Veľká cena Portugalska - Moto3 Vítěz: D. Holgado (ESP) (kon.) | Veľká cena Portugalska - Moto2 Vítěz: A. Canet (ESP) (kon.) | Veľká cena Portugalska - MotoGP Vítěz: J. Martín (ESP) (kon.)
koniec zavodu
Veľká cena Portugalska - MotoGP

Vítěz: J. Martín (ESP)

cz Nedeľa 24.03.2024, 15:00 • Autódromo Internacional do Algarve • Cestné motocykle

Další závod je na programu až za tři týdny, jelikož argentinská GP byla bez náhrady zrušena. Pojede se v texaském Austinu. Na počtenou! (16:15:52)

Raúl Fernández (ESP/Aprilia) DNF

Závodníci už nabíhají na stupně vítězů, kde si užijí ceremoniál a Jorge Martín si vyslechne španělskou hymnu.

Řekli v cíli:

Pedro Acosta (3. místo): Nemám slov! Tým odvedl skvělou práci. Motorka byla perfektní. Neměl jsem problémy s pneumatikami. Musíme se zlepšit ještě v rychlosti na jedno kolo a krátké vzdálenosti. Ve sprintu. Podívejte se na ty kluky! Dneska tu vládne červená. Ale ne Ducati, ale KTM! Chci poděkovat mému šéfmechanikovi i celému týmu!

Enea Bastianini (2. místo): Jsem opravdu šťastný. Hlavně kvůli loňskému roku, kdy jsem tu měl těžkou nehodu. Na startu jsem byl nervózní. V prvních kolech jsem udělal pár chyb, ale pak to byl hezký závod. Jorge byl hodně rychlý. Vždycky, když jsem myslel, že se můžu dotáhnout, zase ucukl. Maverick také. Ale nevím, co se stalo v nájezdu do posledního kola. Každopádně nemůžu být za toto pódium šťastnější.

Jorge Martín (vítěz): Dnes jsem neměl žádné problémy s motorkou. Cítil jsem se dobře i na střední směsi pneumatik. Chtěl jsem dobře odstartovat a to se povedlo. Snažil jsem se pracovat se zadní gumou. Chtěl jsem si najet náskok, ale Maverick se držel. Tahal jsem za to, jak šlo, abych se kolo od kola zlepšoval. Je to velká úleva, když cítím, že to po těch letech můžeme zvládnout i na této trati.
    Obrovská radost u GasGas ze třetího místa Pedra Acosty.

Jorge Martín zvítězil v portugalské Grand Prix a ukázal, že letos bude patřit k favoritům na celkový triumf!

Jezdec týmu Pramac vyrazil po startu dopředu a už před sebe nikoho nepustil, byť se s ním většinu závodu držel do jedné sekundy Maverick Viñales. Nejzajímavější věci se pak děly v závěru. Nejprve v souboji o čtvrté místo kolidovali Francesco Bagnaia s Marcem Márquezem a obě hvězdy šampionátu skončily na zemi. V nájezdu do posledního kola pak měl podivný incident ještě Maverick Viñales, který z druhé pozice z ničeho nic zpomalil, poté vyjel z trati a v zeleně vyznačené zóně spadl. Komentátoři britské televize dokonce spekulovali, že Viñales předčasně oslavoval druhé místo. Ale těžko říci. Druhý tak nakonec dojel Enea Bastianini a pódium připadlo také nováčkovi Pedrovi Acostovi. Toho v týmu GasGas po příjezdu do boxů oslavovali téměř jako vítěze.

Konec závodu.

Cíl
    Následují Binder, Miller, Bezzecchi, Quartararo a osmý Aleix Espargaró.
    José Mourinho odmávl jako vítěze Jorgeho Martína.

Cíl
    Slavný fotbalový trenér José Mourinho odmávl vítěze Jorgeho Martína! Druhý Enea Bastianini a třetí Pedro Acosta! To byl hodně divoký závěr.
    Maverick Viñales na cílové rovince z ničeho nic zpomalil a pak dokonce spadl.

25
    Maverick Viñales z ničeho nic zpomalil a na cílové rovince před sebe pustil Eneu Bastianiniho. Pak vyjel z trati a v zelené zóně spadl! Pedro Acosta je rázem na bedně!

24
    Martín tedy vede i dvě kola před koncem. Za ním Viñales s Bastianinim. Čtvrtý Pedro Acosta a po incidentu Bagnaii s Márquezem se posunuli dopředu nyní pátý Brad Binder, Jack Miller či Marco Bezzecchi.
    Další pohled na souboj Bagnaii a Márqueze.
    Incident Bagnaii s Márquezem, který vedl k pádu obou jezdců.