Buffalo – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 5:3 (kon.) | NJ Devils – Pittsburgh 3:6 (kon.)
NY Islanders – Chicago 2:1 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:3 (kon.)
Calgary – Anaheim 3:5 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Chicago Blackhawks
cz Streda 03.04.2024, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Preview zápasu

New York Islanders: Islanders se nacházejí na desátém místě tabulky Východní konference se sedmdesáti devíti body. Z posledních pěti zápasů dokázali vyhrát tři, nicméně tomu předcházela série šesti porážek. Prohráli proti týmům Tampa Bay Lightning (4:1), New Jersey Devils (0:4) a Detroit Red Wings (6:3). Naopak týmy, které Islanders překonali, zahrnují Philadelphia Flyers (3:4 po prodloužení), Florida Panthers (2:3) a Winnipeg Jets (6:3). Na soupisce New Yorku není zastoupen žádný Čech ani Slovák. Nejproduktivnějším hráčem je Mathew Barzal s bilancí 23+52.

Chicago Blackhawks: Chicago se pohybuje na patnáctém místě tabulky Západní konference s čtyřiceti devíti body. Taktéž z posledních pěti duelů vyhráli tři, celkově jsou ale výsledky Chicaga mnohem horší než Islanders. Posledními týmy, které dokázalo Chicago přehrát byly Philadelphia Flyers (1:5), Calgary Flames (3:1) a San Jose Sharks (4:5 po prodloužení). Týmy, které porazili Blackhawks byly Ottawa Senators (2:0), Anaheim Ducks (4:0) a Los Angeles Kings (6:2). V Chicagu najdeme české zastoupení, a to brankáře Petra Mrázka s úspěšností zákroků 90,62 %. Nejproduktivnějším hráčem je Connor Bedard s bilancí 21+36.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly pouze jednou, kdy zápas dopadl lépe pro Chicago těsným výsledkem 4:3 po prodloužení.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Kaiser, Tinordi – Kurashev, Dickinson (A), Bedard – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Wes McCauley, Thomas John Luxmore – Kyle Flemington, Julien Fournier.

00:01

00:20
    První akci zápasu rozjíždí domácí.

00:52
    Islanders jsou stále v útočném pásmu a Brock Nelson se dostal ke slibné šanci po střele z pravého kruhu, hostující brankář chytá.

01:31
    Chicagu se stále nedaří vysvobodit z obranného pásma.

01:56
    Hosté přejeli přes střední pásmo, kde ale puk ztrácí a dopředu jdou domácí.

02:43
    Ryan Donato dostal tvrdý hit ve středním pásmu, čímž si Islanders získali puk pro sebe.

03:22
    První střela Chicaga končí odražená u zadního mantinelu.

03:44
    Přihrávka Connora Bedarda končí odražená u vlastní brány a New York tak prodlužuje pobyt v útočném pásmu.

04:36
    Nick Foligno byl zatím posledním, kterému se podařilo vystřelit v útočném pásmu, jeho střela končí v lapačce Ilja Sorokina.

04:42
    Vhazování po levici Sorokina vyhrávají domácí, kteří se ihned pouští do útoku.

05:17
    Chicago získává puk ve vlastním obranném pásmu a rozjíždí tak akci z nejvzdálenější pozice.

05:50
    Skvělá aktivní hra Jaycoba Megna donutila vyjet Islanders z útočného pásma.

06:33
    Nepřehledná situace na brankovišti Chicaga, kdy se snažil dorážet puk do brány Kyle MacLean.

07:08
    Icing Chicaga.

07:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago otevírá skóre utkání! Chyba Noaha Dobsona v útočném pásmu, po které získal puk Connor Bedard, ten skvěle nahrál přes mezikruží na osamoceného JASONA DICKINSONA, který svou střelou vymetl levý horní roh. Asistence: Bedard, Kurashev
    07:49 Jason DICKINSON - 0:1

12:59
    Chicago nadále tlačí na domácí bránu a snaží se navýšit brankový náskok.

14:12
    Icing hostů.

14:37
    Naopak teď Islanders se nedaří najít cestu do středního pásma a tak má domácí brankář velmi mnoho práce.

15:53
    NY Islanders měli krátký tlak v útočném pásmu, kterým ale donutili Chicago vyhodit za cenu zakázaného uvolnění a hra proto zůstává před bránou Petra Mrázka.

16:34
    Zmatky v obranném pásmu Chicaga přinesli domácím spoustu šancí, a to jak střel, tak i dorážek. Petr Mrázek zatím bezchybný.

17:39
    Puk je v držení u pravého mantinelu útočného pásma Islanders, nakonec v tomto souboji vítězí domácí a pokračují ve svém tlaku.

18:28
    Philipp Kurashev se rychle dostal do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

18:30
    Ihned po vhazování se do sebe pustili Matt Martin a Jarred Tinordi. Tento pěstní souboj vyhrál domácí hráč.

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:27
    Nepovedená přihrávka Chicaga ve středním pásmu způsobuje jeden z posledních útoků Islanders v této třetině.

19:53
    Puk drží Chicago ve vlastním obranném pásmu, a proto už tuto třetinu více neuvidíme.

20:00

První třetina je za námi. V první polovině si jasně vedli lépe domácí, kteří Chicago nepustili prvních pět minut do středního pásma, na střely stále vedou Islanders 12:8. Následně přišel ale útok Chicaga, kteří dokázali srovnat tempo utkání. Viděli jsme spoustu skvělých hitů, bitku a první gól, o který se postaral svou střelou Jason Dickinson. Chicago tak vede po první třetině 0:1.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:31.

20:01

20:13
    Chicago rozjíždí útok z vlastního pásma a puk končí na zadním mantinelu.

20:51
    Islanders jej dokázali získat v tomto souboji a míří kupředu.

21:20
    Jaycob Megna zaváží puk do útočného pásma, tam ale puk ztrácí a hra se znovu otáčí.

22:07

23:03
    Islanders kombinovali v útočném pásmu, chyběla ale následná střela.

24:26
    Lukas Reichel se skoro dostal do brejkové situace, neudržel ale rovnováhu a díky tomu nedokázal zakončit.

26:00
    Islanders znovu drží dlouhý tlak nad Chicagem a Simon Holmström se dostává do velmi dobré pozice před bránou, odkud následně pálí. Skvělým zákrokem Petr Mrázek stále drží nulové konto.

27:03
    Mathew Barzal se dostal do skvělého úniku, ve kterém mu ale na poslední chvíli zamezil Kevin Korchinski.

28:19
    Ani jeden z týmů teď nedokáže držet puk na delší chvíli, a tak se hra přesouvá ze strany na stranu.

28:49
    Islanders jsou týmem, kterému se přeci jen podaří kombinovat v útočném pásmu.

29:07

30:01
    Slibná šance Islanders v útočném pásmu, když se puk dostal do brankoviště a Petr Mrázek jej neměl pod kontrolou, nakonec se puk nedostal za brankovou čáru.

31:16
    Chicago získalo puk v útočném pásmu a ihned střílí, Ilja Sorokin tuto třetinu zatím bez jediné chyby.

32:03
    Lukas Reichel prokličkoval mezi všema hráči v útočném pásmu a snažil se zakončit mezi brankářovy betony.

33:02
    Alexandr Romanov vypálil další prudkou střelu od modré, která by skončila přesně v levém horním rohu, kdyby do střely nezasáhl hostující brankář.

34:23
    Icing New Yorku.

35:19
    Petr Mrázek vyhodil puk z obranného pásma, který se dostal až k druhému brankáři.

35:48
    Mathew Barzal má další střelu na bránu Petra Mrázka, ten stále ve všem jistý.

36:40
    Islanders kombinují v útočném pásmu a ke střele se dostává od modré čáry Mike Reilly, jeho střela je vyražena betonem.

38:15
    Chicago se dostalo na malou chvíli před bránu Ilja Sorokina a dokázalo i vystřelit, tato šance nebyla nijak nebezpečná.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Joey Anderson byl nachystaný na střelu z mezikruží, díky bránícímu hráči NY se rozhodnul nahrávat, přihrávka byla ale zblokována.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Stav skóre se nijak nezměnil, stále pozorujeme velmi aktivní hokej, při kterém jsou šance na obou stranách. Uvidíme zdali třetí třetina rozhodne o vítězi.
    Třetí třetina začne přibližně v 3:22.

40:01

40:10
    Philipp Kurashev – 2 min., držení.

40:40
    Islanders kombinovali v útočném pásmu, následně se ale Chicago dokázalo osvobodit vyhozením z obranného pásma krojí tak cenné vteřiny z oslabení.

41:33
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders vyrovnávají stav utkání! Po dlouhé kombinaci získal puk u zadního mantinelu Mathew Barzal, který nahrál do předbrankového prostoru na úplně osamoceného BO HORVATA, ten vymetl brankovou síť. Asistence: Barzal, Cizikas
    41:33 Bo HORVAT - 1:1

42:49
    Islanders rychle přejížděli přes střední pásmo, na modré čáře ale narazili na dobře postavenou obranu Chicaga.

44:21
    Domácí se dostali do ofsajdové pozice.

44:53
    Ryan Donato – 2 min., podrážení.

45:51
    Islanders kombinují v útočném pásmu a drží Chicago sevřené ne mezikruží, chybí ale střelba.

46:05
    Jean-Gabriel Pageau se snažil přes teč hokejky Jarreda Tinordiho dostat puk do brány, kotouč se ale odrazil mimo bránu.

46:53

47:59
    Islanders vyhazují do útočného pásma a celá pětice jde prostřídat.

48:35

49:25
    Islanders přidávají další branku v této třetině a jdou do vedení! Po nepřehledné situaci v brankovišti Petra Mrázka doputoval kotouč se štěstím přímo na holi SIMONA HOLMSTRÖMA, který pohotově dorazil puk mezi tři tyče.
    49:25 Simon HOLMSTRÖM - 2:1

51:44
    Chicago pocítilo tlak nad sebou díky nepříznivému skóre a jde to velmi poznat na změně stylu hry.

52:37
    Mike Reilly – 2 min., držení.

53:14
    Isanders se daří vyhazovat z obranného pásma a nepouští tak Chicago k žádné větší šanci.

54:15
    Po zblokované střele od modré čáry domácí znovu vyhazují.

54:37

55:39
    Connor Bedard vystřelil z mezikruží, ale ani jeho střela se k domácímu brankáři nedostala, protože byla sražena mimo bránu.

57:40
    Petr Mrázek přerušuje hru překrytím puku lapačkou.

58:22
    Chicago to zkouší v šesti, Islanders získali puk v obranném pásmu a zkusili vyhodit na bránu, nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Chicago se dostalo do útočného pásma a začalo kombinovat, puk byl nakonec sražen až mezi diváky.

59:45
    Oddechový čas pro tým Chicago Blackhawks.

3. Simon Holmström (NYI) 1+0

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (04:01:09)

Nicol Burešová

Góly a asistencie: 42. Horvat (Barzal, Cizikas), 50. Holmström – 8. Dickinson (Bedard, Kurashev)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin – Holmström.
    Tréner: Patrick Roy

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Kaiser, Tinordi – Kurashev, Dickinson (A), Bedard – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.
    Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: Wes McCauley, Thomas John Luxmore – Kyle Flemington, Julien Fournier