Carolina – NY Islanders 3:1 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Florida – Tampa Bay 3:2 (kon.)
NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
New York Rangers
4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0
Washington Capitals
cz Nedeľa 21.04.2024, 21:00 • Madison Square Garden, New York • NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Washington Capitals.

Rangers vstupují do play-off z prvního místa v Metropolitní konferenci, Washington jde do play-off z druhé divoké karty. Rangers budou spoléhat na Panarinba, který získal 120 bodů. Na druhé straně to bude Alexandr Ovečkin, kdy byl měl řídit útočné stany Capitals.

Úvodní buly této série bude vhozeno přibližně ve 21:15.

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Trouba, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson, Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin, McMichael, Oshie – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Hráči nastupují na hrací plochu, nejprve domácí, pak hosté. Následovat bude hymna.

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:15
    Velmi rychlé přerušení hry, nyní se bude vhazovat znovu ve středním pásmu.

00:45
    Mika Zibanejad nahodil kotouč do útočného pásma, ale podle všeho to bylo zakázané uvolnění.

01:56
    Dylan Strome hlídkoval před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale minul.

02:07
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Matt Rempe – 2 min., hrubost.

02:27
    Washington hraje přesilovku, ale domácí se dokázali osvobodit. Capitals musí bojovat o pásmo.

02:50
    Alexandr Ovečkin pálil bez přípravy, oba jeho pokusy byly zblokované.

03:05
    Dylan Strome a John Carlson si vyměnili kotouč, hosté vstoupili aktivně do zápasu.

03:22
    Igor Šesťorkin kryje kotouč poté, co zakončoval T. J. Oshie.

03:27
    Další domácí rozehrávka přes všechny čáry.

04:07
    Domácí v plném počtu. Hosté početní výhodu, první v sérii, neproměnili.

04:13
    Nyní se už hraje pět na pět a Jacob Trouba rozehrává od své branky.

05:00
    Pět minut hry je pryč, počátek zápasu ovlivnila přesilovka Capitals.

05:14
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Alexandr Alexejev – 2 min., držení.

05:34
    Adam Fox pálil, jeho spoluhráč tečoval kotouč před brankou, ale obrana si dokázala poradit, a pak vyhodila.

05:57
    Další dobrá rozehrávka Capitals až do středního pásma.

06:25
    Mika Zibanejad ani Chris Kreider nedokázali své pozice proměnit.

06:39
    Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí celek hraje přesilovku velmi dobře.

07:14
    Ani tato přesilovka nebyla úspěšná, vyloučený hráč se vrací do hry.

07:32
    Domácí celek si vypracoval v přesilovce tři střely na branku, všechny z nich pochytal brankář.

07:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals.

08:13
    Sonny Milano se sice dostal před branku soupeře, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

08:32
    Vincent Trocheck – 2 min., sekání.

Max Pacioretty – 2 min., krosček.

08:33
    Nyní sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

08:51
    Connor McMichael byl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:25
    Alexis Lafrenière se dostal od modré čáry do zakončení, jeho tvrdý pokus kryje brankář. Rychle rozehrál a hra pokračuje dál.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v úvodní třetině. Mnoho hokejové krásy nám tento zápas zatím nenabídl.

10:28
    Artěmij Panarin zakončoval ze střední vzdálenosti, Charlie Lindgren kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

10:28
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Stále čekáme na úvodní branku v tomto duelu.

11:01
    Domácí celek nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. Následně se do šance dostal Will Cuylle, ale minul.

11:30
    Alexander Wennberg se propracoval do šance, ale následně zakončoval jeho kolega vedle branky.

11:56
    Ryan Lindgren rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů, pak domácí otáčejí hru.

12:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Mnoho hokejové krásy skutečně k vidění není.

13:42
    Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění.

13:42
    Přesilovku si zahraje domácí celek, který má tak šanci vstřelit úvodní branku zápasu.

14:29
    Mika Zibanejad pálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat v útočném pásmu Rangers.

15:01
    Capitals dokázali vyhodit přes všechny čáry, následně domácí poslali na led další formaci.

15:22
    Přesilovky se dnes zatím nedaří ani jednomu celku. Mnoho šancí jsme v nich neviděli.

15:42

15:47
    Kaapo Kakko byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale trefil prostor vedle branky.

15:57
    Komerční přestávka.

16:04
    Dostáváme se do finální fáze hry v úvodní třetině, Erik Gustafsson se nyní dostal do zakončení, jeho pokus míří vysoko nad branku.

16:09
    Hostující celek hodně pomáhá svému brankáři, díky dobré hře před brankou blokuje celou řadu pokusů Rangers.

16:30
    Domácí hokejisté se znovu dostali do útočného pásma, ale ke střele se tým nedostal.

17:07
    Adam Fox to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla nepřesná.

17:14
    Will Cuylle – 2 min., držení.

18:02
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale pokus o střelu nebyl dobrý.

18:35
    Sonny Milano špatně přihrál na modrou čáru, s jeho pokusem si poradila obrana a domácí vyhodili.

19:00
    Alexandr Ovečkin pálil vedle branky, to už začala poslední minuta hry ve třetině.

19:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Po první třetině platí bezbrankový stav, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.

20:01

20:07
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou, do šance se dostal hostující celek, ale nebyl úspěšný.

20:47
    Rangers se usadili v útočném pásmu, K'Andre Miller se propracoval do zakončení, ale je z toho jen rána vedle branky.

21:31
    Domácí branka vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušená, buly před bránou Rangers.

21:50
    Connor McMichael otočil směr hry, dostal se do útočného pásma, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

22:15
    Connor McMichael pálil bez přípravy, jeho rána míří do mantinelu za brankou.

22:50
    Max Pacioretty hledal spoluhráče, ale přihrávka na kolegu nebyla vůbec přesná. Zajímavou šanci hosté neproměnili.

23:34
    Artěmij Panarin prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z domácí akce nebylo zakázané uvolnění.

23:56
    V úvodu druhé třetiny sledujeme opatrný hokej a ani jeden celek nechce nyní chybovat.

24:17
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, kotouč do odkryté části branky poměrně snadno poslal MATT REMPE. Asistence: Jimmy Vesey a Barclay Goodrow.
    24:17 Matt REMPE - 1:0

24:50
    Chyba obrany Rangers, Vincent Trocheck vybojoval kotouč, a pak poměrně snadno prostřelil brankáře Capitals ARTĚMIJ PANARIN. Asistence: Vincent Trocheck a Alexis Lafrenière.
    24:50 Artěmij PANARIN - 2:0

25:44
    Dvě rychlé branky výrazně změnily dění na hrací ploše. Domácí hokejisté jsou dál aktivní, tlačí se do zakončení.

26:11
    Mika Zibanejad pálil po chybě soupeře, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

26:23
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, Goodrow rozehrál na JIMMYHO VESEYE, jehož pokud hodně zvláštně propadl brankáři Capitals až za jeho záda. . Asistence: Barclay Goodrow.
    26:23 Jimmy VESEY - 3:0

27:04
    Vincent Trocheck autorem další domácí střely, nyní si dokázal hostující brankář poradit.

27:31
    Washington právě vstřelil branku!
    Prosazuje se také hostující celek, o čisté konto připravil domácího brankáře do odkryté brány zakončujíc MARTIN FEHÉRVÁRY. První jeho branka v play-off. Asistence: Tom Wilson a Alexej Protas.
    27:31 Martin FEHÉRVÁRY - 3:1

29:20
    Hostující celek bude hrát přesilovku v polovině zápasu.

29:20
    Alexis Lafrenière – 2 min., sekání.

29:47
    Přesilovku hraje hostující celek, který se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tohoto zápasu.

30:16
    Capitals rozehrávají od své branky, John Carlson ani Dylan Strome nedokázali vypálit.

30:41
    Domácí se při vlastním oslabení dostali do šance dva na jednoho, zakončení nebylo přesné.

31:00
    Alexandr Ovečkin přihrával spoluhráči, následná rána nebyla přesná.

31:20

31:39

31:39
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

32:07
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rangers.

32:32
    Alexej Protas hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat přesněji kotouč. Rangers se nyní dostali pod tlak.

33:03
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

33:40
    Mika Zibanejad hledal spoluhráče, ale Jack Roslovic se ke kotouči nedokázal propracovat.

34:30
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat. Mnoho šancí nevidíme.

35:02
    Igor Šesťorkin velmi rychle rozehrál kotouč na spoluhráče, ale těm se přechod do útočného pásma nepovedl.

35:29
    Alexis Lafrenière pálil, Charlie Lindgren kryje kotouč. Komerční přestávka.

35:36
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

36:06
    Akci hostujícího celku překazil ofsajd, ve kterém byl Beck Malenstyn. Buly ve středním pásmu.

37:00
    Hraje se především ve středním pásmu.

37:10
    Igor Šesťorkin si připsal po rychlé akci soupeřů dva velmi dobré zákroky.

37:32
    Hostující celek se dostal do ofsajdu, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

38:07
    Charlie Lindgren kryje kotouč, vhazovat se nyní bude před jeho brankou.

38:30
    Od vstřelených branek jsme v posledních minutách žádnou velkou výraznější šanci neviděli.

38:39
    Hostující celek otočil směr hry, Beck Malenstyn pokračoval do útočného pásma. Pokus o střelu mu nevyšel.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:23
    Domácí se sice nastěhovali do útočného pásma, ale hráči v modrém vypálit nedokázali.

39:50

40:00

Po třetině se strhla potyčka ve středu hrací plochy, uvidíme, zda sudí vyloučí.

40:01

40:15
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli čtyři branky, pokračuje třetí třetinou.

40:17
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:30
    Domácí celek si vypracoval další šanci, Jimmy Vesey měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil ji.

41:11
    Od úvodní minuty třetiny sledujeme atraktivní hru z obou stran. Domácí celek má dvoubrankový náskok.

41:42
    Alexandr Ovečkin se pokoušel vypracovat si výraznější šanci, ale kotouč poslal vedle branky.

41:57
    Vincent Trocheck – 2 min., podrážení.

42:09
    Hostující celek má možnost přesilovky, během které může zdramatizovat tento zápas.

42:42
    Dylan Strome pálil bez přípravy a podle toho také jeho pokus vypadal, kotouč míří vedle branky.

43:01
    T. J. Oshie mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci. Následný pokus byl zblokovaný.

43:26
    Rangers vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou poslat do hry odpočinuté hráče.

43:57
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Capitals se nyní prosadit nedokázali.

44:12
    Nyní se domácí celek dostal do střelecké pozice, kde se pokouší něco vymyslet. Pokus o střelu byl zblokovaný.

44:37
    Charlie Lindgren se dobře přemístil a chytl střelecký pokus soupeře.

45:26
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

45:48
    Dylan Strome pokračoval v kombinaci, jeho tým přišel o puk. Kaapo Kakko se dostal do šance na druhé straně, ale minul branku.

46:15
    Igor Šesťorkin rozehrává od své branky, ale nebylo to dobré, a tak se píská ofsajd.

46:35
    Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers. Igor Šesťorkin musí být pozorný.

46:46

46:46
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Sledujeme klidnější pasáž hry.

47:00
    Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny a hosté musí přidat, pokud chtějí zdramatizovat zápas.

47:13
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Buly vyhráli hráči domácího celku.

47:37
    Jacob Trouba to zkoušel od modré čáry, jeho pokusu chyběla přesnější koncovka. Brankář si v pohodě poradil.

48:38
    Blížíme se do poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté stále drží dvoubrankový náskok.

49:00
    Od modré čáry pálil Braden Schneider, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následně se hosté pokoušeli o brejk, ale nebyl povedený.

49:37
    Alexandr Ovečkin hlídkoval před brankou, pokoušel se tečovat střelu soupeře, ale puk netrefil tak, jak si představoval.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí fanoušci dál podporují své oblíbence v cestě za výhrou.

50:20
    Charlie Lindgren si poradil s další střelou od modré čáry, tento pokus nebyl povedený.

50:39

50:59
    Vhazovalo se ve středním pásmu, nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

51:22
    Alexandr Ovečkin se sice dostal do zakončení, ale po souboji se soupeřem upadl. Vypadalo to na faul, ale sudí nechávají hru plynout dál.

51:42
    Charlie Lindgren kryje kotouč poté, co zakončoval s číslem deset hrající Artěmij Panarin.

52:10
    Rangers mají stále dvoubrankový náskok a z pohledu Capitals čas ubíhá velmi rychle.

52:33
    Nicolas Aube-Kubel vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale rána nebyla povedená.

53:02
    Jacob Trouba si výborně počínal před vlastní brankou a zblokoval pokus soupeře.

53:11
    Osobních soubojů začíná přibývat v na ledě je k vidění hodně emocí.

53:32
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru, sledujeme klidnější pasáž hry.

54:00
    Alexej Protas pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen domácího brankáře.

54:11

54:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská ofsajd. Buly ve středním pásmu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a domácí Rangers stále drží dvoubrankový náskok, který vybojovali ve druhé třetině.

55:18
    Jack Roslovic se dostal do zakončení po akci spoluhráče, ale jeho rána nebyla povedená.

55:41
    Trevor van Riemsdyk od modré čáry trefil pouze soupeře, který se pohyboval před svou brankou.

56:04
    Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

56:17
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní z brejku dokázal prosadit CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Jack Roslovic.
    56:17 Chris KREIDER - 4:1

58:00
    Domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase a za první výhrou v sérii.

58:42
    Tom Wilson se probojoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl povedený.

59:00

59:00
    Braden Schneider – 10 min. osobní trest, hrubost.

Connor McMichael – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Tom Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost.

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40

Tři hvězdy utkání
    1. Jimmy Vesey (NYR) 1+1
    2. Barclay Goodrow (NYR) 0+2
    3. Matt Rempe (NYR) 1+0

Rangers se ve druhé třetině postupně propracovali do tříbrankového vedení, následně korigovali hosté. Ve třetí části byli Capitals aktivnější, ale Igor Šesťorkin podal velmi dobrý výkon. V závěru zápasu navýšil domácí vedení Chris Kreider. Rangers na svém ledě vyhrávají 4:1 a získávají první výhru v této sérii. (00:12:03)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 25. Rempe (Vesey, Goodrow), 25. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 27. Vesey (Goodrow), 57. Kreider (Zibanejad, Roslovic) – 28. Fehérváry (Wilson, Protas)

New York Rangers: Šestorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Schneider, Trouba (C), E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.
    Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.