USA – Kanada 1:0 (po pr.) | Nemecko – Čína 3:0 (kon.) | Česko – Švajčiarsko 6:1 (kon.)
Nemecko
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Čína
cz Utorok 09.04.2024, 17:00 • Adirondack Bank Center • MS žien • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den všem příznivcům hokeje, ženského obzvlášť. Dnes, možná pro některé, vám přiblížím duel hokejové exotiky a to Německo s Čínou. Kdo však zná ženskou špičku, ví, že tyto celky patří na MS nejvyšší divize. Patří tam i naše české holky, avšak ty vám dnes nepředstavím. Utkání našeho západního souseda s Čínou začíná v 17 hodin a vy máte šanci být u toho. Neváhejte, ženský hokej je také kvalitní.

Čína

Začala šampionát výhrou v nájezdech nad Japonskem, ovšem velice důležitou výhrou. V její skupině totiž postupují do play off jen tři týmy, a tak se jí toto vítězství náramně hodilo. POté nicméně prohrála s evropským gigantem ze Švédska 8:1. To jí zhoršilo skóre. Třetí duel, rovněž náramně důležitý, prohrála po nájezdech s Dánskem – 2:1. Má tak tři body po třech duelech a čeká jí už jen jeden duel a to právě s favorizovaným Německem. Kvůli svým výsledkům jí tak reálně hrozí sestup do nižší divize, ze které loni postoupila.

Německo

Zatím svůj poslední zápas hrálo se Švédskem a vyhrálo ho, možná překvapivě, 1:0. Defenzivní bitvu rozhodla Feldmeierová. Němky zvolily dobře taktiku na favorizované Švédky a tím pádem vyhrají v každém případě (vývoji skupiny) celou skupinu B. Navíc mají k dispozici dnešní duel s Čínou, se kterou mají ten luxus a mohou prohrát.

Další zápasy ve skupině vyhrály, braly vítězství za tři body proti Dánkám – 5:1. Ve druhém utkání na turnaji pak smetly i Japonsko, a to výsledkem 4:1. Včera se utkaly se zmiňovaným Švédskem a utkání rovněž zvládly, poměrem 1:0. Nyní potkají druhého asijského soupeře ve skupině.

Německo: Hemmerleová (Loistová) – Harková, Gleissnerová, Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová, Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Trenér: Jeff Macleod

Čína: Čan (J. Wang) – Č. Čao, Jü, Li, S. Liou, Č. Liou, Tu, Tchien – Čchü, Fang, Kchung – Čang, Ču, Kuan – Wen, Jang, C. Čao – I. Wang, Ť. Wang, Wu – Meng.
    Trenér: Scott Spencer

Rozhodčí: Doyleová, Svobodová – Suchánková, Toddová.

Utkání opět začne s malým zpožděním.

00:01

00:28
    Německo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je LAURA KLUGEOVÁ. Asistence: Daria Gleissnerová. Němky dávají branku po 28 vteřinách hry!!! Střela od modré obránkyně Gleissnerové a dorážka Klugeové, která stála vedle brankářky a vypadnuvší kotouč dorazila za brankovou čáru.
    00:28 Laura KLUGEOVÁ - 1:0

01:24
    Němky těží z první branky a útočí nadále na čínskou branku.

02:18
    Buly pro červené barvy, Číňanky však za chvíli ztrácejí kotouč a musí se opět bránit.

03:11
    Pěkný průnik Jobst-Smithové po prvém křídle, střela zápětím vedle branky Čan.

03:27
    Buly v útočném pásmu pro Evropanky a ty se usadily v útoku a tlačí Číňanky.

04:16
    Založení útoku Němek, ty jsou zatím lepším kvalitnějším týmem, jsou více n puku a přehrávají soupeřky z Asie.

04:59
    Číňanky čekají na své sokyně na červené čáře a tam je obírají o kotouče, ne vždy to vyjde.

05:42
    Harková nahazuje zápěstím na Čan, ta jen kontroluje dráhu letu kotouče, který letí mimo.

06:20
    Hostující tým jen na puku, ne nadlouho, Němky se vrátily na kotouč a spřádají ofenzivní plány.

07:21
    Souboj u mantinelu vyšel pro naše západní sousedky.

07:57
    Čína vyhazuje, ovšem Němky berou kotouč a rychle ho vrací do útočného pásma.

08:34
    Luisa Welckeová si vzala puk, projela s ním pásmem a zakončila bekhendem na Čan, ta její střelu chytila do náruče v rozkleku.

08:55
    Němky se zmocnily kotouče, vzaly ho na návštěvu pásma Číny. Ta se brání zatím úspěšně.

09:40
    Střela Gleissnerové od modré, byla zblokována čínskou stranou.

09:55
    Číňanky šly dopředu, jenže útok nedokončily a Němky otočily těžiště hry.

10:46
    Pokus o dobytí pásma domácích hráček, přihrávka a osu, jenže byla ubráněna.

11:14
    Vyloučení v týmu Čína:
    I-fan Wang – 2 min., podrážení.

Němky si zahrají první přesilovou hru v zápase.

11:15
    Němky vyhrály buly a ihned se pustily do soupeřek.

11:38
    Lisa Welckeová pálí z tzv. bumperu, Čan vyráží před sebe betony, dorážku nikdo nepředvedl.

12:04
    Další kombinace domácích hráček, ty se krásně uvolnily a předvedly nádhernou kombinaci v přesilovce. Gól to ale není.

12:40
    Čína se skoro ubránila.

12:40
    Němky strávily skoro celou přesilovku v útoku.

13:28
    Klugeová pálí na Čan, ta vyráží před sebe, její spoluhráčky puk odpálily.

14:38
    Dolování kotouče u mantinelu v pásmu hráček Německa, puk je zaklíněný nějakou dobu.

15:21
    S'-ťia Wu – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

15:57
    Německo právě vstřelilo branku! Využitá přesilovka. Autorem branky je EMILY NIXOVÁ. Němky dostaly puk do branky natřikrát, z dorážky trefily branku po ledě k pravé tyči. Asistence: Laura Klugeová, Daria Gleissnerová.
    15:57 Anna NIXOVÁ - 2:0

17:14
    Němky útočí dle, stále nemají dost, utkání si užívají, je to vidět.

17:51
    Kotouč stále v moci Evropanek, ty ho skoro nepůjčují soupeřkám z Číny.

18:23
    Číňanky se podívaly do útočné třetiny, za chvíli je však Němky vyprovodily ven a samy zaútočily na branku.

19:27
    Job-Smithová pálí na branku Číny, ovšem není úspěšná.

19:58
    Tohle už domácí hráčky nestihnou, zase se draly do útoku, ale byly zastveny sirénou končící periodu.

20:00

V první třetině bylo na ledě jen jedno družstvo a to to německé. Němky mají jasnou převahu a přehrávají své soupeřky. Ty jsou rády, když se podívají ze své třetiny ven. Takhle to může dopadnout nepříjemným debaklem pro Čínu a možná i jejím sestupem do druhé nejvyšší divize, protože bude záležet na nočním utkání Japonek s Dánkami, to když dopadne tak, že některý z týmů přeskočí Čínu, tak Čína sestoupí. Co přinese druhá třetina? Vzpamatují se hráčky Číny a předvedou nám něco ze svého repertoáru?

Další třetina začne přibližně v 17:56
    .

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Německo.

20:20
    Icing Číny. To je docela příhodné, jak Číňanky skončily, tak začaly.

20:42
    Němky vodí Čínu v útočné třetině. Čína je pod vytrvalým a obrovským tlakem.

21:30
    Lilli Welckeová zakládá útok domácích.

21:50
    Němky dobyli pásmo a nyní se v něm usazují a znovu tlačí Čínu.

22:19
    Kdo čekal, že by třeba po jistém první místě ve skupině na toto utkání vykašlaly, ten se šeredně pletl. Němky hrají jako z partesu.

22:34
    Souboj u mantinelu v obranné třetině domácích hráček, vyšel lépe pro německé hráčky.

Podle statistik zámořské televize je to 20:0 na střely pro Německo.

23:30
    Ne, Čína absolutně nestíhá nastavené tempo utkání.

23:53
    První zákrok Lisy Hammerleové. První střela v zápase Číny. Ta trefila prostor mezi třemi tyčemi až ve 24. minutě.

23:57
    Vyloučení v týmu Německo:
    Carina Strobelová – 2 min..

24:59
    Čína se ani neusadila v pásmu soupeřek.

25:13
    Až nyní dobyla pásmo a pokračuje v kombinaci.

25:35
    Číňanky byly vyhnány z útočné třetiny a musejí zakládat odznovu.

25:57

26:19
    Němky zase dráždí čínského hada a pokoušejí se skórovat potřetí.

26:58
    Domácí hráčky obehrávají obranu Číny.

27:18
    Přihrávka zeza branky Čan před branku, nikdo puk nedokázal dostat do sítě.

28:11
    Čan má další zákrok, střel z pravé strany letěla a plachtila pěkně, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefila.

28:34
    V tuto chvíli je to 22-1 na střely na branku, neskutečné.

28:51
    Němky zase pádí na bránu soupeřek, ztratily kotouč.

29:24
    Hráčky Německa na puku, kdyby byla statistika v držení puku na procenta jako je to ve fotbale, bylo by to asi 80-20%.

29:59
    Svenja Voigtová jela do útoku, vyjela si na výlet, Čan ale nepřekonala.

30:24
    Číňanky se ojediněle propracovaly do ofenzívy, tam ale neuspěly.

30:50
    Obrovská šance německých hráček!!! Čan je vychytala.

31:20
    Čan vleže chytá všechny rány letící na branku v této chvíli.

31:30
    Německo má obrovskou převahu, nicméně ve druhé třetině zatím střelecky mlčí.

32:09
    Další velká šance domácích hráček, před brankou přistrčení a střela bekhendem, Čan je zase úspěšná, neskutečný výkon této bankářky.

32:37
    Jobt-Smithová, Strobelová a rána zápěstím na branku, asi na teč, ale nebyla ztečována, brankářka naopak viděla na střelu.

33:11
    Střela tahem od modré Čchien-chua Li, ale Hemmerleová je pozorná.

33:50
    Další šance Německa přicházejí, Čan stále drží naděje Číny na body, to by ale pán bůh nesměl být doma, aby Čína v tomto zápase bodovala.

34:17
    Německo na kotouči, je rychlejší, lepší, hraje kombinačně a přehrává Čínu ve všech aspektech hry. Chtělo by to však už nějaký ten gól.

34:51
    Další buly pro německé hráčky, ty se nadále, vytrvale snaží.

35:07
    Německo vyhrálo další buly, kolikátou už, v tomhle utkání.

35:53
    Čína pod tlakem, neví kudy kam, Čan mezitím připisuje další zákrok.

36:19
    Theresa Wagnerová – 2 min..

36:22
    Čína se překvapivě dostala do útoku a drží pásmo.

36:47
    Už je z něj pryč a Německo útočí!!! Čan zase chytá, jubilejní třicátá střela na její branku.

37:13
    Čínské hráčky se prokousaly do útočné třetiny a pálí na Hemmerleovou, ta ale kryje kotouč pod sebou.

37:47
    Čína se těžko dostává do útoku, přešla pásmo, avšak zahrála Icing v přesilovce.

38:14
    CO nyní? Čína je v útoku, ale střelu ani gól nevyprodukovala.

38:19

38:43
    Německo kombinuje a je zastaveno v postupu písknutím rozhodčí.

38:51
    Laura Klugeová – 2 min., krosček.

38:57
    Němky vyhodily.

39:09
    Čínská strana zpět v útoku, tam se chvíii udržela, ale Němky po chvíli ujely s kotoučem do protiútoku, ze kterého vytěžily i střelu na branku.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:49
    .

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Zápas pokračuje v tempu a trendu, v jakém se odehrával v první periodě. Němky útočí, Číňanky se brání, Čan předvádí neuvěřitelné zákroky. Je neskutečně, o dokáže chytit. Němky by měly chodit více před branku a tečovat, stínit brankářce, ta jinak vše chytne. Chce to i více tlaku na branku. Prostě víc jít za gólem. Uvidíme, co oba týmy předvedou ve třetí třetině, dočkáme se třeba i překvapení?

Střely na branku: 31:3.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Německo, překvapivě....

40:24
    Čína málem inkasovala ve vlastní přesilovce, N2mky se dostaly na dostřel a vyslaly ránu na Čan, ta ale puk do brány nepustila.

40:32
    Čína nadále pod tlakem ve vlastní přesilovce!!! Tohle se jen tak nevidí!!

40:51

41:26
    Čan má další zákrok proti střele od modré.

41:50
    Hostující hráčky připsaly další střelu na branku, Hemmerleová měla práci.

42:18
    Celina Haiderová – 2 min., podrážení.

42:45
    Pozor!! Čína se dostala před branku Hemmerleové, ta nakonec nemusela zasahovat, protože hráčka před ní nezpracovala kotouč jdoucí jejím směrem.

43:34
    Klugeová a její střela, ovšem Čan zase úspěšná.

44:15
    Číňanky se opět v přesilovce pomalu nedostaly ke střele. Skoro vůbec neohrozily branku Německa.

44:18

45:45
    Kluegová poslala pěknou střelu zápěstím směr branka Čan, ta ale puk chytila do lapačky.

46:03
    Obrovský tlak domácích hráček pokračuje.

46:21

Střely na branku v této chvíli: 33:4.

46:23
    Číňanky se vydaly dopředu, objevily neprobádané vody a musí zase zpátky bránit.

46:59
    Němky absolutně vévodí utkání.

47:18
    Gleissnerová a její rána od modré, Čan zase vyráží.

47:52
    Domácí hráčky tlačí a tlačí, třetí branka nikde, už bych se opakoval.

48:35
    Luisa Welckeová se snaží něco vymyslet vepředu. Není to ale efektivní řešení.

50:01
    Jüe Čchü – TS, podrážení.

50:01
    Tak to je smůla Franziska Feldmeierová zapomněla kotouč za sebou, přeskočil jí hůl a ještě k tomu upadla. Trestné střílení tak zůstalo neproměněno.
    50:01 Zpackané trestné střílení Feldmeierové

50:36
    Němky nadále v náporu, přihrávají si a v poklidu kombinují na čínské straně.

51:23
    Nyní s pukem na hokejce červené barvy, možná už zapomněly jaké to je, vlastnit kotouč.

51:59
    Asiatky se vydaly na zteč, jejich útok byl ale přerušen a nyní hrají Němky.

52:55
    Luisa Welckeová našla Klugeovou ta se chtěl probojovat ke střele, nicméně byla zblokována.

53:52
    Protiútok domácích hráček a velká šance před Čan! Ta vše vyřešila v klidu a pohodě, jaký je jí vlastním v dnešním zápase.

54:44
    A další šance, kterou Čan zpacifikovala.

54:52
    Němky zase navezeny v útočném pásmu, nic nevykoumaly.

55:18
    Číňanky vyhodily kotouč a ten dojel až k Hemmerleové. Ta si tak osahala předmět, jenž dneska viděla šestkrát za celý zápas.

56:09
    Němky zase vodí své soupeřky, prostě záhada, že je to jen 2:0.

56:45
    Dlouhý pas dopředu na Schieferovou, ta se neprosadila.

57:07
    Oddechový čas pro tým Čína.

57:07
    Čína chce něco vymyslet, nějakou taktiku na dva góly. To by mě zajímalo jakou, když předvádí, co předvádí.

57:22
    Německo právě vstřelilo branku! Autorem branky je BERNADETTE KARPFOVÁ. Z poloviny hřiště trefila opuštěnou branku po ledě. Je to 3:0 a není co řešit. Asistence: Katarina Jobt-Smithová.
    57:22 Bernadette KARPFOVÁ - 3:0

58:08
    Teď pozor, Němky asi ztratily trochu ostražitost v obraně a Čína měla šanci blízko branky. Do sítě se však netrefila.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:13
    Číňanky zapisují osmou střelu.

59:38
    Pokus červených hráček o brejk, dlouhý pas za obranu, nevyšlo to.

59:45
    Další prohraná buly Číny.

59:58
    Němky dokončí utkání s pukem na holi.

Německo potvrdilo roli favorita a to jasným způsobem. Přehrálo Čínu 3:0, mělo dát sice víc branek, ale i tak jsou to tři body. Se 12 body tak vyhrává skupinu B a půjde na třetí tým skupiny A ve čtvrtfinále. Bude to buď Česko, Švýcarsko nebo Finsko, rozhodne dnešní duel mezi Českem a Švýcarskem, jenže se odehraje v 21 hodin. Sledujte dále náš web.

Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji klidný večer, příště na počtenou! (19:27:27)

Jan Volf

Góly a asistencie: 1. Klugeová (Gleissnerová), 16. Nixová (Klugeová, Gleissnerová), 58. Karpfová (Jobst-Smithová)

Nemecko: Hemmerleová (Loistová) – Harková, Gleissnerová, Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová, Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Tréner: Jeff Macleod

Tréner: Scott Spencer

Rozhodca: Doyleová, Svobodová – Suchánková, Toddová