ale situace se rychle otočila. Po chvíli se Zlín dostal do prvního náskoku, který ale Zora ještě dokázala stáhnout. Ve druhé části prvního poločasu už ale nehrála vůbec dobře, dokonce deset minut nevstřelila gól a Zlín si tak vypracoval pohodový devítigólový náskok. Utkání je tak dost možná rozhodnuto už nyní v poločase.

30
    První poločas skončil. (23:14)
    30
    Anna Kubálková neproměnila samostatný únik. Na druhé straně uspěla Tereza Filípková, která poslala do branky míč parádním podstřelem. (23:14)
    29
    Anna Kubálková na druhé straně z levého křídla vmetla míč do středu branky a prolomila desetiminutové olomoucké čekání na gól. (22:14)
    29. Daniela ŠIMKOVÁ - 22:13
    29
    Daniela Šimková dostala dobrou přihrávkou míč do volného prostoru před brankovištěm a pálil do pravé části branky nahoru. (22:13)
    28
    Na druhé straně uspěla Tereza Filípková trefou ze hry do středu branky. (21:13)

27
    Tentokrát na sedmičce vystřídala Malinovou Michaela Daňková. Jenže ta penaltu neproměnila. Míč poslala z druhého nápřahu do pravé strany, kde ale skvěle vystřelila ruku brankářka Zlína. (20:13)
    27
    Veronika Gabrhelová poslala teď svou čtvrtou úspěšnou trefou Zlín již do sedmigólového náskoku. (20:13)
    26
    Veronika Gabrhelová si vyskočila ze spojky na středu a usměrnila balon do pravé části branky. Zlín poprvé vede o šest gólů. (19:13)
    25
    Zora trefila pouze spojnici brankové konstrukce. Na druhé straně byla úspěšnější Daniela Šimková, jenž propálila Fadrnou z pravého křídla na bližší tyči. (18:13)
    24
    Zlín opět odskakuje do čtyřgólového náskoku. Tam ho nyní poslala Veronika Gabrhelová střelou z křídla. (17:13)
    23
    Pavla Poznarová skóruje tentokrát ze hry. Asi nejzkušenější zlínská házenkářka si ze spojky trochu seběhla k brankovišti a pak se vytáhla nad obranu a umístila míč do branky. (16:13)
    20. Pavla POZNAROVÁ - 15:13
    20
    První úspěšná sedmička i na druhé straně. Pavla Poznarová to zkusila střelou nad Fardnou, což jí vyšlo. (15:13)
    19
    Iva Malinová byla úspěšná i na čtvrtém dnešním sedmičkovém pokusu. Opět mířila do levé části branky, tentokrát ale přímou střelou. (14:13)

19
    Nyní si oddechový čas vyžádal zlínský trenér Milan Buday. (14:12)
    19
    Michaela Daňková se prodrala přes obranný val Zlína středem a umístila míč k levé tyči. (14:12)
    18
    Tereza Pospíšilová získala míč fantastickým obloučkem přes obranu a pak ho z pivota už jednoduše poslala do branky. (14:11)
    18
    Anna Kubálková dostala pěknou předávku mírně na levou stranu, odkud pálila doprostřed branky. (13:11)
    16
    Michaela Daňková si připsala druhou branku v zápase a Zora tedy celkem desátou. (13:10)
    16. Lucie POLOMÍKOVÁ - 13:9
    16
    Lucie Polomíková nejdříve nezvládla sedmimetrový hod, proti ní se totiž postavila gólmanka Fadrná, která vyrazila míč nohou. Bohužel pro Zoru se míč odrazil zpět k Polomíkové, a ta nabídnutý reparát už zvládla. (13:9)

16
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Handball PSG Zlín (Lucie Polomíková).
    (12:9)
    15
    A Iva Malinová se opět postavila na sedmimetrový hod. A opět ho úspěšně zvládla. Opět taky pálila hned z prvního nápřahu, a míč poslala do levé části branky. (12:9)

15
    Vyloučení pro tým Handball PSG Zlín (Pavla Poznarová). (12:8)
    15
    Lucie Polomíková dostala parádní přihrávku o zem přes brankoviště na pravé křídlo, odtamtud pak pálila do levého vinglu. (12:8)
    14
    Anna Možíšová našla prostor za obranou soupeřek, z něj vyslal střelu o zem a snížila na rozdíl tří branek. (11:8)

13
    Vyloučení pro tým Handball PSG Zlín (Veronika Gabrhelová). (11:7)
    13
    Natálie Herbočková si připsala další branku z přehozu brankářky Poláškové. Pálila z levého křídla. (11:7)
    13
    Julie Horutová se dostala do rychlého úniku a ten jednoduše proměnila, když míč uvedla k pravé tyčce. (10:7)
    13. Iva MALINOVÁ - 10:6
    13
    Iva Malinová proměnila druhou sedmičku v zápase. Olomouc tak skórovala téměř po pěti minutách. Malinová z prvního nápřahu rázně švihla míč do branky o zem. (10:6)

13
    Žlutá karta pro tým Handball PSG Zlín (Veronika Gabrhelová). (10:5)
    12
    Natálie Herbočková byla po levé straně vyslána do rychlého úniku. Ten proměnila střelou na vzdálenější tyč. Prosadila se už po čtvrté v zápase. (10:5)

12
    Pro Zoru se zatím zápas nevyvíjí dobře a Lucie Fabíková reaguje timeoutem. (9:5)
    11
    Veronika Gabrhelová si vyskočila nad obranu na středu, ale nevyslal moc silnou ránu. Naštěstí pro Zlín se míč odrazil od blokujících rukou olomoucké házenkářky do protipohybu brankářky Poláškové. (9:5)
    10. Daniela ŠIMKOVÁ - 8:5
    10
    Daniela Šimková zakončila pěknou akci, při které ji spoluhráčka vyslala do volného prostoru na středu, a pak už následovalo jednoduché zakončení do levé spodní části branky. (8:5)
    9
    Lucie Polomíková dostala míč do samostatného úniku po pravé straně. Zbavila se dotírající obránkyně a následně překonala i Poláškovou v brance. (7:5)
    8
    Michaela Daňková napřáhla mírně z pravé strany a razantním švihem míč poslala do vzdálenější části branky. (6:5)
    8
    Natálie Herbočková se trefila již po třetí. Opět z křídla, tentokrát ale pálila o zem na bližší tyčku. (6:4)

7
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Simona Horáková). (5:4)
    7
    Natálie Herbočková si nyní trochu seběhla z levého křídla směrem na střed a překonala brankářku střelou na zadní tyč. Zlín poprvé v zápase vede. (5:4)
    6
    Daniela Šimková se uvolnila na středu a mířila do spodní části branky. (4:4)
    5. Iva MALINOVÁ - 3:4
    5
    Iva Malinová využila první sedmičku v zápase. Míč poslala hned z prvního nápřahu do levé části branky. (3:4)
    5
    K Natálii Herbočkové se míč odrazil po zákroku brankářky Poláškové. Herbočková ji pak z křídla krásným obloučkem přehodila. (3:3)
    5
    Anna Možíšová si vyskočila nad obranu a poslala míč do branky o zem. (2:3)
    2
    Lucie Polomíková se taktéž uvolnila za obranu, ale z předbrankového prostoru pálila o zem. (2:2)
    2
    Tereza Vasiljeva se na druhé straně uvolnila, vyskočila si nad brankoviště a taktéž mířila do vinglu. (1:2)
    2
    Veronika Gabrhelová velice pěknou střelou ze středu vymetla pravý vingl. (1:1)
    1
    Michaela Daňková otevřela skóre dnešního zápasu střelou do gólmanky, které ale míč propadl. (0:1)