Toronto – Tampa Bay 1:4 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 4:3 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:0 (kon.)
LA Kings – Seattle 5:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Tampa Bay Lightning
cz Štvrtok 04.04.2024, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafas a Tampa Bay Lightnings.

Nastupují proti sobě dva sousedé v tabulce Východní konference. Lepší výchozí pozici a výrazně blíže zajištění si postupu do play-off je Toronto. Z posledních pěti zápasů vyhrálo poslední tři. Aktuálně má 95 bodů. Tampa má 89 bodů po 74 zápasech a v tabulce je šestá.

Zápas brzy začne.

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Rielly, Ljubuškin, Benoit, McCabe, Brodie, Timmins – Bertuzzi, Matthews, Domi – McMann, Tavares, W. Nylander – Knies, Holmberg, N. Robertson – Dewar, Kämpf, Reaves.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman, D. Raddysh, H. Fleury, Černák, Lilleberg, Dumba – Duclair, Point, Kučerov – Stamkos, Cirelli, Hagel – Eyssimont, Paul, Chaffee – Jeannot, Glendening, Motte.

00:01

00:10
    Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.

02:01
    Tyler Motte sice dostal kotouč do útočného pásma, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.

02:21
    Tanner Jeannot ještě pokračoval v akci, nicméně se do střelecké pozice nedokázal dostat.

03:15
    Několik hitů za brankou Tampy, všechny zákroky byly podle sudích čisté. Hráči Torontu tuto situaci zvládli.

04:23
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Brandon Hagel – 2 min., podrážení.

06:23
    Ani jedenu střelu na branku si domácí celek v přesilovce nevypracoval.

06:32
    Komerční přestávka po nevýrazné přesilovce Toronta.

07:24
    Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže nyní dostat do zakončení.

07:44
    Max Domi vybojoval kotouč před vlastní brankou, následně o něj ale rychle přišel.

09:39
    Erik Černák se pokoušel něco vymyslet před brankou, jeho tým si vybojoval faul.

10:03
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává v ponechané výhodě do vedení, tvrdou ránou dokázal poslat kotouč do horní části branky obranou Toronta neobsazený VICTOR HEDMAN. Asistence: Nikita Kučerov a Brandon Hagel.

12:10
    Tampa hraje přesilovku, zatím se ale nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

12:31
    Bobby McMann se při vlastním oslabení dostal ke střele, se kterou si snadno poradil brankář.

12:43
    Brankář Toronta nyní přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

13:30
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.

14:01
    Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Tampy.

Tanner Jeannot se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Joseph Woll. Bude se vhazovat.

16:07
    Brankář domácích byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

16:25
    Bobby McMann – 2 min., podrážení.

17:04
    Domácí celek dokázal vyhodit přes všechny čáry, sledujeme dobrou defenzivní hru domácích.

18:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, přesilovka se hostům vůbec nedaří.

18:12
    Brandon Hagel byl hodně důrazně dohraný soupeřem, ale sudí nechávají hru po zákroku ve středním pásmu plynout dál.

18:55
    Začala poslední minuta hry ve třetině.

18:57
    Luke Glendening – 2 min., nedovolené bránění.

19:00
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilovka, po vyhraném buly se tvrdou ránou od modré čáry dokázal prosadit a stav zápasu srovnat AUSTON MATTHEWS. Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.
    19:00 Auston MATTHEWS - 1:1

19:37
    Další šance domácích, ale brankář Tampy nyní kryje kotouč.

20:00

Victor Hedman poslal hosty do vedení, v závěru třetiny pak srovnal domácí Auston Matthews. Po první třetině tedy smírně 1:1.

20:01

20:23

21:33
    Toronto hraje v oslabení velmi dobře, nedává soupeři prostor na to, aby se dostal do šancí.

21:46
    Střely na branku v tomto zápase jsou 11:6.

21:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Tampy.

22:09
    Andrej Vasilevskij byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

22:35
    Nyní se hraje už pět na pět, vyloučený hráč se vrátil do hry.

22:54
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení, po rychlé akci v útočném pásmu se blafákem prosazuje BRAYDEN POINT. Asistence: Nikita Kučerov a Anthony Duclair.
    22:54 Brayden POINT - 1:2

24:26
    Ačkoliv je hostující celek v zápase pasivnější, tak má aktuálně náskok a pokračuje v dobré hře.

24:40
    Brandon Hagel míří do tunelu mezi střídačkami a podle všeho bude nyní na nějakou dobu hostujícímu celku chybět.

25:00
    Nikita Kučerov zaznamenal na poslední branku asistenci, byl to jeho 129. bod v této sezoně, čímž stanovil nový klubový rekord.

25:35
    Andrej Vasilevskij si dokázal poradit se střelou soupeře, Tyler Bertuzzi netrefil odkrytrou část branky přesně. Brankář zasáhl.

26:45
    Darren Raddysh se propracoval do zakončení, ale brankář si s jeho pokusem snadno dokázal poradit.

27:16
    David Kämpf vedl protiakci domácích, podél mantinelu se sice dostal do útočného pásma, ale střela nebyla povedená.

27:38
    Komerční přestávka poté, co byla střela Mitchella Chaffeea tečovaná mimo hrací plochu.

28:48
    Domácí celek propadl v útočném pásmu, hosté měli možnost rychlé protiakce. Do situace dva na jednoho se dostal STEVEN STAMKOS. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, která končí v brance. Tampa vede o dvě branky. Asistence: Brandon Hagel a Haydn Fleury.
    28:48 Steven STAMKOS - 1:3

29:33
    Ačkoliv je domácí celek aktivnější, tak má aktuálně dvoubrankové manko, pokud chce zdramatizovat zápas, musí zlepšit koncovku.

31:02
    Luke Glendening – 2 min., podrážení.

31:20
    Přesilovku hraje Toronto, které se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje. Andrej Vasilevskij kryje kotouč, bude se vhazovat.

31:36
    Brankář Toronta rozehrává od své branky, sledujeme snahu domácích se dostat stabilněji do útočného pásma.

32:09
    John Tavares měl velkou šanci, dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho pokus kryje brankář Tampy. Jeho kolegové následně vyhodili puk.

33:02

34:11
    Jen těžko se domácí celek nyní dostává do nějakých výraznějších šancí, hráči Tampy jsou dobře defenzivně.

34:29
    Bobby McMann to vzal na sebe, ale jeho individuální pokus zastavil brankář Tampy. Komerční přestávka.

35:12
    Auston Matthews se sice propracoval po rychlé akci do zakončení, ale jeho pokus míří vedle branky. Gólman zasahovat nyní nemusel.

35:35
    Střely na branku jsou 23:12 ve prospěch Toronta, domácí ovšem prohrávají o dvě branky.

37:07
    V poklidném tempu se dohrává prostřední třetina, ve které jsme zatím viděli dvě branky a obě na straně Tampy.

37:27
    Akci hostů zastavil ofsajd, buly ve středním pásmu.

38:00
    Andrej Vasilevskij si připsal velmi dobrý zákrok proti akci soupeře, Tyler Bertuzzi nyní neprostřelil soupeře.

38:16
    Simon Benoit – 2 min., sekání.

Anthony Duclair – 2 min., hrubost.

38:16
    Sledovat budeme ve zbytku druhé třetiny hru čtyři na čtyři.

39:00
    Začala poslední hra ve druhé třetině, více ze hry má momentálně domácí celek.

39:24
    Už se pravděpodobně nic nestane, druhá třetina končí. Auston Matthews minul branku.

40:00

40:01

40:16
    Současně vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

40:55
    TJ Brodie rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí části.

41:16
    Luke Glendening vedl zajímavou akci Tampy, ale do výraznější střelecké pozice se hostující hráč nedostal.

42:57
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže v úvodu třetiny dostat do šance.

43:10
    Ryan Reaves – 5 min., bitka.

Tanner Jeannot – 5 min., bitka.

43:23
    Po vzájemném vyloučení sledujeme tedy hru pět na pět.

43:57
    Nikita Kučerov se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit ani oklamat brankáře soupeře.

44:52
    Pontus Holmberg se dostal po pěkné individuální akci do zakončení, ale brankář si dokázal poměrně snadno poradit.

45:46
    Conor Timmins – 2 min., držení.

46:00
    Hostující Nikita Kučerov zkoušel vypálit z první, ale jeho pokusu chyběla přesnost. Brankář následně zasahovat nemusel.

47:26
    Nikita Kučerov ani Brayden Point nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.

47:46

48:32
    Komerční přestávka v době, kdy se blíží polovina třetí třetiny.

48:39
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Tampa má stále dvoubrankový náskok, který získala dobrou hrou ve druhé třetině.

50:30
    Domácí Toronto je sice střelecky aktivnější, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

51:41
    Andrej Vasilevskij kryje kotouč, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

52:03
    Connor Dewar se dostal do zakončení, ale jeho pokus míří vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.

52:43
    27:24, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Více ze hry mají domácí, ale na góly prohrávají.

54:19
    Zdá se, že v tomto zápase je už hotovo, domácí neproměnili velkou šanci, z rychlého přenesení hry se přímou střelou do horní části branky prosadil NICK PAUL. Asistence: Darren Raddysh a Nikita Kučerov.
    54:19 Nick PAUL - 1:4

56:00
    Začaly poslední čtyři minuty hry ve třetině, k výhře a zisku bodů míří hostující celek.

56:18
    Andrej Vasilevskij kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:05
    Bobby McMann se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána míří vedle branky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.

59:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 19. Matthews (Rielly, Tavares) – 11. Hedman (Kučerov, Hagel), 23. Point (Kučerov, Duclair), 29. Stamkos (Hagel, H. Fleury), 55. Paul (D. Raddysh, Kučerov)

Tréner: Sheldon Keefe

Tréner: Jon Cooper

Rozhodca: Hanson, MacDougall – Berg, Cherrey

Diváci: 18 648