Buffalo – NY Islanders 4:0 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 6:3 (kon.)
Tampa Bay – NY Rangers 6:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.) | Dallas – NJ Devils 2:6 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:0 (kon.) | Calgary – Vegas 4:1 (kon.) | Seattle – Washington 1:2 (kon.)
Seattle Kraken
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Washington Capitals
cz Piatok 15.03.2024, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Washington Capitals.

Washington Capitals odehrál 64 zápasů s bilancí 24-6-9-25 a získal 69 bodů. V tabulce Východní konference je aktuálně na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál pouze dva.

Seattle Kraken odehrál 64 zápasů s bilancí 22-6-12-24 a ziskem 68 bodů. V tabulce Západní konference je aktuálně klub na jedenácté pozici.

Zápas brzy začne.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Dumoulin, Larsson, Oleksiak, Borgen, R. Evans, Schultz – Tatar, Beniers, Eberle – Kartye, McCann, Burakovsky – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Yamamoto, Bellemare, B. Tanev.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson, Sandin, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin, McMichael, Oshie – Milano, D. Strome, Mirošničenko – Pacioretty, Lapierre, Wilson – Malenstyn, Dowd, Protas.

Jordan Eberle odehrál zápas číslo 1000, dnes probíhá slavnostní ocenění tohoto milníku.

00:01

00:14
    Zápas začal o něco později vzhledem ke slavnostnímu úvodu utkání,

00:55
    Oliver Bjorkstrand se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl příliš povedený.

01:22
    Jamie Oleksiak vypálil z bezprostřední blízkosti, následně kryje kotouč brankář Charlie Lindgren.

01:26
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Tom Wilson – 2 min., hrubost.

01:44
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

02:49
    Domácí celek se pokoušel dostat se do útočného pásma, ale jeho snahu přibrzdil ofsajd.

03:22
    Yanni Gourde pálil, Charlie Lindgren vyrazil puk, následně už hrají hosté v plném počtu.

03:50
    Alexandr Ovečkin se propracoval do zakončení, s jeho ránou si poradil brankář Krakenů.

05:00
    6:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

05:08
    Joey Daccord kryje kotouč po střele soupeře, připisuje si první zákrok v tomto zápase.

06:24
    Mnoho šancí úvod zápasu nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry. Pierre-Édouard Bellemare to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

06:46
    Komerční přestávka.

07:38
    Charlie Lindgren na poslední chvíli viděl kotouč, který mířil na jeho branku, na poslední chvíli dokázal zasáhnout.

07:46
    André Burakovsky si vypracoval zajímavou šanci, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

08:52
    Domácí celek se dostal do ofsajdu, jeho akce končí, špatný přechod do útočného pásma způsobil Tomáš Tatar.

09:28
    Po zásahu vysokou hokejkou je hra přerušená, domácí vybojovali buly v útočném pásmu. Do výraznější šance se klub nedostal.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, aktuálně platí bezbrankový stav.

12:24
    9:5, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, mnoho zajímavých momentů aktuální pasáž hry nenabízí.

12:41
    Jamie Oleksiak a Kailer Yamamoto si vypracovali dobrou příležitost, ale nedokázali kotouč dostat na branku soupeře.

13:42
    Domácí rozehrávají od své branky, ale přechod do útočného pásma se klubu nepovedl. Hrát tak mohou Capitals.

15:37
    John Carlson to zkoušel od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Seattlu.

16:00
    Začala finální pasáž hry v první třetině, zatím stále čekáme na úvodní výraznější příležitost.

16:16
    Ofsajd Capitals, komerční přestávka.

16:39
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, zbývají necelé čtyři minuty hry z první třetiny.

17:01
    Více ze hry mají domácí hráči, kteří ale na výraznější příležitost zatím čekají.

18:05
    John Carlson se jako obránce dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno vyrazil domácí brankář betonem.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane v první třetině tohoto zápasu.

19:42
    Joey Daccord kryje střelecký pokus soupeře, uvidíme ještě jedno vhazování.

20:00

Po první třetině platí bezbrankový stav, za necelých dvacet minut pokračujeme druhou částí zápasu.

20:01

21:23
    Capitals hrají hodně aktivně v úvodu druhé třetiny, ale stále čekáme na úvodní branku utkání.

21:46
    9:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají hráči Seattlu.

22:42
    Capitals rozehrávají od své vlastní branky, na výraznější moment zatím čekáme i v této fázi utkání.

24:10
    Charlie Lindgren byl připravený a dokázal si poradit se zajímavou střelou domácího celku.

24:32
    Matthew Beniers ani Jordan Eberle nedokázali z dobré střelecké pozice vypálit přesněji.

24:54
    Tom Wilson zakončoval, a pak Joey Daccord vytáhl svůj první zákrok ve druhé části zápasu.

26:07
    Joey Daccord kryje kotouč po střele od modré čáry, následovat bude buly, ale nejprve komerční přestávka.

26:07
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    André Burakovsky – 2 min., držení.

26:10
    T. J. Oshie – 2 min., hákování.

26:13
    Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři, tresty skončí prakticky ve stejném čase.

27:07
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

28:22
    Bez výraznější šance se nesla hra čtyři na čtyři, nyní už pět na pět. Dostáváme se do poloviny hry v tomto zápase, zatím čekáme na úvodní branku zápasu.

29:11
    Ryker Evans – 2 min., nedovolené bránění.

29:50
    Hostující přesilovková formace se usadila v útočném pásmu, ale s ránou od modré čáry si poradil brankář, a pak úřadovali obránci.

30:51
    Tato přesilovka se Capitals rozhodně nedaří, hosté se nemohou propracovat do střelecké pozice.

31:54
    11:13, střelecky je v tomto zápase mírně aktivnější hostující celek, ale na výraznější příležitost stále čekáme.

32:25
    Charlie Lindgren se zapojil do rozehrávky, následně Ivan Mirošničenko mířil v brejku na brankáře, ale nepřekonal ho. Komerční přestávka.

33:12
    Alexandr Ovečkin se protlačil do zakončení, ale brankář Seattlu si dokázal poradit s jeho pokusem. Bude se vhazovat.

33:25
    Brian Dumoulin – 2 min., podrážení.

33:36
    Další přesilovka pro hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

34:20
    Washington právě vstřelil branku!
    Po obrovské chybě domácího brankáře se hosté dostávají do vedení, kotouč po nepovedené rozehrávce brankáře snadno do branky dostal T. J. OSHIE.
    34:20 T. J. Oshie - 0:1

36:30
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hosté vedou díky úspěšné přesilovce.

37:10
    Domácí měli zajímavou šanci, ale Martin Fehérváry dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

37:42
    Dylan Strome minul branku z dobré pozice mezi kruhy. Nechybělo moc jeho pokusu.

39:01
    Začala poslední minuta hry ve třetině.

39:14
    Už se pravděpodobně nic nestane v této fázi zápasu.

40:00

T. J. Oshie autorem snadné branky, díky čemuž vede hostující celek těsně 1:0.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, hostující celek má těsný náskok v jejím úvodu.

42:07
    V úvodu třetí třetiny se hraje rychlý hokej, hosté vedou na střely 20:15 a dokázali se také prosadit.

42:11
    Alexandr Alexejev – 2 min., podrážení.

43:16
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat před branku.

43:32
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek sice neproměnil přesilovku, ale nyní srovnává stav zápasu na 1:1. Ránou z mezikruží trefil odkrytou část branky dobře hrající OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Yanni Gourde a Kailer Yamamoto.
    43:32 Oliver BJORKSTRAND - 1:1

45:10
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetiny. Optickou převahu mají nyní hráči Seattlu.

47:02
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se hra nepřerušuje, více ze hry mají domácí.

47:17
    Pierre-Édouard Bellemare nedokázal přejít do zakončení, Alexandr Alexejev ho nepustil k brance.

48:03
    Matthew Beniers – 2 min., podrážení.

48:31
    Další přesilovka pro Capitals, kteří tak mají příležitost dostat se do vedení.

49:00
    Seattle brání velmi dobře, soupeře nepouští do svého obranného pásma.

49:27
    Alexandr Ovečkin zakončoval z dobré pozice, jeho projektil dokázal zastavit brankář Seattlu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hosté přesilovku nepromění.

50:42
    André Burakovsky hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

51:13
    Hraje se především ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

51:26
    Oliver Bjorkstrand trefil dobrou střelou pouze soupeře.

51:36
    Hostující celek se dostává v tomto zápase do vedení, po brejku a rychlém přenesení hry se blafákem prosazuje CONNOR MCMICHAEL.
    51:36 Connor MCMICHAEL - 1:2

53:30
    Z pohledu Krakenů ubíhá čas velmi rychle, prohrávají o jednu branku a marně čekají na nějakou příležitost.

54:19
    Joey Daccord rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí potřebují útočit, to se jim ale nedaří.

54:42
    Connor McMichael měl další šanci, ale nyní ho vychytal Joey Daccord. Komerční přestávka.

55:22
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, domácí celek stále prohrává o jednu branku.

55:38
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Capitals.

56:20
    Mnoho času už domácí celek v závěru třetí třetiny nemá a stále prohrává o jednu branku.

57:20
    Hostující celek hraje takticky velmi dobře a nedává soupeři mnoho příležitostí, aby se dostal do šancí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:33
    Domácí v šesti, mají buly v útočném pásmu.

59:00
    Jeden z hostujících hráčů odehrál kotouč z brankoviště, domácí se do šance nedostali.

Tomáš Tatar (SEA) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:28
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:42

Tři hvězdy utkání
    1. Connor McMichael (WSH) 1+0
    2. Charlie Lindgren (WSH) 23 zákroků
    3. Oliver Bjorkstrand (SEA) 1+0 (05:47:49)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 44. Bjorkstrand (Gourde, Yamamoto) – 35. Oshie, 52. McMichael

Diváci: 17 151