Plzeň – Servette 0:0 (3:1 po pen.) | Fenerbahce – St.Gilloise 0:1 (kon.) | Solún – D. Záhreb 5:1 (kon.)
Fiorentina – Haifa 1:1 (kon.) | Aston Villa – Amsterdam 4:0 (kon.) | Brugge – Molde 3:0 (kon.)
Lille – Sturm Graz 1:1 (kon.) | Tel Aviv – Olympiakos 1:6 (po pr.)
Aston Villa FC
4:0 (1:0)
Ajax Amsterdam
cz Štvrtok 14.03.2024, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Európska konferenčná liga • Osemfinále

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:8. (23:13:46)

Skončila odveta osmifinále Konferenční ligy mezi Aston Villou a Ajaxem Amsterdam. Domácí zvítězili 4:0 po gólech Watkinse, Baileyho, Durána a Diabyho. Po poločase vedla Aston Villa 1:0, ale ve druhém poločase přitlačila a přidala zmiňované tři góly. V 66. minutě navíc šli hosté do deseti, protože Mannsverk viděl druhou žlutou kartu. Právě po tomto okamžiku padly dva góly a Ajax byl absolutně bezbranný. Hosté si za celý zápas pomalu nevytvořili gólovou šanci, ve druhém poločase vůbec ne. Aston Villa tedy postupuje do čtvrtfinále Konferenční ligy a zítřejší los rozhodne o tom, s kým se utká.

90

90
    Henderson poslal míč na zadní tyč, kde byl Kenneth Taylor, ale ten se k zakončení nedostal a ani nedostane. Je tu konec zápasu.

90
    Ajax bude zahrávat roh poté, co Pau Torres poslal míč do zámezí.

88
    Vynikající zákrok musel předvést Emiliano Martínez, když se vrhnul pod nohy Brianovi Brobbeymu, který šel na něj sám.

87
    Ajax vybojoval autové vhazování na polovině domácího celku.

85
    Po chvilce se však míč vrací k Aston Ville, která znova míří kupředu.

84
    Po Cashově offsidu může hrát Ajax.

83
    Poslední střídání také u Aston Villy. Ze hřiště odchází Douglas Luiz a místo něj nastupuje Omari Kellyman.
    81. Moussa DIABY - 4:0

81
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    A máme tu čtvrtý gól domácího týmu! Borna Sosa nešťastně tečoval míč přímo do běhu MOUSSOVI DIABYMU a ten šel sám na brankáře Ramaje a střelou do šibenice navýšil náskok domácích.

80
    Nákop Hata končí až u Martíneze, který nikam nespěchá a počkal si až k němu doběhne Brian Brobbey a až poté vzal míč do rukou. Rozjel útočnou akci, ve které právě teď Aston Villa je.

79
    V 79. minutě je tu další střídání Ajaxu. Ze hřiště odchází Devyne Rensch a místo něj naskakuje Benjamin Tahirović.
    75. Jhon DURÁN - 3:0

75
    Hráči Ajaxu udělali v obraně další chybu a dopředu mířili Durán s Diabym. Právě JHON DURÁN se dostal k zakončení a jeho střela, která šla od břevna do branky a poté znova do břevna, upevňuje domácím vedení.

74
    Střídání Aston Villy. Hřiště opouští křečemi postižený Diego Carlos, místo něj naskakuje na závěrečných cca 20 minut bývalý hráč Barcelony Clément Lenglet. Střídá také Bailey, místo kterého přichází Tim Iroegbunam.