Skalica – Pov. Bystrica 0:4 (kon.) | Dubnica – Topoľčany 6:2 (kon.)
TSS GROUP Dubnica
6:2 (1:1, 4:0, 1:1) Stav série: 2:1
HC Topoľčany
Nedeľa 17.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Dubnica nad Váhom • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Štvrťfinále

V dnešnom zápase 3. kola štvrťfinále play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy medzi Dubnicou a Topoľčanmi vyhrávajú práve domáci. Na začiatku zápasu išli rýchlo do vedenia Topoľčany, už v čase 00:22 strelil gól Patrik Bečka. Dubničania vyrovnali a do šatní po prvej tretine sa išlo za stavu 1:1. Dubničania úplne dominovali v druhej tretine. Tam sa presadili Enrik Švec, Michal Chatrnúch, Radoslav Tybor a Jakub Uram. Topoľčania začínali cítiť nervozitu, videli sme niekoľko šarvátok na oboch stranách, ako aj osobných trestov. V záverečnej tretine si druhý zásah pripísal Patrik Bečka a gól si strelil aj Jozef Švec. Topoľčany ak chcú vyhrať 4 sériu si musia poriadne vstúpiť do svedomia, pretože ich nedisciplinovanosť sa dnes prejavila na najvyššom stupni. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera.

58:21
    Pekná prihrávka do predbránkového priestoru. Urban prebral puk, no zakončiť nestihol. Lietava puk chytá.

58:02
    Strela z hokejky hosťujúceho hráča zblokovaná Chatrnúchom na ochrannú sieť. Vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme hostí.

57:26
    Dubničania vyhodili puk cez všetky čiary.

56:41
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Dubnica:
    Uram – 2 min., Pád pod nohy.

56:34
    Dubnici sa nepodarilo založiť útok, a tak dopredu môžu ísť Topoľčania.

55:52
    Nebezpečné zakončenie. Lietava nevedel, kde sa puk nachádza, no oprávnene, pretože dostal puk do masky. Hra sa prerušila a nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Topoľčian.

54:01
    Dubnica dáva gól!
    Dubnica ide opäť do štvorgólového vedenia! JOZEF ŠVEC nastavil perfektne hokejku a tečoval puk pri ľavej žrdi Šebovej brány. Ten už nestihol na zmenu trajektórie puku zareagovať. O víťazovi dnešného zápasu je už rozhodnuté. Stav je 6:2.

53:38
    Obrovské príležitosti, ktoré má Dubnica na strelenie šiesteho gólu, no zatiaľ nimi pohŕda.

53:23
    Ďuriš sa snažil zamotať hlavu gólmanovi, takmer sa mu to aj podarilo.

52:20
    Ďalší tvrdý súboj, Lenďák si to odskákal po tom, ako ho Babrusev poslal na zem. Toto bolo úplne zbytočné. Vylučovať sa ale nebude.

52:12
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany:
    Ručkay – 2 min., sekanie.

51:25
    Ofsajdové postavenie hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:15
    Puk napokon prešiel cez všetky tri pásma až k bráne Topoľčian, ktoré budú môcť založiť útok.

50:37
    Nepresné zakončenie Topoľčian. Puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude pred očami Lietavu.

50:12
    Topoľčany s pukom za vlastnou bránou. Budú sa snažiť zahrať útočnú akciu.

Adam Kovaľ

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 20. Chatrnúch (Hovorka, Haščák), 28. Švec (Hřebíček), 29. Chatrnúch (Ďuriš, Hovorka), 36. Tybor (Kluka), 37. Uram (Tábi), 55. Švec – 1. Bečka (Bystričan), 47. Bečka (Shakhvorostov)

TSS GROUP Dubnica: Lietava (Kristín) – Trška, E. Švec, Tybor, Ďuriš, Kluka – Lenďák, Janík, Hovorka, Haščák, Mikula – Hřebíček, Chatrnúch, Klíma, J. Švec, Uram – Hruška, Kapičák, Korbel, Pobežal, Tábi
    Tréner: Roman Chatrnúch

HC Topoľčany: Šebo (Vojvoda) – Bystričan, Urbna, Surový, Bečka, Ručkay – Novák, Babrusev, Legalin, Plokhotnik, Shakhvorostov – Pupák, Štefanka, Matej, Bartakovics, Gaťár – Pánik, Gergel, Piačka, Bajzlík
    Tréner: Roman Stantien

Rozhodca: Výleta, Rojík – Tichý, Ševčík