Česko – USA 0:6 (kon.) | Japonsko – Nemecko 1:4 (kon.)
Japonsko
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Nemecko
cz Sobota 06.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica - NY • MS žien • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Japonsko

Japonky své první utkání základní skupiny Mistrovství světa žen Skupiny B nezvládli a v utkání, ve kterém byly jasným favoritem podlehly Číně 3:2 po nájezdech. Za Japonsko se trefily Akane Shigaová a Makoto Itová.

Německo

Němky narozdíl od svého soupeře své první utkání zvládly a rozdrtily Dánsko 5:1, tím pádem se nachází i na prvním místě tabulky. Za německý celek se prosadily Lilli Welckeová, Laura Klugeová, Ronja Harková, Julie Schieferová a Emily Nixová.

Posledních pět vzájemných utkání

Japonsko 2:1 Německo (27.8.2021)
    Japonsko 2:3 Německo (6.4.2019)
    Japonsko 4:1 Německo (12.12.2018)
    Japonsko 1:2sn Německo (13.12.2017)
    Japonsko 3:1 Německo (12.2.2017)

Japonsko: Kawagučiová (Masuharaová) – Hitosatová (A), Satoová, Koikeová (C), Ao. Šigaová, Hosojamadaová (A), Š. Jamašitaová, Šinodaová, Sekiová – Ukitaová, Tokoová, Kojamaová – Ak. Šigaová, Itoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Takaová, Wadžimaová – Nagaokaová, Norová, Enomotoová.
    Trenér: Yuji Iizuka

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková (A), Gleissnerová (C), Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová (A), Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Berezowskiová, Lieffersová (obě CAN) – Gotsdinerová (USA), Smetková (CZE).

Oba týmy jsou už nastoupené na hrací ploše, můžeme začít.

00:01

00:08
    Úvodní buly dnešního utkání vyhrály Němky, první zakončení na japonskou branku zachytila Kawagučiová.

00:28
    Vyloučení v týmu Německo:
    Laura Klugeová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

00:53
    Německý celek hned po začátku oslabení vyhazuje do bezpečí.

01:08
    Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

01:23
    Japonkám se nepovedlo přejít přes modrou čáru a píská se ofsajd.

02:06
    Japonský tým se dostal v přesilovce do útočného pásma, ale Němky následně získaly puk a vyhodily ho do bezpečí.

02:28
    Němky v plném počtu.

03:00
    Píská se japonský ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:25
    Němky dostaly kotouč do útočného pásma, ale k zakončení se nedostaly.

03:49
    Japonky si nerozuměly při následné rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

04:11
    Japonky dostaly kotouč do středního pásma, ale stále na něm jsou německé hračky, nahození Gleissnerové bylo zablokované.

04:51
    Zakončení Šigaové z pravé strany vyrazila brankářka Abstreiterová do ochranné sítě.

05:32
    Japonsko udrželo útočné pásmo, o střelu se pokoušela Jamašitaová, jenže se k ní nakonec nedostala.

06:35
    Gleissnerová nahazovala od modré kotouč před branku, ale ten byl ztenčovaný pouze na zadní mantinel.

07:06
    Japonky nahodily kotouč do útočného pásma, kde ho radši pod svou lapačku přikryla Abstreiterová. Následuje první reklamní přestávka tohoto večerního zápasu.

08:06
    Nahození za branku Německa zastavila brankářka Abstreiterová a následný útok Německa končí střelou Jobst-Smithové od modré čáry, kterou ukryla brankářka Kawagučiová.

08:47
    Střelu Voigtové opět skryla do své lapačky brankářka Japonska. Vhazuje se po její levici.

08:59
    Před branku německé gólmanky se tlačila jedna z japonských hráček, k zakončení se přes bránící Němku nedostala.

09:27
    Japonky mají kotouč za svou brankou a vyjíždí do útoku.

10:12
    Nixová se dostala kolem mantinelu až do útočného pásma, její přihrávka zpoza branky ale nenašla žádnou německou hokejku.

10:50
    První velká šance zápasu! Jedna z německých hráček ujížděla sama na branku Japonska, jenže brankářka Kawagučiová její pokus vystihla a nenechala se ošálit!
    10:50 Se samostatným únikem si dokázala Kawagučiová poradit!

12:28
    Do útočného pásma se teď dostaly i Japonky, ale Německa obrana byla v pozoru a nenechala hokejistky v černých dresech zakončit.

12:53
    Po dalším japonském zakončení následuje druhá reklamní pauza.

13:29
    Japonský tým se opět nacházel v útočném pásmu, ale jedna z hráček v černém dresu zachyboval na modré a ztratila kotouč.

14:18
    Japonky dostaly kotouč ze svého pásma do útočného, kde si ho vzala Jobst-Smithová a snažila se se svými spoluhráčky zaútočit, jenže nebyla přesná.

14:58
    O puk se bojuje před japonskou střídačkou, nakonec ho ukořistily Němky.

15:16
    Po skvělém odebrání kotouče jedné z německých hráček musela být v pozoru Kawagučiová, po dalším zákroku této brankářky následuje třetí reklamní přestávka.

15:53
    Němky mají černou gumu v držení za svou brankou a čekají na vystřídání svých spoluhráček.

16:25
    Japonky se teď dostaly do dvou zajímavých zakončení, ale německá obrana včetně brankářky Abstreiterové byla připravena.

17:16
    Nixová se dostala přes obránkyně Japonska do útočného pásma, ale následně ztratila puk a nedokázala ho předat své spoluhráčce.

17:49
    Tyčka teď zazvonila za Kawagučiovou! Bylo to po střele Jobst-Smithové.
    17:49 Němky se mohly dostat do vedení! Tečovaná střela orazítkovala jen pravou tyč!

18:53
    Střela jedné z německých hráček byla sražená do ochranné sítě.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:15
    Japonky teď ztratily kotouč ve svém obranném pásmu a ke střele z levé strany kruhu se dostala jedna z německých hokejistek, ale brankářka Kawagičiová skvěle zakročila.

20:00

První třetina tohoto utkání ve Skupině B na Mistrovství světa žen je u konce! Oba týmy si vytvořily své šance, ale mírně lepší byly přeci jen Němky, které neproměnily samostatný únik a poté i trefily tyčku. Nicméně stav je stále nerozhodný 0:0.

Další třetina začne přibližně v 21:55.

20:01

20:05
    První buly druhé třetiny vyhrály Japonky, nicméně se k puku dostala jako první německá hračka a vypálila nepřesně na Kawagučiovou.

20:31
    První úspěšný zákrok druhé třetiny si připsala také Abstreiterová.

20:54
    A hned si musela s betony poradit i se střelou od modré čáry.

21:17
    Lu. Welckeová se snažila vystřelit nebezpečně zpoza obránkyni Japonska, ale minula branku.

21:38
    Z pravé strany vystřelila také jedna z Japonek, ale Abstreiterová si se sdtelou poradila.

21:53
    Němky teď vyhodily pouze na zakázané uvolnění.

22:14
    Tečované nahození od modré čáry nebylo pro Kawagučiovou žádným problémem.

22:26
    Bylo to těsné, ale přeci jen se píská japonské zakázané uvolnění.

22:36
    Obrovská tutovka Japonska! Po buly v útočné třetině Německa následně propadla Německa obránkyně a do útoku se řítila trojice Japonek na jednu v německých barvách, puk si hráčky dokázaly vyměnit, ale zakončení jsme se nedočkali!
    22:36 Japonsko ve velké tutovce!

23:17
    Následně se před německou brankářkou objevila sama další Japonka, ale na světelné tabuli zatím stále svítí dvě nuly.
    23:17 Druhá velká šance Japonska v krátkém sledu!

24:38
    Puk mají japonské hráčky, které se dostávají do útočného pásma. Následné zakončení skončilo v lapačce Abstreiterové.

25:07
    Německo vyhazuje pouze na icing.

25:50
    Němky mají kotouč na svých hokejkách za svou brankou, následné vyjetí nebylo úspěšné a píská se pouze zakázané uvolnění.

26:20
    Lilli Welckeová se mohla dostat přes obránkyni až do samostatného úniku, ale kotouč ji naštěstí pro Japonsko utekl.

26:37
    Po zakročení německé brankářky přichází první reklamní přestávka druhé třetiny.

26:53
    Nahození se odrazilo nebezpečně od zadního mantinelu před německou branku, ale brankářka Abstreiterová byla připravena a puk zachytila.

27:32
    Němky se konečně dostaly z útočného pásma, následná střela Christofové nebyla pro Kawagučiovou problémem.

27:55
    Němky teď nebezpečně ztratily puk v obranném pásmu a do útoku se řítila jedna z japonských hráček, ale její zakončení bylo zablokované.

28:34
    Následně se do dvou velkých šancí dostaly také Němky, ale brankářka Kawagučiová byla připravená.

29:01
    Další nahození od modré na branku Japonska proletělo těsně vedle japonské svatyně.

29:19
    Další nahození už japonská brankářka zachytila a nepustila.

29:32
    Další útočné snažení Japonska skryla do lapačky brankářka německého družstva.

30:32
    Německo dokázali dostat kotouč z obranného pásma a hračky Japonska si poté nerozuměli v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

31:00
    Nahození jedné z japonských hokejistek končí v lapačce německé brankářky. Následuje další reklamní pauza.

31:32
    Rána z levé strany německého útočného pásma byla sražená za japonskou branku.

32:32
    Lu. Welckeová si zpracovala kotouč rukou a dokázala zakončit, jenže japonská brankářka byla připravena.

32:56
    Vyloučení v týmu Japonsko:
    Makoto Itoová – 2 min., sekání.

33:07
    První rána dnešní německé přesilovky byla zablokována.

33:28
    Kawagučiová byla na další ránu německé přesilovkové formace připravená a zatím drží čisté konto.

34:06
    Německo zatím nepustilo japonské hráčky k vyhození, naopak přišla střela Lilli Welckeové, která trefila pouze připravenou brankářku Japonska.

34:51
    Ještě jedna šance, puk se dostal před branku, kde ho tečovala jedna z německých hráček, ale odrazil se pouze mimo branku.

34:56
    Japonky v plném počtu.

35:45
    Německo právě vstřelilo branku!
    Po pětatřiceti minutách utkání jsme se dočkali první branky! Střela od modré čáry jedné z německých hráček se odrazila od bránících hráček pouze před JULII SCHIEFEROVOU, která dorážku bekhendem procpala puk mezi betony japonské brankářky – 0:1! Asistence: Franziska Feldmeierová a Carina Strobelová.
    35:45 Jule SCHIEFEROVÁ - 0:1

36:43
    Následuje další komerční přestávka.

37:28
    Akane Šigaová – 2 min., nedovolené bránění.

37:41
    Nabídka od modré na teč získala nevyužitá.

38:15
    Střela Lilli Welckeové byla vyřazená japonskou brankářkou.

38:23
    Následnou přesilovku už Německo využívá! Lilli Welceková přihrála puk od mantinelu na Strobelovou, která nahodila kotouč na branku, a před ní ho tečovala BERNADETTE KARPFOVÁ – 0:2! Asistence: Carina Strobelová a Lilli Welckeová.
    38:23 Bernadette KARPFOVÁ - 0:2

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:51
    Jedno z posledních zakázaných uvolnění Japonska ve druhé periodě.

40:00

Druhá třetina konečně nabídka nějaké branky, Němky se dokázaly prosadit dvakrát a vedou 2:0. Japonky zlepšily ve druhé třetině hru, ale zatím nedokázaly proměnit šance. Uvidíme, jestli zvládnou ve třetí třetině aspoň vyrovnat.

Další třetina začne přibližně ve 22:48.

40:01

40:20
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrály německé hráčky, jejich první útočné snažení ale skončilo nezdarem.

40:50
    V útoku už se nacházely také japonské hokejistky, ale ani ony nedokázaly ohrozit německou branku.

41:22
    Zakázané uvolnění Japonska.

41:36
    Nahození ze středního pásma vyrazila Kawagučiová před sebe a Němky pokračují na puku.

42:06
    Rána Schieferové byla velmi nebezpečná, japonská brankářka si s ní ale dokázala poradit.

42:54
    Japonky protečovaly do útočného pásma, ale k puku se poté už nedostaly.

43:41
    Německo teď vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění.

43:47
    Střelu po vhazování si pod svou lapačku shrábla brankářka Německa.

44:45
    Zpoza branky se dostala přihrávka před japonskou svatyni, ale nikdo zakončit nedokázal.

45:48
    V útočném pásmu se už nacházely i japonské hokejistky, zakončení z mezikruží ale vychytala Abstreiterová.

46:49
    Nahození před branku Japonska tečovala těsně před brankářkou Kawagučiovou jedna z německých hráček, ale gól z této akce nebyl.

47:36
    Po dalším zákroku německé brankářky přichází reklamní přestávka.

47:36
    Lilli Welckeová – 2 min., hákování.

48:04
    Němkám se podařilo poprvé v oslabení vyhodit.

48:26
    Vzápětí přichází druhé vyhození.

48:46
    Rána od modré čáry byla sražená mimo útočné pásmo.

49:01
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jumeka Wadžimaová.

49:36

50:20
    Střelu od modré čáry a dorážky se podařilo japonské brankářce chytit.

51:01

51:25
    Ronja Harková – 2 min., podrážení.

51:29
    Němky ihned po začátku přesilové hry vyhazují.

51:47
    Teď se před brankou dostala k odraženému puku jedna z japonských hráček, naštěstí pro Němky japonská hokejistka nedokázala trefit branku.

52:46
    Glaissnerová dokázala vyhodit kotouč a Němky se osvobozují.

53:22
    Rána z pravé strany trefila brankářku Německa do masky, hra je přerušena.

53:25

53:28
    Další ránu od modré čáry pokryla Abstreiterová.

54:19
    Sražený pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu. Teď už jede do útoku i Japonsko.

54:56
    Katarina Jobst-Smithová – 2 min., podrážení.

55:01
    Německo po buly vyhazuje.

55:13
    Ukitaová se dostala až před Abstreiterovou, její rána ale skončila mimo klec Německa.

56:14
    Další střelecké pokusy Japonek pokryla německá brankářka.

56:22
    Kotouč po nahození do brankoviště sražen do ochranné sítě.

56:56

57:17
    Další nahození od modré čáry přilétlo nad německou brankou.

58:00
    Japonky to zkoušejí bez brankářky!

58:14
    Nejspíš je dobojováno! LUISA WELCKE potvrzuje německé vítězství střelou do prázdné branky – 0:3! Asistence: Svenja Voightová a Lilli Welckeová.
    58:14 Luisa WELCKEOVÁ - 0:3

58:37
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonky ještě nic nevzdávají a snižují na 1:3! Hitosatová vystřelila od modré čáry a brankářka Německa odrazila puk pouze před AKANE SHIGAOVOU, která trefila poloodkrytou branku – 1:3! Asistence: Ayaka Hitosatová a Kohane Satoová.
    58:37 Akane ŠIGAOVÁ - 1:3

58:37
    Oddechový čas pro tým Japonsko.

59:06
    Teď už je doopravdy potvrzené vítězství Německa! NICOLA EISENSCHMIDOVÁ získala kotouč v obranné třetině, vyjela s ním až do středního pásma a pohotově trefila prázdnou branku – 1:4! Bez asistence.
    59:06 Nicola EISENSCHMIDOVÁ - 1:4

Je dobojováno! Němky dokázaly udržet vedení 0:2 po dvou třetinách a zaslouženě došly k vítězství 1:4. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (23:24:18)

Matyáš Hampl

Góly a asistencie: 59. Ak. Šigaová (Hitosatová, Satoová) – 36. Schieferová (Feldmeierová, Strobelová), 39. Karpfová (Strobelová, Li. Welckeová), 59. Lu. Welckeová (Voigtová, Li. Welckeová), 60. Eisenschmidová

Tréner: Yuji Iizuka

Nemecko: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková (A), Gleissnerová (C), Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová (A), Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Tréner: Jeff MacLeod

Rozhodca: Berezowskiová, Lieffersová (obě CAN) – Gotsdinerová (USA), Smetková (CZE)