Boston – Toronto 2:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 3:4 (kon.)
Edmonton – LA Kings 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:3 (0:2, 1:1, 4:0) Stav série: 2:0
New York Islanders
cz Utorok 23.04.2024, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL • Štvrťfinále V. konferencie
    59:04 Jake GUENTZEL - 5:3

59:04
    Carolina právě vstřelila branku!
    Islanders šli do risku do hry bez brankáře a gólem do prázdné branky pojišťuje JAKE GUENTZEL výhru Caroliny a druhý získaný bod v sérii! Neskutečná otočka v posledních deseti minutách.
    57:54 Jordan MARTINOOK - 4:3

57:54
    A senzace je na světě! JORDAN MARTINOOK si všimnul, že Varlamov ne úplně dává pozor, na zadním mantinelu vybojoval puk a dopravil jej do nehlídané části branky! Carolina vede 4:3 a během deseti sekund otáčí stav zápasu.
    57:45 Sebastian AHO - 3:3

57:45
    Carolina srovnává! Svečnikov vypálil od levého kruhu a SEBASTIAN AHO čekal na zadní tyči, kde skvěle zavíral a dorážel střelu Svečnikova. Je tedy srovnáno a čekají nás zajímavé minuty.
    50:43 Seth JARVIS - 2:3

50:43
    Jordan Staal nahrál na druhou stranu SETHU JARVISOVI, který ihned pálil a od břevna se puk odrazil do zad brankáře Varlamova, od kterých se puk odrazil do branky. Je tak sníženo na rozdíl jediného gólu.
    33:01 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:3

33:01
    Po střele Jarvise se puk odrazil od výstroje Varlamova ke Guentzelovi, který ještě předal puk do lepší pozice TEUVOVI TERÄVÄINENOVI, a ten zakončoval do prázdné branky. Je sníženo na rozdíl dvou branek!
    23:54 Anders LEE - 0:3

23:54
    Islanders právě vstřelili branku!
    Pageau nabídl puk před branku kapitánovi ANDERSI LEEMU, který zachoval chladnou hlavu, hodil si puk na bekhend a kolem brankáře Andersona dostal puk do branky! Asistence: Pageau, Engvall.
    19:45 Bo HORVAT - 0:2

19:45
    A Islanders navyšují na 2:0! Krásnou střelou z první z osy hrací plochy se prosazuje BO HORVAT, na jehož prudkou střelu neměl Andersen šanci reagovat. Těsně před koncem první třetiny tak přichází gól, který znamená již dvougólové vedení hostů z New Yorku.
    16:22 Kyle PALMIERI - 0:1

16:22
    Mike Reilly zajel za branku Hurricanes, šikovně prostrčil puk pod sebe na KYLA PALMIERIHO, který zůstal před brankářem Andersenem osamocen a protlačil puk mezi betony dánského brankáře do branky. Asistence: Reilly, Nelson.

Josef Ján Horký

Góly a asistencie: 34. Teräväinen (Guentzel, Jarvis), 51. Jarvis (J. Staal, Skjei), 58. S. Aho II (Svečnikov, Jarvis), 58. Martinook (Drury), 60. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov) – 17. Palmieri (Reilly, Nelson), 20. Horvat (Barzal, Cizikas), 24. Lee (Pageau, Engvall)

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
    Tréner: Rod Brind'Amour

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Tréner: Patrick Roy

Rozhodca: Jon McIsaac, Francois St-Laurent, Thomas John Luxmore – Julien Fournier, Jesse Marquis, Bryan Pancich