Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Chicago – Dallas 3:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 2:4 (kon.)
San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:2 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Ottawa – NJ Devils 3:4 (kon.) | NY Islanders – Nashville 2:0 (kon.) | LA Kings – Vancouver 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 2:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:4 (kon.)
Carolina – Columbus 3:0 (kon.)
New York Islanders
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Nashville Predators
cz Nedeľa 07.04.2024, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Preview zápasu

New York Islanders: Tým nacházející se na sedmém místě tabulky Východní konference s osmdesáti třemi body. Z posledních pěti zápasů mají Islanders vyhrané rovou čtyři, a to proti Columbus Blue Jackets (2:4), Chicago Blackhawks (2:1) a Philadelphia Flyers (3:4 po prodloužení). Naopak týmy, kterým New York podlehnul byly Tampa Bay Lightning (4:1), New Jersey Devils (0:4) a Detroit Red Wings (6:3). Na soupisce nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče, kterým je Mathew Barzal s bilancí 23+55.

Nashville Predators: Nashville se pohybuje na šestém místě tabulky Západní konference s devadesáti dvěma body. Oproti svému soupeři mají Predators prohrané tři zápasy z posledních pěti proti týmům Boston Bruins (0:3), Colorado Avalanche (7:4) a Arizona Coyotes (8:4). Na Nashville nestačily týmy St. Louis Blues (6:3), Vegas Golden Knights (5:4 po prodloužení) a Detroit Red Wings (1:0). Stejně jako v Islanders, ani v Predators nenajdeme žádného Čecha, ani Slováka. Nejproduktivnějším hráčem je Filip Forsberg s bilancí 43+44.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly pouze jednou, kdy vítězně z duelu vyšel Nashville výsledkem 3:1.

00:01

00:10
    První akci zápasu rozjíždí domácí, při které přichází střela z levého kruhu, která je ale vyražena.

00:59
    Ryan Pulock vypálil od modré, jeho střela byla zblokována směrem mimo bránu.

01:40
    Nashville se snaží usadit v útočném pásmu a zkouší nahazovat po mantinelu.

02:30
    Střela Predators z velkého úhlu skončila v brankovišti, nenašel se ale žádný hráč hostí, který by dorazil tento puk za brankovou čáru.

03:19
    Islanders získávají puk v obranném pásmu a vyráží kupředu.

03:57
    Nahození od levého mantinelu na bránu hostí končí vyražením puku až do středního pásma, kde přebírá kotouč Nashville.

04:29
    Filip Forsberg vyslal prudkou střelu z mezikruží, puk končí v lapačce domácího brankáře.

04:39
    Casey Cizikas jel jeden na jednoho, až na pravém kruhu jej odstavil Ryan McDonagh.

05:23
    Velká chyba při rozehrávce Nashvillu ve vlastním pásmu vyústila ve střelu z mezikruží Casey Cizikase.

06:00
    Islanders se podařilo vyhodit z obranného pásma bez icingu.

06:25
    Tentokrát už domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.

07:46
    Nashville se drží v útočné třetině a kombinuje. Nakonec po nepovedené přihrávce končí puk ve středním pásmu.

08:36
    Dlouho se ale neudrželi v útočném pásmu ani domácí, nepřesná přihrávka na Ryana Pulocka skončila až u brány domácích.

09:23
    Jérémy Lauzon zavezl puk do útočného pásma a potrápil domácího brankáře svými manévry. Nejprve střela, poté i dorážka ale nezměnily skóre.

10:54
    Ani jednomu z týmů se nedaří zůstat delší dobu v útočném pásmu, vždy tyto šance přeruší jakákoliv nepřesná přihrávka a unáhlenost obou týmů.

11:59
    Vhazování po levici hostujícího brankáře vyhráli Islanders, kteří se překvapivě nepouští to pásma, pouze zaváží puk za vlastní bránu a čekají na prostřídání.

12:30
    Nashville ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu jdou domácí.

12:49
    Hosté se dostali do ofsajdové pozice.

14:11
    Islanders mají teď obrovský tlak nad Nashvillem v útočném pásmu, přišlo hned několik střel z mezikruží a levého kruhu, dokonce se rozezněla i branková konstrukce.

15:23
    Naopak teď Nashville ohrozil bránu domácích svou rychlou akcí přes střední pásmo.

16:00
    Luke Evangelista zachytil odražený puk od zadního mantinelu a vypálil na bránu. Puk letěl těsně mimo.

16:58
    Ihned po vhazování přišla střela Filipa Forsberga z mezikruží, tuto střelu domácí brankář chytá.

17:34
    Islanders ztrácí puk ve středním pásmu a Nashville následně uklidňuje hru za vlastní bránou a čeká na prostřídání svých spoluhráčů.

18:20
    Rychlá akce domácích do útočného pásma končí po přejetí modré čáry.

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:38
    Zajímavá akce Islanders v útočném pásmu, kdy se domácí snažili dostat zpoza brány puk přímo a brankoviště.

20:00

Máme za sebou první třetinu. Mohli jsme pozorovat bruslivý hokej, který ale působí trochu nejistě z obou stran. Na střely je skóre vyrovnané 11:11, žádný gól nepadnul, a proto si budeme muset počkat na další třetinu.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:32.

20:01

20:30
    New York se dostal do útočného pásma, kde ale puk ihned ztrácí a dopředu jde Nashville.

21:10
    Jérémy Lauzon vypálil prudkou střelu od modré, která si našla cestu pouze do těla domácího brankáře.

22:03
    Nashville vyhodil z obranného pásma a Islanders tak znovu zavážejí puk před bránu hostí.

22:58
    Do akce se snažil dostat Matt Martin, který málem získal puk na mezikruží v útočném pásmu. Nakonec si puk Nashville udržel.

23:58
    Jérémy Lauzon nahazuje na bránu, kterou ale nezvládá nikdo tečovat, a tak nedělá problém domácímu brankáři tento puk chytit.

24:51
    Bo Horvat se přidal ke statistice střelců v dnešním zápase, ale ani jeho střela z mezikruží neotevírá skóre uktání.

25:39
    Mike Reilly zavezl puk do útočného pásma a přejel s ním až za bránu, odkud se snažil rozehrát do více šancí svých spoluhráčů.

26:40
    Nashville drží puk za vlastní bránou a čeká ne prostřídání.

27:18
    Icing Nashvillu.

27:59
    Gustav Nyquist se dostal k dorážce puku, který byl nahozen na brankoviště. Jeho dorážka byla zblokována betonem.

29:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders dávají první gól tohoto utkání! Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu se k puku dostal na modré čáře NOAH DOBSON, který vypálil a přesně prostřelil všechny až puk vymetl brankovou síť. Asistence: Reilly, Barzal
    29:07 Noah DOBSON - 1:0

30:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Alexandre Carrier – 2 min., sekání.

31:10
    Nashvillu se daří osvobodit vyhozením z obranného pásma a Islanders musí znovu zavážet puk.

31:49
    Nashville stále nepustil domácí k jakékoliv střele.

32:16
    Ani tentokrát se domácí neusazují v útočném pásmu a Nashville toto oslabení přežije bez jakýchkoli problémů.

33:45
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Noah Dobson – 2 min., podrážení.

34:37
    Stejně jako Nashville i Isalnders se daří vyhodit z obranného pásma a krorjit tak cenné vteřiny z oslabení.

35:20
    Nashville se též nedostal ještě ani k jedné střele v přesilovce.

35:45

37:00
    Islanders nahazují do útočného pásma, kde i puk přebírají hosté a vyráží kupředu.

38:01
    Střela od modré skončila v lapačce hostujícího brankáře.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Nashville je v útočném pásmu a pokusí se o jednu z posledních akcí v této třetině.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Nasazené tempo stále pokračuje, jediným týmem který ale skóroval jsou domácí, a to díky střele Noaha Dobsona, který zametl puk za brankovou čáru. Na střely vede Nashville 21:22.
    Třetí třetina začne přibližně v 3:22.

40:01

42:32
    Střela hostí z mezikruží končí v lapačce domácího brankáře.

43:30
    Islanders získávají puk ve vlastním pásmu a rychle přejíždí před modrou. Dostávají se k šanci před bránou, při které neměl hostující brankář puk pod kontrolou.

44:43
    Nashville pálí od modré, střela trefila dalšího hráče Nashvillu, čímž se přerušuje jejich tlak v útočné třetině.

45:35
    Kyle Palmieri nedokázal udržet útočné pásmo a domácí tak musí znovu zavážet puk.

46:05
    Brock Nelson – 2 min., vysoká hůl.

46:46
    Nashville drží tlak nad domácími a kombinují v útočném pásmu.

47:10
    Islanders se daří vyhodit až za bránu Predators a krojí tak vteřiny z oslabení.

47:38
    Ve vlastním oslabení se do brejkové situace dostal Kyle Palmieri, kterém se ale po otočce nepodařilo zakončit puk mezi tři tyče.

48:05

48:22
    Simon Holmström – 2 min., sekání.

49:00
    Ryan O'Reilly nahrával před bránu, kde číhal na dorážku Gustav Nyquist. Do přihrávky skvěle zasáhnul domácí brankář, který ránu vyrazil až do ochranné sítě.

49:28
    Další rychlá kombinace hostí, která končí nepovedenou přihrávkou na mezikruží.

50:22

51:07
    Nepovedená rozehrávka domácích vyústila ve střelu Michaela McCarrona z mezikruží. Semjon Varlamov dnes zatím nepřekonaný.

52:23
    Nashville se znovu drží v útočném pásmu a vypadá to, že domácí budou jednobrankový náskok více bránit.

53:21
    Další skvělý zákrok domácího brankáře, který drží svůj tým s náskokem.

54:05
    Islanders pouze nahazují do útočného a míří střídat.

55:18
    Nashville zaváží puk do útočného pásma a brankář hostí pozoruje pokyny směr na střídačce.

56:18
    Islanders převzali puk a rychle se vydali do útočného pásma, kde ale nepřekonali připraveného brankáře.

57:29
    Bo Horvat získal puk ve středním pásmu a vyrazil kupředu, střelu vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu. Hostující brankář chytá.

57:48
    Nashville to zkusí se šesti hráči v poli!

58:24
    Islanders získali puk za vlastní bránou a vyhodili za cenu zakázaného uvolnění.

58:41
    Islanders potvrzují dnešní vítězství střelou do prázdné brány! KYLE PALMIERI získal puk v obranném pásmu a naprosto přesně trefil otevřenou bránu. Asistence: Romanov
    58:41 Kyle PALMIERI - 2:0