Arizona – NY Rangers 5:8 (kon.) | Colorado – Nashville 7:4 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:3 (kon.)
Buffalo – Toronto 0:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.)
Philadelphia – Chicago 1:5 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:1 (kon.) | Washington – Boston 2:3 (2:3 po s.n.)
St. Louis – San Jose 0:4 (kon.) | Seattle – Dallas 0:3 (kon.) | Calgary – LA Kings 4:2 (kon.)

3. Olen Zellweger (ANA) 1+0 (00:14:38)

Zápas je u konce. Po posledním hvizdu se do sebe ještě pustili Mason McTavish a Filip Hronek. Sudí je ale rychle oddělili. Třetí třetina byla jinak nejzajímavější částí zápasu, když se hned z úvodu hosté dvěma brankami dotáhli. Vše ale nakonec rozhodl Joshua v 58. minutě.

59:08
    Hostující celek si vzal oddechový čas.

59:04
    Ducks se hodně snaží a jejich kombinace nejsou vůbec špatné. Šilovs ale zatím dost čaruje.

58:55
    Anaheim už hraje s odkrytou svatyní.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:47 Dakota JOSHUA - 3:2

57:47
    Vancouver právě vstřelil branku! Domácí jdou znovu do vedení dvě minuty před koncem! Garland parádní zadovkou poslal kotouč před branku, kde operoval DAKOTA JOSHUA, jenž rychlou střelou zaznamenal druhý gól v zápase.. Asistence: Conor Garland a J. T. Miller.

57:12
    Leo Carlsson se parádně proháčkoval kolem několika hokejistů soupeře. Následně ale puk ztratil a vypálit už nestihl.

56:36
    Vancouver hned po návratu do plného počtu začal utahovat šrouby v útočném pásmu. Nasázel tři střely jen za poslední minutu.

56:09

55:27
    Zegras dostal kotouč z pravé strany na slot, jenže puk mu přeskočil hokejku a tak hráč Ducks jen naprázdno promáchl.

54:54
    Anaheim celou dobu operuje v útočné třetině, ale nedostává se ke kombinaci a už vůbec ne ke střelám.

54:09
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Noah Juulsen – 2 min., podrážení.

53:47
    Conor Garland se procpal mezi dva obránce Anaheimu a unikl na Dostála sám. Kotouč si ale hodil na bekhend a zakončit pořádně ani nedokázal.

52:53
    Následně to zleva vyzkoušel ještě Nils Höglander, který ale napálil kotouč pouze do brankáře. Následně se u branky strhla menší šarvátka.

52:43
    Quinn Hughes z levé strany pálil od mantinelu, ale jeho rána se k brance nedostala.

51:44
    Za brankou Dostála se vytvořila skrumáž. Ani jeden z týmů dlouho nemohl kotouč vydolovat.

51:01
    Leo Carlsson se dostal do šance dva na jednoho s Troyem Terrym. Nakonec se ale rozhodl zakončit z levé strany sám, pálil ale jen do brankáře.

50:31
    Ilja Michejev se dostal na levý kruh, ale pak se sám na kotouči trochu zamotal, a tak se k němu stáhla obrana.

49:09
    Filip Hronek pálil od modré čáry, jeho krajan Lukáš dostál zlikvidoval kotouč vyrážečkou. Vancouver stupňuje tlak.

48:46
    Nils Höglander se dostal před pásmo, následně ale kotouč ztratil a tak se do dobré pozice na levé straně nedostal.

48:35
    Šilovs si připsal zákrok proti střele z křídla. Následně přerušil hru, vhazovat se bude před ním.

47:29
    Hned po buly před Gibsonem přišla střela Conora Garlanda. Ten kotouč poslal přímo do Dostálovy rukavice.

47:05
    Tyler Myers nyní dobře sebral kotouč těsně před soupeřem, který by pak mohl ujíždět sám na branku.
    44:48 Mason MCTAVISH - 2:2

44:48
    Anaheim právě vstřelil branku! A je srovnáno, tak to byla opravdu rychlovka. Lindström obkroužil branku, kotouč ale nedokázal poslat přímo do ní, ovšem dostal ho před ní na MASONA MCTAVISHE, který ho rychle vmetl dovnitř. Asistence: Gustav Lindström a Trevor Zegras.
    43:37 Olen ZELLWEGER - 2:1

43:37
    Anaheim právě vstřelil branku! Hosté dokázali vstřelit kontaktní gól, a byla to zase krásná branka. OLEN ZELLWEGER si najel na levý kruh do velkého úhlu. Následně pálil do malinké mezírky přímo pod víko. Asistence: Isac Lundeström a Frank Vatrano.

40:01

Druhá třetina je u konce. Anaheim do toho vlítl mnohem lépe, dokonce soupeře na nějakou dobu i přestřílel. Viděli jsme několik přesilových her, zužitkována byla pouze jedna jedna. Ovšem zato to byla opravdu výstavní branka. Kosatky tak vedou 2:0 a soupeř má posledních dvacet minut k tomu, aby zabral.

40:00

39:05
    Troy Terry najížděl rychle do pásma, jenže v jednu chvíli míchal s pukem a nechal ho za sebou.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Pisu Suter dostal dobrou přihrávku na střed do slotu, jenže vypálit už nedokázal.

37:04
    Pěkná kombinace Anaheimu asi na tři přihrávky. Ducks poslali kotouč až na pravou stranu, kde se zjevil Trevor Zegras, který však dobrou pozici zahodil.

36:07
    Carson Soucy – 2 min., podrážení.

35:54
    Frank Vatrano poslal přihrávku na pravou stranu od modré čáry, kotouč sebral jeho spoluhráč, který ale gólmana soupeře nepřekonal.

35:05
    Dostál si zahrál taky. Dlouhý pas zkrotil na hokejce a následně ho rozehrál spoluhráčům za branku.

34:35
    Anaheim najel do útočného pásma, ale tam téměř ihned poté kotouč ztratil.

33:44
    Pius Suter si podal u mantinelu za brankou soupeře, kterého na mantinel úplně přišpendlil.

33:22
    Alex Killorn to zkoušel z levé strany, ale jeho rána byla sražena mimo klec Šilovse.

32:03
    Anaheim zazmatkoval za svou brankou, následně přijely z obou stran Kosatky a puk sebraly, ale šanci z toho nakonec nevytěžily.
    29:34 Dakota JOSHUA - 2:0

29:34
    Vancouver právě vstřelil branku! Právě jsme viděli naprostou hokejovou nádheru. DAKOTA JOSHUA dostal kotouč od Sutera k pravé tyči. Kotouč si před brankářem stáhl, strčil si hokejku mezi brusle a poslal kotouč přímo pod víko. Opravdu fantastická podívaná. Asistence: Pius Suter a Filip Hronek.

29:01
    Frank Vatrano ujel za unikajícím kotoučem, nakonec u něj ale nebyl dřív, než brankář Šilovs.

28:35
    Anaheim se po chvíli dostal ke kotouči, který poslal až na druhou stranu.

28:08
    J. T. Miller dostal kotouč k pravé tyči od J. T. Millera, jenže jeho rána na branku nešla. Kotouč skončil v rohu kluziště.

27:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Jakob Silfverberg – 2 min., podrážení.

27:14
    Podkolzin najel z trestné lavice rovnou do akce a prověřil Šilovse. Anaheim už nyní soupeře přestřílel. Ale překonat brankáře ještě nedokázal.

27:00

25:53
    Anaheim dlouho kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se mu najít nějakou dobrou pozici, ze které by mohl vypálit.

25:25
    Kosatkám se rychle podařilo vyvézt kotouč, a ještě soupeře v útočném pásmu trochu Vancouver zdržel.

25:00
    Vasilij Podkolzin – 2 min., držení.

24:59
    Až nyní skončila výhoda Anaheimu. Šilovs nakonec musel předvést dobrý zákrok, po kterém podržel hru.

24:08
    Bude se znovu vylučovat. Zatím ale Anaheim kombinuje v útočném pásmu při signalizovaném vyloučení v šesti hokejistech.

23:06

23:01
    Další vyhození Anaheimu, nyní už je dost pravděpodobné, že Kačeři dokážou přežít toto oslabení bez úhony.

22:20
    Alex Killorn dokonce vyvezl kotouč a nahodil ho už v útočném pásmu na brankáře Šilovse. Tato přesilovka se domácím vůbec nedačí.

22:05
    Killorn parádně zastavil soupeře, a tím zbrzdil celou akci Anaheimu. Ten dokonce dostal kotouč z pásmy pryč.

21:33
    Anaheimu se podařilo vybojovat kotouč za svou vlastní brankou, a následně ho poslat přes celé hřiště až za tu soupeřovu.

21:06
    Leo Carlsson – 2 min., sekání.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Anaheim.

20:01

První třetina je u konce. Viděli jsme hodně pasivní hokej, moc šancí nebylo ani na jedné straně. Vancouver se dostal do vedení díky přesilové hře. Další dvě početní výhody, po jedné na každé straně, už nikdo z hráčů nedokázal využít. Kosatky jsou tak o krok napřed, ale ještě je před námi 40 minut.

20:00

19:08
    Arshdeep Bains pálil z levého kruhu, ale jeho rána nebyla ani silná, ani přesná.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:32
    Lafferty se řítil za kotoučem až do útočného pásma. Jenže tam ho nedostihl, a nakonec se ještě narazil o zadní mantinel.

17:55

17:36
    A nyní další dvě rychlé vyhození hostujícího týmu. Ten hraje toto oslabení velice dobře.

17:14
    Další dvě rány Vancouveru. Jedna mířila do bránícího hráče, druhou zlikvidoval Lukáš Dostál.

16:56
    Anaheimu se teď podařilo v rychlém sledu dvakrát až za branku Šilovse.

16:10
    Conor Garland nasměroval kotouč před branku, tam ho přijmul spoluhráč, ale nedokázal ho propasírovat přes Dostála.

15:55
    Urho Vaakanainen – 2 min., sekání.

15:39
    Nyní dobrý přechod hostů středním pásmem až do toho útočného. Leo Carlsson se pak uvolnil, ale Šilovs ho vychytal.

14:39
    Anaheim mohl odjet do útočného pásma, po špatné přihrávce mu kotouč ale odjel až za branku a pískalo se zakázané uvolnění.

14:32
    Troy Terry si našel nyní dobrý prostor a dobře pálil. Svou ránou ale trefil brankáře, který následně kotouč podržel a zastavil hru.

14:15

13:41
    Hosté si stále nedokázali najít žádnou pozici k ohrožení brankáře Šilovse, který v zápase měl zatím pouze tři zákroky.

13:10
    Anaheimu nepochopitelně na modré čáře při kombinaci unikl puk až k Dostálovi. Přesilovka je zatím velice špatná ze strany Ducks.

12:15
    Tyler Myers – 2 min., držení.
    11:26 Brock BOESER - 1:0

11:26
    Vancouver právě vstřelil branku! Kosatky využívají přesilovou hru. BROCK BOESER byl připravený na levé straně dorážet. Ke odraženému kotouči si sjel a následně ho poslal bekhendem do branky. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.

11:17
    Nils Höglander si sjel ze středu a prověřil Dostála. Po jeho zákroku se snažil ještě dorážet, ale český gólman měl puk pevně pod kontrolou.

10:33
    Petterson a Miller pálili z velké blízkosti Dostála, ten ale oba soupeře postupně odmítl.

09:31
    Ben Meyers – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

08:55
    Nyní už ale ofsajd doopravdy odpískán. Ducks tak musí vyklidit pásmo. Vhazovat se bude před ním.

08:30
    Akce hostů ztroskotala na ofsajdu. Ten sudí ani nemusel pískat, Ducks dokonce odevzdali kotouč když si všimli, že by se ofsajd mohl pískat.

07:39
    Jeden z hostů dlouho držel kotouč na pravé straně, ale nedokázal ho vystřelit. Zároveň ho však asi 20 sekund ani nikomu nepustil.

07:02
    Garland si sjel s kotoučem z levé strany k tyčce. Kotouč následně poslal po přehození na forhend ale pouze do betonu brankáře Dostála.

06:45
    Jeden z domácích vybojoval kotouč za brankou, následně si ho stáhl před ní a snažil se ho procpat do branky, což se mu ale nepovedlo.

05:50
    Kombinace Vancouver u v útočném pásmu nakonec vyústila ve střelu Eliase Petterssona, kterou si ale jednoduše pokryl Lukáš Dostál.

04:56
    Mason McTavish směřoval kotouč zpoza branky přímo do brankoviště před svatyni, což ale odhadli domácí obránci a puk odklidili.

04:16
    Silfverberg rozehrál hodně riskantně, nakonec mu to však vyšlo a Ducks se dostali ke kombinaci v útočném pásmu.

03:37
    Další ztráta kotouče ve středním pásmu od Ducks, Kosatky si touše stáhly za branku a následně rozehrály akci z obrany.

02:57
    Kombinace Vancouveru, kterou se snažili domácí projít do třetiny, ztroskotala na špatné přihrávce.

02:21
    Šilovs si připsal úspěšný zákrok a kotouč podržel. Buly se pak provádělo po jeho levici.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrála Anaheim Ducks.

00:01

Vzájemné zápasy:

Anaheim – Vancouver 1:2 (4.3.2024)
    Vancouver – Anaheim 3:1 (29.11.2023)
    Anaheim – Vancouver 2:3 (12.4.2023)

Vancouver zažívá zatím velice povedený ročník. V západní konferenci se nachází na druhém místě, v 73 zápasech zaznamenal 98 bodů, na první Dallas ztrácí pouze dva body, ale je na tom bodově stejně jako třetí Colorado. V posledních dvou duelech prohrál s LA a Dallasem, předtím ale porazil Buffalo, Montreal a Calgary. Anaheim je na opačném konci tabulky. Pod ním se nacházejí pouze Sharks a Blackhawks. Ducks mají na kontě 52 bodů. V posledních pěti duelech podlehli po prodloužení Tampě, v klasické hrací době pak Seattlu hned dvakrát v řadě, a taky naposledy Vancouveru. Porazili pouze Chicago. Domácím bude chybět Ferland a Poolman, hostům Gudas, Luneau a McGinn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 12. Boeser (Q. Hughes, J. Miller), 30. Joshua (P. Suter, Hronek), 58. Joshua (Garland, J. Miller) – 44. Zellweger (Lundeström, Vatrano), 45. McTavish (Lindström, Zegras)

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Juulsen, Cole – Boeser, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, J. Miller (A), Joshua – Bains, Blueger, Podkolzin – Lafferty, P. Suter, Michejev.
    Tréner: Rick Tocchet

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Zellweger, Lindström, Mintjukov, Vaakanainen, Lagesson, LaCombe – Terry, Carlsson, Killorn (A) – R. Strome, Zegras, Vatrano – Leason, McTavish, Lundeström – Silfverberg (A), Groulx, R. Johnston – Meyers.
    Tréner: Greg Cronin

Rozhodca: C. Sandlak, J. McIsaac