Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)
Seattle – Vegas 4:5 (po pr.)
Minnesota Wild
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 13.03.2024, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto utkání je to všechno, díky za pozornost. Na počtenou zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn. (03:59:01)

Dnešní utkání sledovalo v Xcel Energy Center 18 231 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 22 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
    Marc-Andre Fleury (MNS) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,4 %, odchytal 59:23
    Karel Vejmelka (ARI) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 58:57

Česká a slovenská stopa
    Karel Vejmelka (ARI) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 93,1 %, odchytal 58:57

Tři hvězdy utkání
    1. Ryan Hartman (MNS) 1+0
    2. Kirill Kaprizov (MNS) 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (MNS) 21 zákroků

Ve třetí třetině to slouho vypadalo na vyrovnaný průběh a také na to, že by Arizona mohla vyrovnat. Tyto naděje se ale Arizoně rozpadly během 27 sekund 59. minuty. Arizona to totiž zkusila bez brankáře Vejmelky a dvakrát inkasovala. Nejprve Kaprizov po nahrávce Middletona zpoza brány trefil přes celé kluziště z vlastního obranného pásma prázdnou bránu. Za dalších 27 sekund se to samé povedlo Folignovi. Ve 47. minutě navíc nebyl uznán gól Lucchinimu, který sice dostal puk do branky, ale Vejmelku v brankovišti nedovoleně bránil Lettieri a Vejmelka po kontaktu s ním skončil na zádech ve své brance. Rozhodčí ihned rozpažil a gól neuznal, což nezměnili protesty domácího trenéra Hynese. Vejmelka se vytáhl v 52. minutě proti Zuccarellovi, který chtěl zakončit mezi betony českého brankáře, ale ten si mezírku mezi betony pohlídal. Minnesota tak nakonec dokráčela k vítězství, které se ale nerodilo lehce, i díky Vejmelkovi. Arizona musí zkousnout prohru.

59:37
    Vhazuje se před Fleurym.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    57:55 Marcus FOLIGNO - 4:1

57:55
    Minnesota právě vstřelila branku! Arizona to znovu zkusila bez brankáře, ale i teď se jí to nepovedlo. Z vlastní obranné třetiny poslal puk do prázdné brány MARCUS FOLIGNO. Bez asistence.
    57:28 Kirill KAPRIZOV - 3:1

57:28
    Minnesota právě vstřelila branku! Hra Arizony bez brankáře ale netrvala dlouoh! Middleton totiž zpoza vlastní brány našel u branky Fleuryho KIRILLA KAPRIZOVA, který trefil přes celé kluziště prázdnou bránu. Asistence: Jake Middleton.

57:05
    Vejmelka míří na střídačku a Arizona to zkusí v šesti bez brankáře!

56:48
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Buly před Fleurym.

55:26
    Välimäki pálil od modré čáry, ale našel pouze nachystanou Fleuryho lapačku, který přerušuje hru a vhazuje se před jeho bránou.

Minnesota aktuálně vede na střely na branku 29:19.

54:31
    Chisholm tvrdě vypálil od modré čáry. Vejmelka ale celou situaci viděl a dokázal puk lapit do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

52:56
    Kesselring se výborným obranným zákrokem dokázal dostat k puku, o který obral na levém kruhu Zuccarella. Ten by jinak šel do zakončení.

52:22
    Arizona má puk za svou brankou a dostřídává.

51:29
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Mateo

Góly a asistencie: 7. Kaprizov (Faber, Merrill), 39. Hartman (Kaprizov, F. Gaudreau), 58. Kaprizov (Middleton), 58. M. Foligno – 29. Bjugstad (Carcone, Kesselring)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin, Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Hartman, Rossi, Zuccarello – M. Johansson, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Tréner: John Hynes

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Söderström, J. Brown – Keller (A), Kerfoot, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Leonard, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.
    Tréner: Andre Tourigny

Rozhodca: McIsaac, Chmielewski – Cherrey, Gawryletz

Diváci: 18 231