Mladá Boleslav – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Pardubice – BUTCHIS 5:4 (kon.)
Sokoli Pardubice
5:4 (1:1, 1:1, 3:2) Stav série: 3:1
BUTCHIS
cz Nedeľa 07.04.2024, 17:00 • SH Dašická Pardubice • Livesport Superliga (CZ) • 2. kolo

Sokoli Pardubice – BUTCHIS 5:4
    Branky a nahrávky: 12. Polis (Pakosta), 29. Škoda (Nezval), 45. Prix (Pakosta), 49. Machatý (Kaluža), 53. Křinka – 18. J. Černý (Maňour), 26. Pavlíček (Štrobach), 45. Novák (Papež), 54. J. Černý (Novák). Rozhodčí: Libor Gavlas a Kamil Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 253. Zásahy brankářů: 22:16. Po třetinách: 1:1, 1:1, 3:2. (18:47:35)

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost.

Je konec! Sokoli dokázali svůj hubený náskok ubránit i díky skvělému Matěji Denemarkovi, který má prsty v obou víkendových výhrách na Dašické! BUTCHIS tak doma budou odvracet sestup do nižší soutěže!

59:49
    Neskutečný zákrok Matěje Denemarka, který vychytal v posledních vteřinách Štěpána Nováka! Tohle byl rozhodně zákrok série!

59:26
    Šimon Pavlíček z velké dálky otřel míček pouze do horní tyče Denemarkovy branky! Velká škoda pro hosty!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:33
    Štěpán Novák dostal míček do své pozice, odkud dnes skóroval, ale nyní minul branku! Velká škoda pro BUTCHIS!

58:03
    necelé dvě minuty do konce a Sokoli jsou pod velkým tlakem! Nakonec nyní vše řeší Šimák, který vyhazuje.

57:29
    Žáček se dostal k míčku a ze své poloviny se snažil zakončit do prázdné branky, ale nakonec těsně minul branku a BUTCHIS stále žijí!

56:50
    BUTCHIS na nic nečekají a hrají už v šesti!

56:34
    Sokoli drží míček na své polovině a nikam s ním nepospíchají, v tuto chvíli hlavně musí držet hráče BUTCHIS daleko od své branky.

56:00
    Dnešní utkání sleduje 253 diváků.

55:24
    David Žáček se sám dostal před branku Eduarda Vladaře, ale nakonec napálil skvěle natahujícího se brankáře!

54:49
    Radek Drba napadá vysoko, vzápětí Václavík se snažil přihrávat krosem, ale míček tam nedokázal projít!

54:11
    BUTCHIS hrají s míčkem na svých florbalkách a snaží se co nejrychleji srovnat utkání, aby nemuselo dojít na hru bez brankáře!
    53:29 Jakub ČERNÝ - 5:4

53:29
    Butchis právě vstřelil branku!
    Na druhé straně BUTCHIS snižují! Štěpán Novák přihrál přesně na střed hřiště, kde stál připravený JAKUB ČERNÝ a ten bez větších problémů dokázal dostat míček do branky! Asistence: Štěpán Novák.

53:18
    Radek Drba si skvěle obhodil Eduarda Vladaře a měl před sebou prázdnou branku, ale nakonec nepochopitelně minul!!! To byla mega tutovka!

52:45
    Radek Drba šel do přečíslení, ale přihrávku na svého spoluhráče Škodu nedokázal dostat! Pražané jsou tak stále ve hře.
    52:10 Petr KŘINKA - 5:3

52:10
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Ale nakonec se Pardubice prosazují! PETR KŘINKA z levé strany se snažil přihrát na svého spoluhráče před brankou, ale nakonec se míček odrazil od hostujícího hráče přesně nad rameno Eduarda Vladaře! Bez asistence.

51:43
    Dlouhá kombinace domácích na své polovině, rozhodčí je zatím nepohánějí dopředu, aby hru nezdržovali.

51:04
    Nepřesná rozehrávka Pardubic skončila až za mantinelem, domácí celek nakonec si vše zopakuje a rozehraje ze své poloviny.

50:33
    Sokoli necelých 10 minut před koncem vedou o jednu branku a chtějí si tento náskok minimálně, udržet vzápětí se BUTCHIS přesunuli na polovinu soupeře a kombinují.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:29
    Pardubice už rozehrály a doufejme, že Milanu Bínovi se vše dá do pořádku a nastoupí hned v dalším zápase.

48:58
    Milan Bína zůstává ležet na zemi a nevypadá to vůbec dobře, ještě k němu přibíhá zdravotník a chvíli se hrát nebude!
    48:23 Ondřej MACHATÝ - 4:3

48:23
    Pardubice se dostávají znovu dovedení! Vojtěcha Kaluža přesně přihrál do levé strany, kde mu skvěle naběhl ONDŘEJ MACHATÝ a ten poté nádherně svou střelou vymetl pravý horní roh hostující branky! Asistence: Vojtěch Kaluža.

47:59
    Třetí třetina má výborné pasáže ze strany na stranu a poté přijde úplné zatmění z obou stran, nyní se hraje velmi aktivně, ale nikdo nedokáže trefit svou střelou mezi tři tyče.

47:25
    Chyba Jakuba Šimáka nakonec neznamenala branku Jakuba Černého, který svou střelou napálil jen bránícího hráče Sokolů.

46:44
    To vše mohl změnit Štěpán Novák, který ve své oblíbené pozici minul branku Matěje Denemarka! Velká škoda pro BUTCHIS!

46:20
    V posledních chvílích máme zde velmi tichou pasáž hry, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do střelecké pozice.

45:38
    Pražané jsou při chuti, ale Žáček jejich tlak zastavil a mohl jít do útoku, ale obrana hostů skvěle zapracovala.

45:06
    Hra se nám po dvou gólech opět uklidnila a máme znovu vyrovnaná stav na světelné tabuli, i dnes by jsme se tedy mohli dočkat prodloužení.
    44:25 Štěpán NOVÁK - 3:3

44:25
    Máme velmi rychle srovnáno! Erik Papež skvěle přihrál na ŠTĚPÁNA NOVÁKA, který ve velmi slibné pozici dokázal dostat míček přes Denemarka do branky! Asistence: Erik Papež.
    44:07 Lukáš PRIX - 3:2

44:07
    Domácí využívají přesilovou hru! Přemek Pakosta přesně přihrál do levé strany, kde dokázal přesně zamířit LUKÁŠ PRIX mezi rameno a horní tyč! Asistence: Přemek Pakosta.

43:36
    Šimon Pavlíček se nyní sportovně přiznal a vysloužil si potlesk od všech hráčů Sokolů, kteří tak budou rozehrávat z útočného rohu.

43:03
    Sokoli zatím kombinují kolem branky hostů ale Drba se poté přestřelil a nedokázal ohrozit branku soupeře.

42:31
    Vyloučení v týmu BUTCHIS:
    Adam Drastich – 2 min., hra bez hokejky.

42:21
    Matěj Denemark nyní vytáhl skvělý zákrok! Vzápětí si půjde sednout na trestnou lavici Adam Drastich.

41:43
    Sokoli se dostali poprvé v třetí třetině na balónek, ale ani oni nechtějí nic riskovat a drží míček na své polovině.

41:18
    BUTCHIS zatím drží míček na své polovině a nikam nespěchá, Sokoli ti stále stojí na svých pozicích a čekají co vymyslí jejich soupeř.

40:41
    Máme před sebou třetí třetinu dnešního zápasu, doufejme, že se dočkáme ještě spousty branek.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hráči hostujícího celku.

40:01

Střely ve druhé části: 6:5.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

Je za námi druhá třetina, která také přinesla pouze dvě branky a jednu na každé straně! Jako první se prosadili hosté po skvělé akci Šimona Pavlíčka, vzápětí se ihned prosadil domácí Škoda ze středu hřiště a stav je tak po 40 minutách nerozhodný 2:2!

40:00

39:28
    Velmi nebezpečná situace před brankou Matěje Denemarka, ale ten dokázal nakonec vše ustát a drží nerozhodný stav!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:26
    Polis měl velké problémy se stabilitou, ale nakonec vše ustála a jeho celek může pokračovat ve hře!

37:49
    Pakosta se snažil dostat do zakončení zpoza branky, ale to mu nakonec nevyšlo a bude se hrát dál na polovině hřiště.

37:18
    Střela Ralfse Polise ze středu hřiště zamířila pouze nad branku, protože jeho střela byla zablokovaná mimo branku!

36:46
    BUTCHIS nyní nikam nespěchají a čekají co jejich soupeř vymyslí, vzápětí Vladař předvedl skvělý zákrok!

36:03
    Držení hole a píská Kamil Sojka faul Novotnému, ale bohužel pro něj to faul byl a musí se s tím smířit.

35:21
    Domácí dlouho drží míček na své polovině, je jasné, že následující branka by mohla o vítězi rozhodnout, což inkasovat nechce ani jeden z týmů.

34:42
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny, vzápětí musel Denemark krýt střelu ze středu hřiště, což se mu povedlo a drží svůj tým na nerozhodném stavu!

34:09
    Hra se nám opět trochu uklidnila, což samozřejmě občas není na škodu.

33:36
    Na druhé straně Ondřej Hurt zakončoval ze středu hřiště, ale ani on nedokázal dostat míček do branky!

33:05
    Kryštof Maňour měl na své florbalce vedení svého týmu, ale nakonec minul branku! Velká škoda pro BUTCHIS!

32:34
    Domácí mají nyní více ze hry, ale nepřijde mi, že by BUTCHIS hráli nějak hůře než obvykle v tomto zápase.

32:05
    David Žáček dostal míček na hranici malého brankoviště, ale nakonec trestuhodně míček poslal skrz brankoviště mimo branku Vladaře!

31:37
    Druhá třetina zatím tolik šancí nepřinesla, ale už máme na kontě další dvě branky, takže produktivita se jednoznačně zlepšila u obou týmů.

31:09
    Z pravé strany se pokusil zakončit Milan Bína, ale těsně minul horní tyč Vladařovy branky! Velká škoda pro Sokoli!

30:33
    Vysoké napadání Sokolů nakonec nepřineslo zisk balónku a naopak budou muset domácí borci urychleně na svou polovinu bránit.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny dnešního zápasu!

29:20
    Skvělý blok Jakuba Šimáka proti tvrdé střele ze středu hřiště! Domácí bek dnes hraje velmi povedené utkání.

28:49
    BUTCHIS chtějí po obdržené brance držet míček na své polovině a rozhodně si počkají jakmile budou mít prostor, tak zaútočí.
    28:12 Maxmilián ŠKODA - 2:2

28:12
    Domácí srovnávají stav na 2:2! Jan Nezval skvěle bekhendem přihrál na MAXMILIÁNA ŠKODU, který přesně ze středu hřiště dokázal zakončit do pravé části branky Eduarda Vladaře! Asistence: Jan Nezval.

27:36
    Sokoli skvěle vybojovali míček na své polovině, kde chvíli pobydou a budou chtít uklidnit hru.

26:51
    Tvrdá rána od Vojtěcha Kaluži nakonec skončila na zadním mantinelu, rozehrávat budou nakonec po domluvě domácí z útočného rohu.

26:18
    Hosté drží míček na své polovině, ale stále se nemohou po vystřídání dostat před branku Matěje Denemarka.

25:49
    BUTCHIS se stále snaží útočit na branku Matěje Denemarka, ale v Sokoli nakonec vše ubránili a snaží se uklidnit hru.
    25:08 Šimon PAVLÍČEK - 1:2

25:08
    BUTCHIS se dostávají poprvé v zápase do vedení! Matěj Štrobach dostal míček na ŠIMONA PAVLÍČKA, který se na středu hřiště zbavil dvou napadajících hráčů, poté se dostal velmi jednoduše do středu hřiště a zakončil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Matěj Štrobach.

24:59
    BUTCHIS šli do dalšího přečíslení, ale bylo to znovu velmi překombinované a ani jeden z hráčů opět nemohl zakončit!

24:28
    David Žáček vybojoval míček v rohu hřiště za brankou Eduarda Vladaře a Sokoli díky němu mohou rozehrávat.

23:55
    Ondřej Hurt šel 1 na 1, zvolil tu nejhorší variantu a to jít do středu hřiště, nakonec z toho nedokázal ani vystřelit a BUTCHIS rychle otáčejí hru.

23:19
    Výborná střela ze středu hřiště, ale Eduard Vladař nemusel zasahovat! Pardubice nyní ostřelují branku hostů.

22:43
    Radek Drba šel 3 na 1, snažil se poslat míček na Milana Bínu, ale nakonec mu poslal míček jen na paty a nemohl tak zakončit!

22:03
    Druhá třetina je v plném proudu, zatím čekáme na nějakou větší šanci, která by zaměstnala více brankáře ať na jedné či druhé straně.

21:38
    Výborná přihrávka od Křinky na Puchnera, který mohl vstřelit branku, ale v rozhodující chvíli mu míček sjel z čepele hole a nezamířil přesně.

21:14
    Na druhé straně už tlačí BUTCHIS, kteří budou rozehrávat po zablokované přihrávce ze středu hřiště, ale ovšem nic z toho nebylo.

20:41
    První útok podnikli domácí Sokoli, střela Ondřeje Hurta skončila těsně vedle levé tyče, když se pokusil prosadit ze středu hřiště!

20:01
    Úvodní buly vyhráli hráči domácího celku.

20:01

Střely v první části: 8:11.

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Je za námi první třetina, která přinesla dvě branky! První se prosadili domácí po skvělé práci Pakosty a zakončujícího Ralfse Polise! BUTCHIS dokázali ještě před přestávkou srovnat po skvělé přihrávce od Maňoura a zakončujícího Jakuba Černého. Zatím se hraje vyrovnaně a stav je po první třetině 1:1!

20:00

19:32
    Sokoli se snaží dohrát v klidu první třetinu na své polovině a možná zkusí ještě jednou zahrozit, což se také stalo, ale branka z toho není!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:20
    Dobrá příležitost pro BUTCHIS, ale na poslední chvíli skvěle zasáhl Lukáš Prix před svou brankou!

17:46
    Sokoli nyní drží míček na své polovině a nechtějí nikam spěchat, stav zápasu 1:1 v tuto chvíli vyhovuje oběma týmům.
    17:14 Jakub ČERNÝ - 1:1

17:14
    Nyní už to je branka! Kryštof Maňour dokázal skvěle zpoza branky přihrát na JAKUBA ČERNÉHO, který ani nečekal, že jeho přihrávka projde, ale dokázal nakonec dostat míček do branky Matěje Denemarka! Asistence: Kryštof Maňour.

16:58
    Obrovské příležitosti pro BUTCHIS! Hosté měli před brankou asi tři hráče, kteří doráželi před Denemarkem, ale nakonec Jan Nezval dokázal míček vyhodit mimo svou branku!

16:27
    Skvělá střela Václavíka ze středu hřiště zamířila těsně vedle Denemarkovy branky! BUTCHIS mají zatím velkou smůlu.

16:02
    Zbývají nějaké čtyři minutky do konce první třetiny a pro hosty by určitě bylo dobré pokud by dokázali srovnat stav na 1:1.

15:29
    BUTCHIS nyní uklidňují hru a rozhodně se nechystají nyní nikam spěchat a v klidu budou kombinovat u své branky.

14:56
    Skvěle Jakub Šimák odebral míček soupeři v plném běhu, ale poté už na něj nedosáhl a musí se rychle vracet na své místo.

14:14
    Pomalu se nám blíží konec první třetiny, důležitou první branku vstřelili domácí a to jim může do zbytku zápasu rozhodně pomoct.

13:41
    Jakmile se dostali domácí hráči do vedení, tak jsou aktivnější a hraje se jim mnohem lépe na balónku.

13:05
    Skvělá střela Nováka ze středu hřiště, ale trefil pouze výstroj přesouvajícího se Matěje Denemarka!

12:57
    Radek Drba je v dnešním zápase dost neviditelný a potřeboval by se dostat do nějaké šance, aby se trochu rozjel.

12:14
    Na druhé straně musel krýt střelu Denemark, což se mu povedlo a Sokoli opět mohou podniknout něco směrem dopředu.
    11:26 Ralfs POLIS - 1:0

11:26
    Pardubice se dostávají do vedení! Přemek Pakosta skvěle našel volného nabíhajícího RALFSE POLISE, který už měl snadnou práci a dopravil míček do branky! Asistence: Přemek Pakosta.

11:14
    Ondřej Hurt se snaží napadat kombinaci pražského celku, ale zatím to k ničemu na středu hřiště nevedlo.

11:02
    Vzápětí díky nepřesné rozehrávce se k míčku dostali hosté, kteří se ihned vrhají do útočné akce, Denemark nemusel zatím řešit nic složitého.

10:33
    BUTCHIS v posledních vteřinách spíše brání a nevím jestli to není v tuto chvíli trochu cesta do pekel, ale doufejme, že to tak nebude.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:28
    Petr Křinka uklidňuje nyní hru a oba týmy si jdou vystřídat. Sokoli jsou stále v držení míčku.

8:57
    Veleba si skvěle položil Matěje Denemarka a už ho stačilo jen přehodit, ale nakonec minul branku z úhlu!

8:19
    Velké problémy pro domácí obranu, ale nakonec se míček nedokázal dostat přes brankovou čáru a Sokoli budou pokračovat na míčku.

7:46
    Střela Pavlíčka ze středu hřiště těsně minula vzdálenější tyč a Denemark nemusel zasahovat!

7:18
    Domácí mohli jít do přečíslení 2 na 1, ale vzápětí se ozvala píšťalka sudího Galvase, ale domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.

6:49
    Hosté hrají v plném počtu.

6:17
    K nedovolenému zákroku nakonec nedošlo a bude se pokračovat ve hře, na míčku budou hosté, kteří ihned vyhazují.

6:02
    Pozor! Bude se zkoumat video, kde se bude řešit zda byl Waldhauser faulovaný Lukášem Prixem!

6:02
    Stále sledujeme dlouhou kombinaci Sokolů, kteří kombinují kolem branky Eduarda Vladaře, vzápětí Lukáš Prix vystřelil do výstroje hostujícího brankáře.

5:38
    Hosté nyní drží míček na své polovině a snaží se ušetřit co nejvíce vteřin z trestu Jana Novotného, což se daří.

5:12
    Střela domácího hráče s číslem tři mířila těsně vedle pravé tyče hostující branky! Eduard Vladař nemusel zasahovat.

4:49
    Jan Novotný – 2 min., Hra na zemi.

4:42
    Domácí stále kombinují ve výhodě v šesti hráčích, ale nakonec už BUTCHIS mají míček ve své moci.

4:17
    Stále jsme na začátku celého zápasu, ale zatím mi to připomíná velmi včerejší zápas! A vzápětí se bude vylučovat na hostující straně!

3:39
    Dalekonosná střela Walda ze středu hřiště zamířila jen na zadní mantinel, odkud si míček vzal pod svou kontrolu Denemark.

3:01
    BUTCHIS nyní rozehrávají z útočného rohu, ale poté přišla pouze střela Michaela Petráně, který napálil jen Matěje Denemarka.

2:36
    Jan Nezval střílel ze středu hřiště, ale i na druhé straně Vladař dokázal skvěle zasáhnout a drží nerozhodný stav na světelné tabuli!

2:02
    Zatím sledujeme velmi opatrnou hru obou týmů, tento zápas je velmi důležitý, vzápětí jsme viděli skvělý zákrok Matěje Denemarka!

1:32
    Dobrá práce Škody za brankou Eduarda Vladaře, který zatím nemusel zasahovat v dnešním zápase stejně jako na druhé straně Denemark.

0:59
    Hosté rychle vystřídali, to samé udělali i domácí a druhé formace se mohou vrhnout do útoku nebo do bránění soupeře.

0:41
    BUTCHIS zatím kombinují na své polovině, vzápětí se k míčku dostaly Pardubice, ale zatím se jim nedaří dostat do střeleckých pozic.

0:01

00:01

Zdravím všechny florbalové příznivce! Dnes se proti sobě opět postaví domácí Sokoli Pardubice, kteří si zvolili pro dnešní duel černé dresy a hostujícím týmem BUTCHIS, kteří přijeli v bílých dresech. Přeji všem příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Pardubice: Denemark (Haleš) – Kaluža, Šimák, Nezval, Viterna, Klein, Prix (C), Škoda – Polis, Hurt, Pakosta, Žáček, Drahný, M. Bína, Křinka, Machatý, Savický, Drba, Puchner.
    Trenér: Martin Zozulák

BUTCHIS: Vladař (Hlinák (C)) – Drastich, Regner, Svoboda, Štrobach, Švelbl, Václavík, Wald – J. Novotný, M. Petráň, Čejka, Pavlíček, Veleba, Waldhauser, P. Novotný, Maňour, Papež, Novák, J. Černý.
    Trenér: Jan Zahalka

Rozhodčí: Libor Gavlas a Kamil Sojka

Probíhající série

První zápas se nesl v duchu, nezkazit jako první rozehrávku a dát soupeři šanci na skórování. Pardubice šly po první třetině do těsného vedení 1:0. Ve druhé třetině domácí měli spoustu šancí, ale nedokázali je využít a přišlo jednobrankové potrestání ze strany Sokolů a už to bylo 2:0. Ve třetí třetině domácí zabrali a dokázali srovnat, poté v prodloužení rozhodl domácí Jan Waldhauser.

Druhý zápas už byl jasně v režii hostů z Pardubic, kteří předvedli kvalitní výkon a zaslouženě sérii srovnali na 1:1.

Třetí zápas byl velmi vyrovnaný a fanoušci se probudili spíše až druhou část zápasu! Zápas nakonec musely rozhodnout nájezdy, ve kterých zvítězili domácí Sokoli a ujímají se vedení 2:1 v sérii.

Nejproduktivnější hráči play-down (1. kolo)